Victus - pytanie o piastę i nierówną pracę

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

cyberhubert
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 cze 2015, 23:16

Victus - pytanie o piastę i nierówną pracę

Post autor: cyberhubert » 15 lip 2022, 13:52

Cześć,
Pacjent -to kosiarka Victus VSS53L Hunter, silnik Loncin 196CCM (LC1P70FA)

Kosiarę kupiłem używaną, w częściach. Po poskręcaniu odpaliła i szła całkiem równo. Niestety, pod koniec koszenia, obroty zaczęły falować. W sumie to nie tyle falowanie, co intensywna praca regulatora obrotów, która ustępuje na najwyższych obrotach. Jakoś tak niepokoi mnie to - czy możecie zerknąć czy to tak ma być? https://photos.app.goo.gl/m2wJ1BUzi3mzarvw9

Druga rzecz, to piasta noża - nie zwróciłem na to wcześniej uwagi, ale nóż przykręcony jest 3 śrubami - centralną i dwoma po bokach. Mam wrażenie, że to nie powinno tak być - w poprzednim Victusie (jeszcze produkcji Castelgarden, z silnikiem Tecumseh) była taka aluminiowa tuleja która miała tylko jeden otwór centralny a po bokach wypustki wchodzace w otwory w nożu. Jak się domyślam, rolą tego było zabezpieczenie silnika w razie zderzenia z czymś bardzo twardym - piasta powinna się zerwać. Czy tutaj działa to tak samo? Te śruby mają się zerwać? czy po prostu poprzedni właściciel coś "ulepszył"? Załączam zdjęcia, niestety zrobione tenisówką, bo akurat nie miałem na działce nic przyzwoitszego. W dodatku jedną ręką musiałem trzymać dziecko, drugą kosiarkę a trzecią telefon ;)

No i jeszcze na koniec pytanie - czy tak skręcona piasta może być przyczyną tego falowania obrotów?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ