Kosiarka bez napędu z silnikiem Kawasaki?

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

polvader
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2021, 17:48
Imię: Pawel

Kosiarka bez napędu z silnikiem Kawasaki?

Post autor: polvader » 14 maja 2021, 18:28

Witam serdecznie jako nowy forumowicz :)
Jest to mój pierwszy post na forum, przeczytałem już dużo tematów ale chyba za mało...
Mam zamiar kupić używaną kosiarkę z silnikiem Kawasaki FC150V. Chciałbym, aby była bezawaryjna co wiąże się z rezygnacją z dodatków typu napęd i sprzęgło noża. Problem, że nie mogę takiej znaleźć:( Wszystkie kosiarki które widziałem z tym silnikiem posiadaja w/w udogodnienia, które z uwagi na upływ czasu wczesniej czy później wygenerować mogą spore koszty serwisu.
Stąd moje pytanie, czy może mi ktoś polecić kosiarkę, która nie posiada tych systemów? Będzie kosić około 800m2.

Sebastian_M26
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:11

Re: Kosiarka bez napędu z silnikiem Kawasaki?

Post autor: Sebastian_M26 » 14 maja 2021, 20:22

A co takiego wyjątkowego jest w tym silniku fc150v. Używana, bezawaryjna? Te kosiarki są sprzedawane dlatego że są zajechane czy może tylko że kosiarz potrzebował na pół litra...

polvader
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2021, 17:48
Imię: Pawel

Re: Kosiarka bez napędu z silnikiem Kawasaki?

Post autor: polvader » 14 maja 2021, 20:58

Wolę kupić używaną kosiarkę z silnikiem kawasaki lub hondy niż nową z silnikiem B&S i wodotryskami. Już widziałem takie marketowe wersje u sąsiadów. Jeden zatarty silnik po 5 latach, drugi po 7.. A obaj dbali o sprzęt. To w jakim stanie i za jakie pieniądze kupię kosiarkę to już mój problem, chciałem tylko się dowiedzieć czy są kosiarki z w/w silnikiem bez napędów i innych bajerów. Jeżeli nie, to mam możliwość zakupu samego silnika i będę szukał kosiarki aby w niej ten silnik umieścić. Pozdrawiam.

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Kosiarka bez napędu z silnikiem Kawasaki?

Post autor: m1strzunio » 14 maja 2021, 22:20

Też bym wolał w cenie do 1000zł kupić używkę z FC150 niż jakiś śmieszny wynalazek z nie wiadomo czym... Odnośnie samej kosiarki to będzie ciężko coś znaleźć bez napędu ponieważ był to jeden z lepszych silników i pakowali go do droższych sprzętów na wypasie. Do tego jednak szukałbym z napędem bo pchanie 35 czy 40 kg na pewno nie jest przyjemne ;)

polvader
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2021, 17:48
Imię: Pawel

Re: Kosiarka bez napędu z silnikiem Kawasaki?

Post autor: polvader » 14 maja 2021, 23:07

No w sumie o tym nie pomyślałem :) Dzięki za radę, będę szukał z napędem.. W razie czego młotek i śrubokręt nie jest mi obcy ;) Tylko w jakiej obudowie najlepiej szukać? VIKING 536 K, Sabo, Yanmar, Iseki? Wydaje mi się że do Vikinga będzie w razie czego najmniejszy problem z częściami...

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Kosiarka bez napędu z silnikiem Kawasaki?

Post autor: m1strzunio » 16 maja 2021, 19:18

Jak coś upatrzysz sobie to wpisz ten model na allegro i po prostu zobacz ile masz części i w jakich cenach. Ja mam jakiegoś starego NAC S510 i ja widzę ile jest części i w jakich cenach to aż się łezka w oku kręci, no jak za darmo ;)

polvader
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2021, 17:48
Imię: Pawel

Re: Kosiarka bez napędu z silnikiem Kawasaki?

Post autor: polvader » 22 maja 2021, 1:11

Witam. Jednak padło na Hondę HRB 476C. Trafiła się zadbana sztuka dość tanio :) Z częściami raczej nie będzie problemu, jak padnie sprzęgło to raczej nie będę naprawiał tylko zrobię na sztywno, a silnik ? Rewelacja.. Napęd hydro również. Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Kosiarka bez napędu z silnikiem Kawasaki?

Post autor: Tornado » 22 maja 2021, 8:45

I, jak koszenie z napędem, biorąc pod uwagę, że koniecznie chciałeś kupić kosiarkę bez tego systemu?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

kosiarkowy
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:02
Imię: Grzegorz

Re: Kosiarka bez napędu z silnikiem Kawasaki?

Post autor: kosiarkowy » 22 maja 2021, 11:12

polvader pisze:
22 maja 2021, 1:11
Witam. Jednak padło na Hondę HRB 476C. Trafiła się zadbana sztuka dość tanio :) Z częściami raczej nie będzie problemu, jak padnie sprzęgło to raczej nie będę naprawiał tylko zrobię na sztywno, a silnik ? Rewelacja.. Napęd hydro również. Pozdrawiam...
To hydro Hondy jest super do momentu kiedy działa. W mojej padło i szukam kogoś kto podjąłby się naprawy.

Musze przyznać, że ona dostała mega mocno w kość przez te lata i nie mogę powiedzieć złego słowa na Hondę. Silnik nie do zajechania.

Fajny wybór! Oby ci dlugo służyła.
Lubię zapach skoszonej trawy o poranku

ODPOWIEDZ