Kosiarka spalinowa z silnikiem Hondy

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

Darnok
Stały bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:37

Kosiarka spalinowa z silnikiem Hondy

Post autor: Darnok » 30 maja 2021, 13:31

Dobry
Jakoż że zaczynam polować na nową kosiarkę spalinową (może coś na promocji pod koniec sezonu się trafi w dobrej cenie) mam kilka pytań.
Zastosowanie: działka ok 25 arów (trochę drzewek, nierówności, i kamyk też się może jakiś zdążyć)
Budżet 2.5-3k PLN (+/-200zl)
Wymagania:
1.wyrzut boczny oraz do kosza (funkcja mulczowania też może być, ale nie musi być)
2. dobre/bardzo dobre napełnianie kosza
3. dobre zabezpieczenie antykorozyjne
4. silnik niezawodny, jak najmniej awaryjny (celuję w Hondę GCVX170, ale może być też inny)
5. szerokość koszenia >50cm
6. kosz raczej materiałowy
7. obudowa stal/stał nierdzewna (głównie chodzi o zabezpieczenie antykorozyjne, żeby po roku użytkowania farba wszędzie schodziła nawet na zewnątrz, jak miało to miejsce w nowej kosiarce u znajomego)
8. napęd nie jest wymagany

Pytania:
1. Jakiego producenta wybrać żeby kosiarka posłużyła chociaż te 10lat albo więcej oraz spełniała te wymagania?
2. Czy ten silnik Hondy będzie dobrym wyborem?
3. Jakieś propozycje producentów? Modeli?
4. Co sądzicie o kosiarkach Husqvarna ? (LC 356VP)
Póki co mam na oku:
Husqvarna LC 356VP
AL-KO 5231 SP-H SOLO BY AL-KO
MARINA (dokładnego modelu jeszcze nie mam)

ogrodnik amator
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 28 paź 2020, 14:50

Re: Kosiarka spalinowa z silnikiem Hondy

Post autor: ogrodnik amator » 01 cze 2021, 9:51

Od 2016 roku używam kosiarki Husqvarna LC 356V RWD z silnikiem Honda GCV 160. Kosiłem nią w sezonie, co tydzień, teren o powierzchni ~ 20ar. Poza coroczną wymianą oleju oraz świecy ze 2 razy nie robiłem nic. Do dziś żadnych wycieków, upoceń, odpala zawsze po pierwszym pociągnięciu linki. AutoWalk działa rewelacyjnie. Generalnie do czyszczenia po koszeniu nie używam wody. Zawsze wstępnie drewniana łopatka, reszta kompresorem. Być może dlatego obudowa jest w świetnej kondycji ;) Nie ma grama rdzy.
Od tego roku kosiarka służy mi już tylko do wykaszania miejsc, w których nie wjadę traktorkiem.
Ciekawe czy obecny model wykonany jest z równie dobrych materiałów.

Darnok
Stały bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:37

Re: Kosiarka spalinowa z silnikiem Hondy

Post autor: Darnok » 03 cze 2021, 10:41

@ogrodnik amator dzięki za opinie :)

ODPOWIEDZ