Kosiarka do 13ar do 1300zł z napędem.

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

Matex
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2019, 6:23
Imię: Karol

Kosiarka do 13ar do 1300zł z napędem.

Post autor: Matex » 28 maja 2019, 16:38

Hej. Planuję kupić kosiarkę do jakiś 10-13ar z napędem. Jeden większy kawałek trawnika (nie jest zadbany, posiada dołki, kretowiska) jest bez żdanych przeszkód do omijania, ale posiadam też kawałek gdzie jest sporo krzewów, drzewek itp. Obecnie ma 40cm bez napędu i koszenie jest długotrwałe, niewygodne, ciężkie, kosiarka nie daje rady. Myślałem o szerokości 51 cm, ale zastanawiam się czy może nie lepiej kupić 46-48 cm.
Druga sprawa - napęd. Tak jak pisałem posiadam większą częśc bez przeszkód i na niej chce używać napędu, ale w miejscu gdzie rosną drzewka, krzewy kosiarką trzeba trochę się nagimnastykować i kosiarką wykonuje się na zmianę ruchy, w przód, tył. Czy napęd nie będzie blokować poruszania się kosiarki do tyłu?
Z modeli to widziałem np. Vegę KCL21SP, G-force, World. Na papierze vega, world, g-force wygląda prawie identycznie, wszystkie mają niby jakiś francuski napęd GT, pochodzą od Grassa, ale vega kosztuje 1140zł, a world z konkretnie taką samą specyfikacją 1400zł. Czym to się różni? Jak jest z częściami do tych kosiarek?

Widzę, że wszędzie zachwalany jest OleoMac GV 53TK allroad 4, ale jego cenę widzę na poziomie 1600zł. Drugie to z tego co widzę to te grassowe kosiarki mają szybkośc napędu 4,5km/h, a oleomac 3,6km/s. Ja ze swoją 40cm gdy mam równy odcinek to prawie biegam z kosiarką, a tu tylko 3,6km/h - trochę wolno :? Doczytałem się też, że w tych grassach napęd blokuje ruch do tyłu, a jak wygląda to w Oleo?
Tak ogólnie to czym różni się wcześniej wspomniana Vega od oleo? Róznica w cenie prawie 500zł, a silnik ten sam. Mocniejsza obudowa, lepszy nóż?
A może coś jeszcze innego w tym budżecie ktoś poleci? Pozdrawiam :)

Blaszak
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 31 maja 2019, 9:33
Imię: Pawel

Re: Kosiarka do 13ar do 1300zł z napędem.

Post autor: Blaszak » 08 cze 2019, 22:06

Ja posiadam oleo MAC gv i naprawdę warto dołożyć. Mocy to tej maszynie nie brakuje. Wkurza mnie tylko odpalanie po tygodniu lub dwóch trzeba z 5-6 razy szarpnąć zanim zagada. Później już tego problemu nie ma. W b&s mamy pompkę w emaku zapomnieli dołożyć:).

ODPOWIEDZ