Loncin 192ccm - hamulec bezpieczeństwa

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

cyberhubert
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 cze 2015, 23:16

Loncin 192ccm - hamulec bezpieczeństwa

Post autor: cyberhubert » 28 cze 2022, 23:39

Cześć
Kupiłem właśnie kosiarkę z silnikiem Loncin192ccm, niestety z rozłożonym na części szarpakiem. Z tego co słyszałem, szarpaki w tych silnikach nie należą do najmocniejszych, uznałem że jego wymiana wystarczy i kupiłem w ciemno.
Po przyjeździe do domu zastanowiło mnie, że bardzo słabo działa hamulec silnika - mam wrażenie, że nie działa wcale.Po przyjrzeniu się tej części, widać, że nie okładzina cierna nie dolega do koła. Pytanie - czy to się reguluje? Czy od razu wymienia? ale jeśli wymienia, to jak to się nazywa i gdzie to kupić? A może wystarczy podszlifować papierem sciernym, żeby lepiej dolegało?
Odnośnie szarpaka - jest gdzieś może instrukcja jak to złożyć?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Merowing
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2022, 22:47
Imię: Jan

Re: Loncin 192ccm - hamulec bezpieczeństwa

Post autor: Merowing » 28 cze 2022, 23:54

Widać przecież że okładziny jest jeszcze bardzo dużo więc nie ma co kombinować z wymianą, po to masz na lince śrubę regulacyjną którą widać z lewej strony żeby właśnie coś takiego wyregulować. Odkręcasz tą nakrętkę na klucz prawdopodobnie 10mm i całą śrubę wkręcasz bardziej w ten uchwyt. W następstwie tego linka zacznie bardzie się wysuwać a cała dźwignia powinna zacząć dociskać bardziej kostkę hamulca do koła zamachowego. Jeśli natomiast regulacją śrubą nie da wymiernego efektu i kostka nadal będzie odstawać w taki sposób to wtedy po prostu można dogiąć ramie z kosteczką bardziej do koła magnesowego.

cyberhubert
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 cze 2015, 23:16

Re: Loncin 192ccm - hamulec bezpieczeństwa

Post autor: cyberhubert » 28 cze 2022, 23:58

ok, będę próbował. Dzięki za podpowiedź :)

cyberhubert
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 cze 2015, 23:16

Re: Loncin 192ccm - hamulec bezpieczeństwa

Post autor: cyberhubert » 15 lip 2022, 13:29

Wyregulowane, działa jak trzeba. Dzięki za poradę :)

ODPOWIEDZ