Kosiarka z napedem do 1500 pln

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

pestekk
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2020, 7:50

Kosiarka z napedem do 1500 pln

Post autor: pestekk » 18 maja 2020, 10:50

Witam Was,
Założyłem konto żeby zapytać Was o opinie na temat kosiarki Gatec GT 153. Model ten wygląda dość solidnie na moje amatorskie oko. Niestety nie wiem co to za silnik siedzi w tej kosiarce. Od sprzedawcy dowiedziałem się jedynie że jest to silnik Gatec, produkowany przez firmę Gatec i że nie jest to żaden Loncin czy Briggs. Hmm... w internetach nie znalazłem żadnej informacji o silnikach firmy Gatec. Moze wy jesteście w stanie przybliżyć mi temat jakości i bezawaryjnosci tego silnika? A może jesteście w stanie zaproponować mi jakis produkt w miarę bezawaryjny, a w przypadku awarii z tanimi częściami zamiennymi. Z lektury forum skłaniałbym się ku silnikom Loncin. Zależy mi też na napędzie. Budżet 1300 - 1500. Powierzchnia trawnika około 1500 m kw.

wojtek1234321
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:03

Re: Kosiarka z napedem do 1500 pln

Post autor: wojtek1234321 » 18 maja 2020, 19:17

Ja bym Ci radził, skoro dysponujesz takim budżetem, kupić kosiarkę GV 53 TK ALLROAD PLUS 4.

https://www.oleomac.pl/pl-pl/produkty/g ... s-4-20443/

Co do tego silnika Gatec To pierwsze słyszę taką firmę. Sądząc po pojemności tego silnika 224 cm to może być jakaś odmiana silnika Loncin, bo pierwsze silniki o tej pojemności były "firmowane" jako Loncin. Prawdopodobnie jest to ten silnik.

https://kosiarka.pl/pl/2511-silnik-lonc ... 98442.html

Być może jest to ta sama wersja, tylko "brandowana" pod firmę Gatec, czyli kolorystyka i nalepki firmy Gatec, a reszta to samo. To tak jak w tej kosiarce Oleo-Mac GV 53 TK ALLROAD PLUS 4. Jest tam silnik K-805, jest to silnik Loncin, tylko robiony "pod firmę" Oleo-Mac.
Co do kosiarki GV 53 TK ALLROAD PLUS 4 to cena może być trochę więcej jak 1500, ale warto dołożyć, bo w razie czego nie ma kłopotu z serwisem i dostępnością części.

pestekk
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2020, 7:50

Re: Kosiarka z napedem do 1500 pln

Post autor: pestekk » 18 maja 2020, 20:56

Patrzylem na ogloszenie i wyglada zacnie. Tylko nie wiem czy nie bedzie za slaba. Nie wiem nie znam sie, bedzie to moja pierwsza kosiarka. Co dk Gateca to właśnie tak myślałem, że może być to Loncin chociaż Sprzedawca twierdzi uparcie, że nie i że mają swoją fabrykę w której produkują te silniki.
Jeśli zaś chodzi o napęd, to jak to jest z tym skręceniem na włączonym napędzie? W niektórych kosiarkach można wyczytać że naped posiada cos na ksztalt mechanizmu roznicowego i ze mozna spokojnie skrecac. Generalnie chodzi mnie o tą kosiareczke.

https://allegro.pl/oferta/kosiarka-spal ... e=facebook

wojtek1234321
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:03

Re: Kosiarka z napedem do 1500 pln

Post autor: wojtek1234321 » 18 maja 2020, 22:02

Jeżeli kosiarka i napęd z mechanizmem różnicowym to jej cena na pewno byłaby dwukrotnie większa. Ja użytkuje kosiarkę która ma napęd przedni, tak więc że nie wiem jak się jeździ z napędem tylnym. Są tam jakieś zapadki w kołach (coś w rodzaju sprzęgła kłowego) które chyba pozwalają na lekkie skręcanie, ale nie na skręcanie 180 stopni. Jak pisałem przedni napęd w kosiarce to "luksus" do jeżdżenia. Włączam napę kosiarka jedzie, naciskam na uchwyt, napęd włączony, po naciśnięciu na uchwyt kosiarki przód kosiarki podnosi się lekko do góry, kółka obracają się w powietrzu a na tylnych kołach mogę nawracać jak na karuzeli. Po nawrocie opuszczam kosiarkę i jedzie dalej.
Tu, bezpośrednio u "producenta" masz tą samą kosiarkę o 270 zł taniej jak na Allegro.

https://gatec.pl/kosiarki-spalinowe/182 ... -n-ks.html

Za słaba na pewno nie będzie, ale ja bym radził jednak silnik, jeżeli już Loncina, to ten o pojemności 196 cc, jest bardziej popularny, to i w razie czego dostępność części bardziej oczywista. Ten 224 cc, to jak poszukać w necie to ciężko coś znaleźć.
Tu masz kosiarkę z podobnym silnikiem (może nawet tym samym).



A tu ta "twoja" kosiarka.


ODPOWIEDZ