Kosiarka Weibang - kwestia wyboru, która ?

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

grzes
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 04 maja 2022, 8:55
Imię: Grzegorz

Kosiarka Weibang - kwestia wyboru, która ?

Post autor: grzes » 04 maja 2022, 10:38

Cześć,
Chcę zakupić kosiarkę spalinową. Trawnik ma ok 1000m2, drzew raczej nie ma, Trawa na chwilę obecną z bardzo dużą ilością mchu. Pooprzedni NAC wytrzymał 4 sezony, chyba, padł regulator obrotów czy jakoś tak się to nazywa, generalnie w serwisie powiedzieli że nie ma co naprawiać - kupowałem wówczas budżetowo i tak się skończyło, ale do rzeczy.

Poczytałem forum i chyba Weibang.
Model 537SCV jest super hiper, ale cena ciutkę za wysoka, obejrzałem też model 537SLC, parametry wydają się podobne, przynajmniej te dostępne, ale różnica w cenie znaczna, czyli co ten tańszy model ma gorsze ?

Dla mnie najważniejsze to szerokość koszenia min. 53 cm, silnik koło 6KM (mniej to chyba będzie za mało) napęd, kosz - tak żeby skutecznie zbierała to co skosi. Więcej opcji nie jest potrzebne.

Czy może inne modele ?
Cena max 2600zł, (ew. kilka złotych na dokładkę jakby trzeba) ale 537SCV stanowczo za droga.

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Kosiarka Weibang - kwestia wyboru, która ?

Post autor: Szymoon » 04 maja 2022, 13:23

Możesz poczytać inne moje wpisy, ale na początek musze Ciebie wyprowadzić z błędu odnośnie mocy silników. Obecnie nie ma takiego czegoś jak silnik 6 konny. Tak było kiedyś, gdy moc mierzyli w warunkach bez filtrów powietrza i tłumików. Sam silnik był na innym zakresie obrotów mierzony. W zakresie obrotów, w którym pracuje kosiarka silniki to maksymalnie 4 KM…
Z doświadczenia powiem, że jak masz dużo mchu to każda standardowa kosiarka na niższej pozycji będzie zapychać wylot.
Jak chcesz faktycznie dobrą kosiarkę 53cm to musisz troszkę zwiększyć budżet.

grzes
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 04 maja 2022, 8:55
Imię: Grzegorz

Re: Kosiarka Weibang - kwestia wyboru, która ?

Post autor: grzes » 05 maja 2022, 8:30

CEDRUS KS56S-H z silnikiem HONDA
Jeszcze coś takiego znalazłem :-)
Pewnie od Weibanga słabsze, ale nada się ?

ODPOWIEDZ