Kosa GT0085-16 z Biedronki

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

andrzejb_34
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2016, 21:11
Imię: andrzej

Kosa GT0085-16 z Biedronki

Post autor: andrzejb_34 » 15 cze 2016, 7:39

Witam, mam pytanie odnośnie kosy spalinowej (zakup w Biedronce), po kilku godzinnej pracy (3 godz.) przestała reagować na zwolnienie dźwigni "gazu" (wysokie obroty). Po wyłączeniu już nie dała się uruchomić, po oględzinach okazało się, że jest wyhaczona linka gazu i przepustnica sama nie wraca do pozycji wyjściowej i jest luźna iglica (rozkręcona) co spowodowało rozłączenie się sprężynki przepustnicy która odpowiadała za powrót dźwigienki do pozycji wyjściowej. Po złożeniu i wkręceniu przepustnicy na sztywno silnik daje się uruchomić tylko na ssaniu,po wyłączeniu ssania gaśnie i nie daje się uruchomić.
Po wykręceniu przepustnicy na ok 1,5 obr można ją uruchomić normalnie ale z tytułu luzu pracuje nierównomiernie.
Moje pytanie sprowadza się do tego czy pod iglicą coś jeszcze było ? (sprężynka - oring) czy musi być skręcona na sztywno ?
Pozdrawiam.
widok z boku.JPG
przepustnica.JPG
iglica.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosa GT0085-16 z Biedronki

Post autor: Troku » 15 cze 2016, 8:58

W twoim przypadku radził bym oddać kosę na gwarancję, podzespołów gaźnika nie kupisz jedynie cały gaźnik.

https://mar-pol.sklep.pl/pl/p/GAZNIK-DO ... INOWEJ/174
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

andrzejb_34
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2016, 21:11
Imię: andrzej

Re: Kosa GT0085-16 z Biedronki

Post autor: andrzejb_34 » 19 lip 2016, 7:06

Witam ponownie, zahaczyłem sprężynkę przepustnicy i pełen sukces ! kosa wróciła do życia, spaliła prawie cały zbiornik paliwa i w czasie pracy silnik się wyłączył. Próby uruchomienia się nie powiodły, w karton i do Biedronki. Wczoraj zwrócono pieniądze - kosa nie do naprawy, a taka ładna była :lol:
Dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dziki FS410C
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 26 lip 2016, 20:01
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Warszawa, Bielany
Kontakt:

Re: Kosa GT0085-16 z Biedronki

Post autor: Dziki FS410C » 28 lip 2016, 20:21

Przy zakupie marketowej chinki trzeba od razu liczyć się z listą przebojów jakie nam taka maszyna zapewni
Bezpieczeństwo w pracy jest najważniejsze, a zdrowie i życie to największa wartość.

ODPOWIEDZ