victus td 534 tr - kilka pytań

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

cyberhubert
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 cze 2015, 23:16

victus td 534 tr - kilka pytań

Post autor: cyberhubert » 27 cze 2015, 23:30

Witajcie
Bardzo dziękuję za zaproszenie na to forum i witam wszystkich - to mój pierwszy post :)

Właśnie stałem się posiadaczem kosiarki Victus TD534TR z 2001 roku (chyba, albo 2004 - uszkodzona jest w tym miejscu tabliczka znamionowa). Ogólne wrażenie - całkiem ok. Niestety ma dwa mankamenty - zardzewiałą lawetę oraz problem z wysprzęglaniem napędu. Chciałbym zabrać się za naprawę tych rzeczy, ale trochę zabrakło mi wiedzy - czy mogę kosiarkę położyć na którymś boku? kiedyś wynajmowałem kosiarkę Hondy i facet długo i namiętnie tłumaczył, że odchylać tylko do tyłu. Niestety, przy odchyleniu do tyłu nie będę w stanie doczyścić rdzy na lawecie - stąd pytanie - czy można na bok?
Czy jest gdzieś dostępna instrukcja i/lub serwisówka do tych maszyn?
Aha - jeszcze jedno. Silnik Tecumseh 50, nie zapamiętałem serii chyba Prisma, ma zielone naklejki :). Czy to dobre silniki?
Zastanawiam się też w jaki sposób taką kosiarkę czyści się po pracy? Niestety nie ma króćca do podłączenia węża...

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: victus td 534 tr - kilka pytań

Post autor: Troku » 28 cze 2015, 2:38

Możesz położyć lecz najpierw proponuję spuścić olej i paliwo wtedy możesz do woli przechylać kosiarką jak tobie wygodnie.
Dostęp do części masz już tylko w serwisach Stigi bo to był produkt GGP markowany Victusem.
Te kosiarki były sprzedawane jakieś lat temu więc lata świetności sprzęt ma za sobą,

napęd czyli zębatki trzeba rozebrać wyczyścić, przesmarować by działały płynnie.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

cyberhubert
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 cze 2015, 23:16

Re: victus td 534 tr - kilka pytań

Post autor: cyberhubert » 28 cze 2015, 9:02

Hej
Dzięki za informacje. Rozbudziłeś mój głód wiedzy, dlatego pozwolę sobie podrążyć temat :)
Paliwo zlać przez wlew czy jest jakaś inna metoda? Wydaje się, że wyssanie dużą strzykawką powinno wystarczyć, ale czy gdzieś (gaźnik?) nie zostaną resztki?
Olej spuścić przy pomocy korka od spodu czy lepiej też wyssać? Czy do wymiany oleju wystarczy odessanie czy lepiej spuścić korkiem na dole? Czy poza samym olejem coś się wymienia - np. filtr oleju?
Filtr powietrza jest w dobrym stanie, chociaż zdaje się że przez 15 lat nikt go nie ruszał. Przepłukać/przedmuchać go jakoś czy od razu wymienić?

A jak z czyszczeniem "codziennym" - można normalnie przechylać do tyłu?

I jeszcze pytanie - pod klapą przykrywającą wylot znaleźć można taką dziwnie wystającą śrubę. W jakichś instrukcjach które znalazłem, (niby ten model, ale niekoniecznie rocznik) jest napisane że ma mieć odstęp 6mm, tylko nie bardzo rozumiem między czym a czym. Czy tam ma być luz 6mm? czy mam tam wsadzić podkładki dystansujące? a może sprężynę?

Jak wygląda kwestia mulczowania w tych maszynach? Czy wystarczy zmienić nóż i zaślepić wylot, czy wersje z mulczowaniem różnią się jakoś istotnie od zwykłych kosiarek?
Pozdrawiam
Hubert

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: victus td 534 tr - kilka pytań

Post autor: Troku » 28 cze 2015, 11:27

Paliwo wysysaj a resztą jak zostanie się nie przejmuj, olej zlej przez miarkę oleju przechylając na bok i wtedy to możesz sobie machać kosiarką jak chcesz.
Filtr przedmuchaj skoro nie jest brudny,

Śruba o której piszesz to naciąg paska napędowego - proponuję nie ruszać skoro jedzie.

Ta kosiarka w zasadzie nie jest skonstruowana do mulczowania, ma agregat nastawiony na dobre wrzucanie do kosza.

Zobacz sobie film poglądowy

https://www.youtube.com/watch?v=h_-zScyDPFY
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

cyberhubert
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 cze 2015, 23:16

Re: victus td 534 tr - kilka pytań

Post autor: cyberhubert » 03 lip 2015, 23:37

Film jest ekstra! Wielkie dzięki za pomoc

ODPOWIEDZ