Victus VSS 53 Allroad

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

micbyk

Victus VSS 53 Allroad

Post autor: micbyk » 26 mar 2015, 13:48

Mam kosiarkę Victus VSS 53 allroad na Chińskim silniku,teraz ją odpalałem przed sezonem i chodzi tylko obroty strasznie falują,jakaś szybka porada czy zawieżć do serwisu??

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: jerzyk » 26 mar 2015, 14:25

gaźnik do wyczyszczenia
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Awatar użytkownika
irukard
Stały bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 26 sty 2015, 9:02
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łochowo k. Bydgoszczy
Kontakt:

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: irukard » 26 mar 2015, 17:08

Kosiarek nie zostawiamy z paliwem na zimę.
http://lasdomogrod.pl/2011/11/15/przygo ... i-do-zimy/

micbyk

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: micbyk » 26 mar 2015, 19:06

Właśnie stała bez paliwa na zimę z wymienionym olejem,może jutro jak będę miał czas do serwisu zawiozę,mam nadzieję że to nic poważnego

strysiu
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:04
Imię: Jacek
Lokalizacja: Paledzie / Poznań
Kontakt:

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: strysiu » 27 mar 2015, 10:18

sprawdź czy masz nóż wyważony, gaźnik swoją drogą ale mieliśmy takie przypadki niekoniecznie w Victus ze jak był nóż zmasakrowany to silnik falował pozdrawiam
www.serwis-ogrodowy.pl
naprawiamy, pomagamy, z problemem nie zostawiamy ;)

micbyk

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: micbyk » 02 kwie 2015, 19:25

Dziś dzwoniłem do serwisu i powiedzieli że coś z zaworami się dzieje ale po świętach będzie wiadomo na 100%,czy to możliwe,mieliście takie awarie ??

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: Troku » 02 kwie 2015, 19:27

Nie pamiętam takiej historii by były problemy z zaworami w tych silnikach,
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

micbyk

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: micbyk » 10 kwie 2015, 20:10

No niestety serwis stwierdził że coś tam z zaworami się stało,coś się tam w silniku wyrobiło(nie pamiętam tej serwisowej paplaniny) i koszty naprawy ok 300zł,nie wiem za bardzo o co chodzi ale faktem jest ogólnie zadowolony nie jestem,muszę się teraz zastanowić czy naprawiać czy nie bo jak dalej będzie się coś psuć to chyba lepiej zainwestować w nową

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: jerzyk » 11 kwie 2015, 9:18

zmień serwis nawet nowa kompletna głowica nie kosztuje aż tyle jedyne co mogło się stać to mógł się wyrobić wałek rozrządu a nie zawory
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

strysiu
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:04
Imię: Jacek
Lokalizacja: Paledzie / Poznań
Kontakt:

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: strysiu » 11 kwie 2015, 10:57

potwierdzam słowa jerzyka ale nawet jeżeli chciałbyś się bawić w naprawę to za nieiwiele więcej masz nowy silnik odezwij się w razie co na pw pozdrawiam
www.serwis-ogrodowy.pl
naprawiamy, pomagamy, z problemem nie zostawiamy ;)

micbyk

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: micbyk » 26 kwie 2015, 7:29

Zdecydowałem się jednak na naprawę,jak ją zrobili i co będzie dalej zobaczymy

Awatar użytkownika
krzyzakpk
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 kwie 2015, 13:40
Imię: Paweł

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: krzyzakpk » 28 kwie 2015, 17:47

nie wiem czy to dobry wybór, jednak też proponowałbym zmianę serwisu, prawdopodobnie masz tylko zasyfiony gaźnik, ewentualnie regulacja luzu zaworowego, ale to zrobiłbym w drugiej kolejności

micbyk

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: micbyk » 03 maja 2015, 12:27

Silnik działa ale po drugim koszeniu wysiadł napęd,1/3 działki kosiłem już bez napędu i powiedziałem dość,co za szmelc,a miała być taka dobra,jestem wk...........,dalej już dokładać do niej nie będę,widać to co stoi w serwisie do naprawy jest pokazem awaryjności,większość kosiarek Victus,ja już więcej tego badziewia nie kupię

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: jerzyk » 03 maja 2015, 12:49

nie wierzę żeby przekładnia GT padła prędzej pasek nie pracuje albo coś zostało źle złożone w Serwisie w czasie naprawy prawdę powiedziawszy dużo za drogiej
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Moreno
Stały bywalec
Posty: 204
Rejestracja: 24 sty 2015, 14:37
Imię: Damian
Kontakt:

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: Moreno » 03 maja 2015, 13:24

micbyk pisze:Silnik działa ale po drugim koszeniu wysiadł napęd,1/3 działki kosiłem już bez napędu i powiedziałem dość,co za szmelc,a miała być taka dobra,jestem wk...........,dalej już dokładać do niej nie będę,widać to co stoi w serwisie do naprawy jest pokazem awaryjności,większość kosiarek Victus,ja już więcej tego badziewia nie kupię

Hola hola... Ja też mam VSS5TK i jestem w pełni zadowolony z K800, i przekładni GT.
Silnik odpala za każdym razem od dosłownie jednego pociągnięcia za linkę, a napędowi chyba przydałby się ASR, ponieważ przy jego załączaniu prawie aż rwie trawę kołami - taki jest bystry :)

Może pierwsze, podstawowe pytanie jakie powinniśmy zadać, tj: Jakiej wielkości działkę posiadasz?
Wszyscy dobrze wiemy, że VSS53TK potrafi kosić 1ha boisko z częstością co najmniej 2 razy w miesiącu i tak przez cały sezon, i nic złego się z nią nie dzieje. ...powiem więcej - wystarczy tylko wymieniać olej zgodnie z harmonogramem oraz dolewać paliwa (rzecz jasna).

Kiedy kupiłeś tą kosiarkę? ...nie masz już na nią gwarancji?

Jako kolejny rozmówca w owym wątku radzę Ci: zmień serwis, bo coś mi tu "śmierdzi" jakimiś mahlojkami.

micbyk

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: micbyk » 03 maja 2015, 14:16

To że ty masz i jesteś zadowolony jeszcze nie znaczy że inni będą mieli tak samo,gwarancji już niem mam bo była f-ra vat ale to jest najmniej ważne,ważne jest że się spierdzielił sprzęt na który tak wszyscy namawiali,ja się ogólnie na tych namowach się przejechałem bo chciałem być mądrzejszy,więcej Chińskiego ba.......,wia nie kupię,działkę mam ok 1.8 tyś,więc wielka nie jest,jeśli kogoś uraziłem moim postem to przepraszam ale jestem wściekły z wiadomego powodu

Awatar użytkownika
irukard
Stały bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 26 sty 2015, 9:02
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łochowo k. Bydgoszczy
Kontakt:

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: irukard » 03 maja 2015, 14:19

Micbyk, podziel się namiarem do serwisu. Chciałbym się dowiedzieć co właściwie się stało.

Moreno
Stały bywalec
Posty: 204
Rejestracja: 24 sty 2015, 14:37
Imię: Damian
Kontakt:

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: Moreno » 03 maja 2015, 17:35

Masz prawie dwu-hektarowa działkę, a do koszenia trawy kupiłeś 51cm-owej szerokości kosiarkę?
Taki areał kwalifikuje się pod zestaw URSUS C-330 + kosiarka rotacyjna (ewentualnie talerzowa), a ty kosisz to malutką kosiareczką za 1200zł? :lol: :lol: :lol:

Victus VSS53TK jest sprzętem bardzo dobrym w swojej klasie i za na prawdę przystępne pieniądze. Ale nie oczekujmy od niej zbyt wiele.
1,8ha to nie jest mało.

Ile godzin przepracowała na tym koszeniu? Pewnie sam nie wiesz.
Czy zmieniłeś olej po pierwszych 5ciu motogodzinach pracy silnika? Przypuszczam, że nie.
A tak w ogóle jakiego oleju używasz do tej kosiarki? ...pewnie SAE30, bo taki zalecił sprzedawca (handlowiec z powołania).

Wcale nie zdziwiłby mnie fakt, gdyby się okazało, że zarżnąłeś przekładnie zbyt ekstremalnymi przeciążeniami.

..i na koniec jeszcze jedna, ważna zasada: nie da się zepsuć tylko tego, co nie istnieje.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: Kamilos » 03 maja 2015, 17:55

Moreno pisze:Masz prawie dwu-hektarowa działkę, a do koszenia trawy kupiłeś 51cm-owej szerokości kosiarkę?


Dla ścisłości, 1800 metrów kwadratowych to nie są 2 ha tylko 0,18ha. Nie jest to jakaś gigantyczna działka, nie mniej już warto przy takiej wielkości działki rozważyć zakup traktorka.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Moreno
Stały bywalec
Posty: 204
Rejestracja: 24 sty 2015, 14:37
Imię: Damian
Kontakt:

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: Moreno » 03 maja 2015, 18:28

Kamilos pisze:
Moreno pisze:Masz prawie dwu-hektarowa działkę(...)


Dla ścisłości, 1800 metrów kwadratowych to nie są 2 ha tylko 0,018ha. (...)

No dobrze, wydało się - nie orientuję się w tych wszystkich arach i hektarach. ...zresztą nigdy nie czułem powołania do rolnictwa.
Jednak pomimo tego, że "się kropnąłem", nie wiem kto wzbudzi większy śmiech na ustach potencjalnych czytelników, ponieważ tak na prawdę 1800m² = 0,18ha :lol:

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: Kamilos » 03 maja 2015, 18:33

Oj tam, poprawiłem już :D
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

ataman
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 05 lut 2015, 10:11
Imię: Adam

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: ataman » 08 maja 2015, 9:07

A ja ze swojej jestem zadowolony. Co prawda dopiero około 5 godzin koszenia za mną ale wszystko jest tip top. Pierwsze koszenie z koszem-kosz nabity do pełną ledwo go można unieść, napęd bez zarzutu. Minus to waga kosiarki plus kosz, gdy trzeba po manewrować kolo drzewek można się spocić. Drugie koszenie z mulczowaniem. Pierwszy raz kosiłem z taka opcja i dla mnie to wynalazek 21 wieku, podwórko skoszone,zero oznak ściętej trawy a nawet jednego kosza nie wyniosłem :)
Więc jak na razie na plus.
Producent zaleca wymianę oleju po pierwszych 5 godzinach pracy, wymieniać na zimnym czy ciepłym silniku? Jaki olej do tego modelu polecacie?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: Troku » 08 maja 2015, 9:12

Wymień olej na rozgrzanym silniku. Olej lej zgodnie ze specyfikacją czyli 10W30 lub lepszy
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ataman
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 05 lut 2015, 10:11
Imię: Adam

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: ataman » 08 maja 2015, 9:24

Dzięki za szybka odpowiedz, startuje po olej w takim razie.

ataman
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 05 lut 2015, 10:11
Imię: Adam

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: ataman » 08 maja 2015, 10:11

A stanie się coś jak wleje olej briggsa sae 30?

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: Tornado » 08 maja 2015, 10:34

Jeśli chodzi o producenta to jest to najmniej ważne. Istotne są parametry oleju 10 W 30
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: Kamilos » 08 maja 2015, 16:07

Weź lepiej zalej 10w40, jest to lepszy olej niż 10w30, zwłaszcza gdy mamy takie upały jak w ostatnich latach.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

micbyk

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: micbyk » 12 maja 2015, 19:01

Niestety namiarami na serwis się nie podziele z racji tego że w naszym mieście wszyscy sie znają,po prostu zmieniłem I Firmę sprzętu i automatycznie serwis,nie powiem na jaką Firmę zmieniłem ale widzę że strasznie chcecie dowieść że to pewnie moja wina,no cóż tak się stało i nic na to nikt nie poradzi,ja swoje zdanie o tej Firmie już mam wyrobione

janusz

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: janusz » 12 maja 2015, 21:56

micbyk pisze:Niestety namiarami na serwis się nie podziele z racji tego że w naszym mieście wszyscy sie znają,po prostu zmieniłem I Firmę sprzętu i automatycznie serwis,nie powiem na jaką Firmę zmieniłem ale widzę że strasznie chcecie dowieść że to pewnie moja wina,no cóż tak się stało i nic na to nikt nie poradzi,ja swoje zdanie o tej Firmie już mam wyrobione
Jak czytam to co piszesz to mnie flakami podnosi .... po 12 -13 hektarach koszenia chyba można wydać jednoznaczną opinię o maszynie a tyle zrobiłem w ciągu roku ... zero problemów ....... z silnikiem czy przekładnią :D :D

Moreno
Stały bywalec
Posty: 204
Rejestracja: 24 sty 2015, 14:37
Imię: Damian
Kontakt:

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: Moreno » 13 maja 2015, 21:50

Micbyk, ja widzę 3 możliwości:
→1. trafił ci się trefny egzemplarz (to się zdarza w dosłownie każdym sprzęcie u każdego producenta);
→2.w małej miejscowości wszyscy się dobrze znają, a mimo to jeden drugiego robi w bambuko;
→3.zawracałeś/cofałeś kosiarką z włączonym napędem lub po prostu uszkodziłeś sprzęt;

Nie miałem intencji obrażania kogokolwiek, a jedynie wysunięcia kilku możliwości.

micbyk

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: micbyk » 29 maja 2015, 21:35

Teraz nic na to nie poradzimy ale to chyba nie tylko mi się coś dzieje bo przede mną dwie osoby jeszcze odbierały podobne kosiarki Victus(modeli nie znam) i zadowolone nie były,co tam było nie wiem ale po zachowaniu klientów wnioski nasuwają się same

janusz

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: janusz » 31 maja 2015, 16:00

micbyk pisze:Teraz nic na to nie poradzimy ale to chyba nie tylko mi się coś dzieje bo przede mną dwie osoby jeszcze odbierały podobne kosiarki Victus(modeli nie znam) i zadowolone nie były,co tam było nie wiem ale po zachowaniu klientów wnioski nasuwają się same

Zastanawia mnie jedno ? kiedy zakończysz tę kampanię antyreklamową .... użytkowników tych kosiarek nie brakuje , z kim by nie podjął rozmowy każdy jest zadowolony tylko Tobie dziwnym trafem dostał się jakiś niewypał :lol:

micbyk

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: micbyk » 21 cze 2015, 11:35

No faktycznie użytkowników może i nie brakuje tylko nie każdy z nich siedzi w internecie i udaje że jest wszystko w porządku,ponadto ilu użytkowników wypowiada się na temat danego sprzętu po kilku latach użytkowania?,każdy pisze na początku że jest słodko,nie czepiaj się mnie bo to nie ja produkuje takie"cudo" które u mnie okazało się niewypałem i nie tylko u mnie

janusz

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: janusz » 21 cze 2015, 11:50

micbyk pisze:No faktycznie użytkowników może i nie brakuje tylko nie każdy z nich siedzi w internecie i udaje że jest wszystko w porządku,ponadto ilu użytkowników wypowiada się na temat danego sprzętu po kilku latach użytkowania?,każdy pisze na początku że jest słodko,nie czepiaj się mnie bo to nie ja produkuje takie"cudo" które u mnie okazało się niewypałem i nie tylko u mnie
Każdy wie swoje :D :D :D ja jestem z tego ,, cudu '' bardzo zadowolony , zresztą nie tylko ja :D :D a skosiłem tą kosiarką wystarczająco dużo aby wydać opinię na jej temat ... to bardzo dobry sprzęt za tą cenę :mrgreen:

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: retronix » 14 lip 2015, 19:55

Czy można ją przechylać na bok do wymiany oleju jak Toro z filmiku?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: Troku » 14 lip 2015, 19:57

Do wymiany oleju owszem ale tylko do wymiany.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

janusz

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: janusz » 13 kwie 2016, 20:51

To potrzebuję
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: Troku » 13 kwie 2016, 20:56

Sprężynę na płytce sterowania powinieneś dostać w każdym serwisie nawet lokalnym
ma symbol L66150180
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: jerzyk » 13 kwie 2016, 20:58

dostaniesz albo w Victusie albo w Tec-polu
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Victus VSS 53 Allroad

Post autor: retronix » 16 kwie 2016, 8:11

Mój VSS 53 po zimie już drugi sezon odpalił za pierwszym razem, oczywiście spuszczam na zimę paliwo.

ODPOWIEDZ