Zakup kosiarki weibang

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

R2d2
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 05 mar 2021, 6:58

Zakup kosiarki weibang

Post autor: R2d2 » 07 kwie 2021, 17:27

Witam
Przymierzam się do zakupu wb507scv.
Pytanie do kogoś kto użytkuje bądź wie z opinii kogoś, czy kosiarka nie ma problemu z napełnianiem kosza ze względu nie na nóż ale na wąski kanał wylotowy do kosza? Oraz czy to prawda że zacina się mechanizm zmiany biegów? Gdzieś na zagranicznych forach przeczytałem że to są często powtarzające się problemy. No i w ogóle czy kosiarka jest rzeczywiście taka bezproblemowa i daje przyjemność z użytkowania. Dodam, że dbam o sprzęt, używam od 5-6 lat na spółkę z teściem obok oleomac g53tk i pomimo kilku awarii wynikających z dość intensywnej eksploatacji(wymiana paska i tej tulei na pasek, naprawa przedniej osi, spawanie urwanych rączek od lawety)to sprzęt dalej działa i zastanawiałem się poważnie nad zakupem tego samego modelu dla siebie ale chciałoby się spróbować innego no i trafiłem na wb507, czy to będzie przeskok w jakości pomiędzy olkiem a weibangiem? Trawnik wiejski niezbyt równy trochę drzewek, ścieżek trafiają się drobne gałazki jabłka żołędzi,powierzchnia ok 20 arów, olek radził sobie bez problemu ale jest kiepsko wyważony i ciężko się nim manewruje. Proszę o jakieś porady.

Darkob
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2021, 10:37
Imię: Darek

Re: Zakup kosiarki weibang

Post autor: Darkob » 07 kwie 2021, 22:02

Mam ten model od miesiąca ale narazie nie ma co kosić 🙂 Zależało mi na regulacji prędkości i sprawdzonym silniku,loncina miałem w starej kosiarce.Do kosiarki weibang dostałem 2 noże, jeden jest lekko podgiety a drugi mocno i raczej nie powinno być problemu że zbieraniem trawy.

R2d2
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 05 mar 2021, 6:58

Re: Zakup kosiarki weibang

Post autor: R2d2 » 07 kwie 2021, 22:31

Dzięki. Ciekawe czy te dwa noże to w standardzie dają czy zależy od sklepu? A czym wcześniej kosiłeś ?

Darkob
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2021, 10:37
Imię: Darek

Re: Zakup kosiarki weibang

Post autor: Darkob » 07 kwie 2021, 22:47

Husar, silnik loncin 196 ale bardzo wolno jeździła i słabo zbierała trawę..

R2d2
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 05 mar 2021, 6:58

Re: Zakup kosiarki weibang

Post autor: R2d2 » 08 kwie 2021, 14:40

Dzisiaj zakupiłem w lokalnym sklepie husqvarny, pierwsze uruchomienie w serwisie przebiegło bez problemów, napęd dosłownie wyrywa kosiarkę z rąk. Ciekawy jestem jak pójdzie koszenie ale muszę poczekać aż trawa podrośnie. Nóż jest jeden ale ten z dużymi łopatkami do zbierania. Czy ktoś kto dłużej użytkuje tę kosiarkę mógłby się wypowiedzieć jak zachowują się wszystkie połączenia gwintowane/skręcane? Czy aby nic się samo od drgań nie luzuje?

Rafaello
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 07 sie 2017, 17:55

Re: Zakup kosiarki weibang

Post autor: Rafaello » 08 kwie 2021, 18:03

Co do tego Weibanga, jak poszukasz, to znajdziesz na forum moją relację po zakupie tejże kosiarki... Po tych 3-4 latach użytkowania mogę napisać, że dalej działa. Na starym typie noża słabo nabijało kosz trawą, z nowym typem noża nie ma problemów. Raz czy dwa zacięła się linka od zmiany biegów, to fakt, ale nie dziwota, bo pod górną, plastikową osłoną (tam gdzie jest m.in. ukryty wał kardana), do której nigdy nie zaglądałem był gnój, tj. ogromna ilość starej trawy i błota. Od tamtej pory raz do roku zdejmuję osłonę i gruntowanie czyszczę z brudu, WD40 oraz później smar w sprayu w newralgiczne miejsca. A po każdym koszeniu najpierw sprężarką wydmuchuję ile się da od spodu, a dopiero potem myję Karcherem i już problemów i tragedii nie ma. Z resztą póki co problemu nie ma. Jedynie kiedyś myślałem o dociążeniu przodu (dołożenie powiedzmy z 2 kg), bo jak nabije kosz mokrą trawą wymieszaną z piachem, to niestety przód frunie w powietrzu :D

A że jestem zadowolony z tego Weibanga, to rok temu kupiłem weltykulator tejże marki.

R2d2
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 05 mar 2021, 6:58

Re: Zakup kosiarki weibang

Post autor: R2d2 » 08 kwie 2021, 19:54

Czytałem twój opis, przyznam, że miał on wpływ na moje zainteresowanie tą firmą i tym modelem gdyż lubię kupować takie rzeczy które mi służą dłuższy czas a nie tylko na chwilę. W obecnych czasach to ciężko wyczuć po samym wyglądzie ,czy coś jest dobre czy może rozleci się po roku, wszechobecna tandeta. Samo to, że kosiarka działa po 3 latach to też nie jest jakiś wyczyn jak wydamy 2,5tys, gdybym wydał 600zł to mógłbym się tego spodziewać ale za 4 razy tyle to już oczekujemy czegoś więcej.

Rafaello
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 07 sie 2017, 17:55

Re: Zakup kosiarki weibang

Post autor: Rafaello » 08 kwie 2021, 20:55

Nie no, rozumiem. Wcześniej kupowaliśmy do domu/gospodarstwa marketówki do 1000-1200 zł. Ostatnia nawet działała z 10 lat, ale...napęd na pasku poszedł się je... po 2 latach. Tego Weibanga kupiłem głównie z racji napędu, że wał/zębatki, a nie na pasek. Nie jest to kosiarka bez wad (jak już przeczytałeś, dowiedziałeś się), ale z pewnością jest solidnie wykonana, tego nie można odmówić temu "chińczykowi". W sezonie (jeśli akurat nie ma susz) co 1,5 tygodnia zmuszam ją zasadniczo do 4 godzinnej pracy bez przerwy (jedynie opróżnianie kosza, napicie się wody).

R2d2
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 05 mar 2021, 6:58

Re: Zakup kosiarki weibang

Post autor: R2d2 » 09 kwie 2021, 7:11

Tak, to prawda wykonanie bardzo solidne, przygladałem się też kosiarce stiga z silnikiem Hondy 200 cena 3tys.ale jak zajrzałem pod lawetę i zobaczyłem ile tam plastiku to mi się odechciało.

Coriander
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2021, 20:15
Imię: Dawid
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakup kosiarki weibang

Post autor: Coriander » 29 maja 2021, 21:02

Jedyny problem w tym modelu to że kosiarka przechyla się z trawą w koszu nie koniecznie z pełnym koszem. Jak dla mnie tak sobie wywarzona. Poza tym naprawdę dobry sprzęt.

ODPOWIEDZ