Stiga Combi 53 problem z napędem

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

Cannon83
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 09 lis 2018, 17:26
Imię: Przemek

Stiga Combi 53 problem z napędem

Post autor: Cannon83 » 31 mar 2020, 19:00

Witajcie. Mam problem z napędem w kosiarce , a mianowicie nie ma siły napędzić kosiarki,jak podniosę kosiarkę za dupe do góry to koła się kręcą ale powoli , jak kręcę nożem to też się kręcą, ale na ziemi nie może się ruszyć. Kosiarkę kupiłem w zeszłym roku,czyli praktycznie nowa. Już pisze co ja sam narobiłem. Jako że zaczęła rdzewieć postanowiłem ją zakonserwować, rozebrałem lawete do naga i jak składałem do kupy to zawieszenie z napędem było wkładane do góry nogami i jako,że ciężko to było w całości z tym plastikiem wcisnąć to kilka razy z wyczuciem stuknąłem po rogach ten plastik w nadziei że wskoczy,ale i tak skończyło się na zdemontowaniu całej ośki i wtedy już wlazło jak w masło. I moje pytanie do was,czy to że układ napędowy był do góry nogami i go obstukałem lekko przy montażu mogło spowodować że coś w środku wyskoczyło czy się zepsuło? Nigdzie nie znalazłem schematu budowy tej przekładni i nie wiem co tam może się w ten sposób zepsuć, a nie chcem jej rozkręcać bo jest na gwarancji.
P.S.
Wiecie czy ten napęd jest smarowany smarem czy może olejem?

arturo
Stały bywalec
Posty: 238
Rejestracja: 16 gru 2018, 12:30
Imię: artur

Re: Stiga Combi 53 problem z napędem

Post autor: arturo » 31 mar 2020, 20:13

Czy zdejmowałeś koła i zębatki z zapadkami?

arturo
Stały bywalec
Posty: 238
Rejestracja: 16 gru 2018, 12:30
Imię: artur

Re: Stiga Combi 53 problem z napędem

Post autor: arturo » 31 mar 2020, 20:53

Rysunek elementów napedu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cannon83
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 09 lis 2018, 17:26
Imię: Przemek

Re: Stiga Combi 53 problem z napędem

Post autor: Cannon83 » 01 kwie 2020, 9:58

Tak zdejmowałem koła i zębatki wszystko rozebrałem tylko do samego przełożenia napędu nie zaglądałem,może nie potrzebnie dałem na zębatki koła i ten bolec trochę smaru,choć widziałem że oryginalnie było tam smarowane. Ale złożyłem tak jak było,to nie jest skomplikowany mechanizm. Jak kręcę kołem to zapadki się blokują i obraca się cały napęd w sumie tak jak powinno być, tak myślę. Piszcie jak coś wam przyjdzie do głowy żebym nie musiał zaglądać do środka napędu.

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Stiga Combi 53 problem z napędem

Post autor: jerzyk » 01 kwie 2020, 10:32

Zamieniłeś zębatki miejscami
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

arturo
Stały bywalec
Posty: 238
Rejestracja: 16 gru 2018, 12:30
Imię: artur

Re: Stiga Combi 53 problem z napędem

Post autor: arturo » 01 kwie 2020, 10:41

Bardzo szybko można to sprawdzić,bez odpalonwgo silnika; wciśnij dźwignie jazdy do końca i pociągnij kosiarkę do tyłu obydwa koła mają być zablokowane.Jezeli nie są moze to wskazywać ; na luźny pasek,źle wyregulowaną linkę,zamienione stronanami male zebatki, brakujący sworzeń(zapadka),i dopiero na koniec uszkodzoną przekładnię .

Cannon83
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 09 lis 2018, 17:26
Imię: Przemek

Re: Stiga Combi 53 problem z napędem

Post autor: Cannon83 » 01 kwie 2020, 13:40

Wszystko ok, już działa, faktycznie zamieniłem zębatki. Arturo naprowadziłeś mnie tym pytaniem o to czy rozbierałem koła. Temat uważam za zamknięty. Dziękuję panowie za pomoc. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ