Stiga 384 vs MTD Smart 125 RE - pomoc w wyborze

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

Urma
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2022, 16:36
Imię: Jacek

Stiga 384 vs MTD Smart 125 RE - pomoc w wyborze

Post autor: Urma » 22 maja 2022, 9:59

Witam,
W temacie koszenia trawy jestem zielony. Potrzebuje kosiarki dla ojca, do koszenia latem oraz częściowego odśnieżania w zimie działki ok 2000m2 (raczej płaska). Ojciec ma problemy ze zdrowiem więc w grę wchodzi jedynie traktorek (z koszem opróżnianym z pozycji kierowcy, z opcją mulczowania, możliwością zamontowania pługa i innych dodatków; dobry, mały, w miarę niezawodny i najlepiej jeszcze tani :)

Pierwszy wybór padł na STIGA 384 (manual za 11 200zł lub automat za 12 900zł), ale rozglądam się też za jakąś tańszą alternatywą. Przypadkiem w Casto zauważyłem model MTD Smart 125 Re (manual za 8 498zł) co jest bardzo kuszącą propozycją cenową, ale czytałem też że sprzęt tej marki jest budżetową wersją Stigi, o mniej solidnej konstrukcji itp. W Internecie bardzo mało jest polskich opinii o tym modelu, w związku z tym chciałbym prosić Was o pomoc i poradę. Dostępność w tym markecie jest prawie zerowa, co świadczy o popularności lub atrakcyjności oferty.

Czy jest to jakaś wersja marketowa (okrojona), że jest tak tani, w sklepach ten model kosztuje ok 9 600 - 11 000zł?
Czy jest to jakiś stary model z poprzednich lat, niesprzedane zapasy?
Jak sprawują silniki Thorx w porównaniu do Briggs?
Czy ma ktoś dokładnie ten model?
Jakie są zalety i wady jednego i drugiego traktorka?

Jaki jeszcze inny sprzęt możecie polecić w tej cenie (do ok. 12 000zł)?
Będę wdzięczny za wszelkie porady.

ODPOWIEDZ