Pomoc w wyborze kosiarki do 1400zł.

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

Maciek34
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2021, 13:02
Imię: Maciej

Pomoc w wyborze kosiarki do 1400zł.

Post autor: Maciek34 » 17 maja 2021, 23:17

Dzień dobry
Na samym początku chciałbym się serdecznie przywitać ze wszystkimi użytkownikami szanownego forum - <ukłon>

Stoję przed wyborem odpowiedniej kosiarki - teren - ok 900 - 800m2, połowa to drzewka i krzewy, druga połowa to dawna łączka ze wszystkim urokami (kretowiska, jakieś dziurska niewielkie, teren lekko grząskawy )
Chciałbym aby miała napęd wygoda, i dość duże kółka co bym nie musiał jej jak na sankach ciągnąć.
budżet jaki mam to niestety nie przekraczalne 1400zł.
wybór na chwilę obecną jest pomiędzy:
WORLD 460S - silnik b&s 625e - obawiam się tych silników i ich niezawodności a przede wszystkim delikatności.. (czy słusznie ? )
CEDRUS KS48S - chyba na nie brandowanym Loncinie? ale co to wogóle za marka? jak z jakością, niezawodnością? częściami?
AL-KO Classic 4.69 SPI-A Plus - chyba to też jakiś Loncin i fajny, duży kosz z plastiku. (jak wyżej co z jakością i niezawodnością? ) i ten elektryczny rozrusznik...to działa? można później podmienić na zwykły szarpak?

Wcześniej wszystko obkaszałem kosą spalinową Hortmasz bcd52 - i złego słowa o niej nie mogę powiedzieć - 6 lat bez zająknięcia..a lekko nie ma (jeżyny, pokrzywy do pasa itd), ale odnośnie kosiarek to niestety nie wiem jaka jakość?

Oleo mac - niestety nie ten budżet..
Proszę o jakieś wskazówki i dobre porady. serdecznie dziękuje

nigger
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 19 gru 2020, 14:37
Imię: Waldek

Re: Pomoc w wyborze kosiarki do 1400zł.

Post autor: nigger » 20 maja 2021, 14:55

Kupuj jakąś tanią kosiarkę 51 cm szerokości i więcej, z dużym silnikiem, jak loncin 196ccm lub 224. Tzw. markowe kosiarki zazwyczaj mają słabsze silniki i łatwiej je przegrzać, zatrzeć. Patrz by laweta miała duży przekrój wyrzutu trawy do tyłu (nie napisałeś czy zbierasz trawę do kosza) by nie zapychal się. Sprawdź czy są dostępne części. Jeśli tania kosiarka padnie ci z jakichś przyczyn to obędzie się bez płaczu, ale musiałbyś się bardzo starać by tak się stało. Zapewne najczęstszą przyczyną złomowania jest przerdzewiała laweta, więc nie zostawiaj grubej warstwy mokrej trawy przylepionej od spodu na dłuższy czas. Wystarczy oczyścić z grubsza jakimś kołkiem i rdza dziur przez 10 lat nie zrobi.
Dla siebie wybierałbym coś w tym stylu, niekoniecznie akurat konkretnie taka.
https://allegro.pl/oferta/kosiarka-spal ... 0170529520

Krzysztof K
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 09 cze 2020, 15:36
Imię: Krzysztof

Re: Pomoc w wyborze kosiarki do 1400zł.

Post autor: Krzysztof K » 21 maja 2021, 14:55

Sprawdź jeszcze kosiarkę Vega kcl21sp. Poczytaj, pooglądaj na YouTube. Ja zaryzykowałem i zamówiłem na działkę o powierzchni 3tys m2. Kosiarka ma dziś dojść dopiero, więc jak się sprawuje sprawdzę przy pierwszej nadarzającej się okazji.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze kosiarki do 1400zł.

Post autor: Troku » 21 maja 2021, 21:10

Ja jednak wybrałbym kosiarkę markową z tej racji że mamy wsparcie serwisowe i dostęp do części przez długie lata. Kosiarki Oleo-Mac Al-Ko czy World są u nas na rynku sporo lat.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

karenz
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 29 mar 2021, 20:33

Re: Pomoc w wyborze kosiarki do 1400zł.

Post autor: karenz » 22 maja 2021, 0:35

G-Force XSZ51A

Maciek34
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2021, 13:02
Imię: Maciej

Re: Pomoc w wyborze kosiarki do 1400zł.

Post autor: Maciek34 » 26 maja 2021, 22:01

witam
a więc tak: wybór padł na AL-KO Classic 4.69 SPI-A Plus.
ale po kolei :)
początkowo drogą dedukcji i wspierajmy polskie firmy, miał być Cedrus. Jako że jestem laikiem w sprawach kosiarek, a wiedzę czerpie głównie z powyższego forum, postawiłem sobie za cel sprawdzenie jak wygląda sprawa z częściami. Kilka sekund i znalazłem namiary na główną siedzibę powyższej firmy (Cedrus). dzwonię....raz....drugi.... trzeci....nty.... nikt, NIKT nie raczy odebrać. I szybka decyzja : skoro macie mnie w .... to ja mam was też. 10min później po uprzednim sprawdzeniu dostępności części do al-ko, już była do mnie zamówiona. Wczoraj dotarła, w kawałkach jak z IKEI do poskładania. Ogólne wrażenia. jest ciężka.. duża.. ale i nie ma żadnych jakiś niedoróbek typu tu coś źle odlane z plastiku, tu coś obdrapane itd. Silnik - na bloku napisane LONCIN 166ccm:) Teraz drodzy forumowicze : jaki olej? mam pod ręką 5w40 - 1l, zamknięty Shell, i 1l 10w40 z castrola. Czy się nadadzą?
Ps. jak by ktoś potrzebował jakiś informacji odnośnie kosy Hortmasz bcd52 - chętnie służę pomocą :)

ODPOWIEDZ