Stihl RM 448 TX vs Weibang WB 455 SC

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

Stefan1005
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2022, 18:03

Stihl RM 448 TX vs Weibang WB 455 SC

Post autor: Stefan1005 » 12 maja 2022, 22:42

Cześć Wszystkim!
Stara kosiarka firmy Partner moich rodziców wyzioneła ducha i jest potrzeba zakupu nowego sprzętu w budżetcie +/- 2000zł.
Rodzice przez wzgląd na sentyment do marki Stihl (mają pilarkę i wcześniej podkaszarkę) u lokalnego sprzedawcy otrzymali ofertę na model Stihl RM 448 TX. Po wizycie u innego sprzedawcy. który posiada kosiarki producentów m.in. Husqvarna i Weibang otrzymali oferte na model Weibang WB 455 SC - husqvarna była chyba poza budżetem, aby kupić coś ciekawego.

Po przeglądnięciu kilku tematów tego forum zauwazyłem, że model Weibang WB 455 SC zebrał pozytywne opinie - ja całkowicie nie znałem tej marki wczesniej. Wiem, że kilkukrotnie był polecany model wyższy tj. WB 507/537SCV, jednak jest on troche poza budżetem i rodzice chyba nie potrzebują tak dużej kosiarki (obszar do koszenia to ok 4 - 5 arów, bo pozostała cześć ogrodu jest mocno nieregularna i jest koszona podkoaszarką, dodatkowo musi ją czasami używac kobieta 50+, wiec nie powinna byc zbyt ciężka).

Osobiście po zapoznaniu sie opiniami i testami modelu Wibnag WB 455SC poleciłem rodzicom ten model. Czy to słuszny wybór, czy jednak lepszaym wyborem bedzie znacznie lżejszy Stihl (albo cos innego w tej cenie)?

Z góry dziękuję za pomoc:)

ODPOWIEDZ