Uchwyt do uruchamiania kosiarki Oleo Mac GV 53 TK- regulacja

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Uchwyt do uruchamiania kosiarki Oleo Mac GV 53 TK- regulacja

Post autor: elkrecik » 07 sie 2015, 9:15

Witam, mam mały problem z moim olkiem. Chodzi o uruchamianie- ustawiam dźwignię obrotów na ssanie, blokuję dźwignię gazu na rączce i szarpię sznurkiem.. Tutaj all OK, chodzi mi jedynie o to że dźwignia gazu jest źle ustawiona, odpuszczenie jej o kilka mm powoduje gaśnięcie kosiarki. Jak to cholerstwo wyregulować na lince ??

Awatar użytkownika
irukard
Stały bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 26 sty 2015, 9:02
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łochowo k. Bydgoszczy
Kontakt:

Re: Uchwyt do uruchamiania kosiarki Oleo Mac GV 53 TK- regulacja

Post autor: irukard » 07 sie 2015, 9:46

Jeżeli wyłączasz ssanie i kosiarka gaśnie na wolnych obrotach, to prawdopodobnie brudny jest gaźnik.
Wówczas kosiarka na ssaniu pracuje normalnie - zamiast kopcić. Jednym słowem dostaje za mało paliwa.

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Uchwyt do uruchamiania kosiarki Oleo Mac GV 53 TK- regulacja

Post autor: elkrecik » 07 sie 2015, 12:26

Źle się zrozumieliśmy :) Kosiarka działa prawidłowa, chodzi o to że delikatne popuszczenie dźwigni gazu (a nie obrotów) na rączce powoduje jej zgaszenie. Czy da się ustawić tą dźwignię, że np. przy schylaniu się po patyk w trawie nie musiał tak kurczowo trzymać tej dźwigni ?? Odpuszczam ją na 4-5 mm i kosiarka już gaśnie...

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Uchwyt do uruchamiania kosiarki Oleo Mac GV 53 TK- regulacja

Post autor: jerzyk » 07 sie 2015, 12:37

Manetka gazu jest plastikowa i jest montowana na rączce obok dźwigni hamulca
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Uchwyt do uruchamiania kosiarki Oleo Mac GV 53 TK- regulacja

Post autor: elkrecik » 07 sie 2015, 12:43

Panowie- na rączce kosiarki są dwa uchwyty: szary do włączania napędu i pomarańczowy do uruchamiania i włączania/wyłączania kosiarki- chodzi mi o ten pomarańczowy...

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Uchwyt do uruchamiania kosiarki Oleo Mac GV 53 TK- regulacja

Post autor: jerzyk » 07 sie 2015, 12:50

czyli chodzi ci o dźwignię hamulca a zgodnie z twoim opisem działa zupełnie prawidłowo
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Uchwyt do uruchamiania kosiarki Oleo Mac GV 53 TK- regulacja

Post autor: elkrecik » 07 sie 2015, 12:57

A nie można by jej trochę zwiększyć "tolerancję" działania?? W starej kosiarce Vega hamulec ten działał po odpuszczeniu około 1,5 cm, tutaj kilka mm...

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Uchwyt do uruchamiania kosiarki Oleo Mac GV 53 TK- regulacja

Post autor: jerzyk » 07 sie 2015, 13:04

niestety na lince hamulca nie ma regulacji
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Uchwyt do uruchamiania kosiarki Oleo Mac GV 53 TK- regulacja

Post autor: elkrecik » 07 sie 2015, 13:19

Szkoda... A obroty można delikatnie podwyższyć samemu?? Mam kawałek łączki którą koszę bez kosza i przydałaby mi się trochę większa moc... .W poprzedniej kosiarce z B&S Quantum silnik miał wydaje mi się wyższe obroty. Miałem problem że dźwignia gazu/ obrotów przy silniku nie dochodziła do pozycji max ale to rozwiązałem delikatnie przesuwając pancerz linki.

Moreno
Stały bywalec
Posty: 204
Rejestracja: 24 sty 2015, 14:37
Imię: Damian
Kontakt:

Re: Uchwyt do uruchamiania kosiarki Oleo Mac GV 53 TK- regulacja

Post autor: Moreno » 07 sie 2015, 17:15

Nie polecam podkręcania obrotów - ryzyko zatarcia silnika.
O B&S Quantum można rzec, że były "z innej epoki". Można to interpretować na wiele sposobów, ale teraz mówimy o zaostrzonych normach dotyczących środowiska → niższe obroty = mniej spalin. Dlatego dzisiejsze silniki w kosiarkach mają niższe obroty maksymalne.

Wracając do tematu rękojeści hamulca... Co prawda mam Victusa, ale obydwie kosiarki są identycznej konstrukcji, więc...
Moja opinia jest następująca → rękojeść hamulca i jej aż nadto czułe działanie jest po prostu zdupczone. I już tłumaczę dlaczego.
1. punkt zaczepienia linki hamulca w rękojeści jest po lewej stronie;
2. sama rękojeść jest zrobiona z materiału, który jest aż zanadto elastyczny;
3. rękojeść hamulca trzymamy raczej prawą ręką z racji odpowiedniego wyprofilowania rękojeści załączania napędu;

U mnie silnik przygasał zazwyczaj podczas zawracania.
Rozwiązanie nie należy do profesjonalnych, ale przegiąłem odrobinę "do tyłu" tą blachę przy silniku, o którą opiera się pancerz linki.
Można też zrobić na lince supła - wtedy też będzie odrobinę krótsza. ...tylko proszę tego supła zrobić "z głową". :D

ogrodomaniak
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 04 sie 2015, 23:40
Imię: Piotr

Re: Uchwyt do uruchamiania kosiarki Oleo Mac GV 53 TK- regulacja

Post autor: ogrodomaniak » 03 wrz 2015, 0:50

Witam. A ja tam już w kilku silnikach K800 podkręciłem obroty (oczywiście po zweryfikowaniu z serwisem centralnym, że takową czynność można przeprowadzić) i kosiarka dostała większego kopa. Nie mówię tutaj o zwiększeniu rzędu 400-500 tylko około 200 obr/min. Warto jednak zaopatrzeć się w prosty obrotomierz bo na czuja łatwo przedobrzyć. Tutaj przynajmniej nie musimy jak w Briggsie odginać żadnych blaszek bo regulacja odbywa się przez dokręcanie śrubki na silniku. Jak chcesz mogę podesłać ci zdjęcia obrotomierzu i śrubki, którą należy regulować obroty.

ODPOWIEDZ