Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

zigstar
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2019, 13:13

Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Post autor: zigstar » 05 sty 2019, 23:24

Witam,
Szukam dobrej markowej kosiarki spalinowej - wymagania jakie musi spełnić to:
Szerokość koszenia - minimum 50cm
Napęd, najlepiej o regulowanej prędkości
Elektryczny rozrusznik

Trochę drążyłem temat i odwiedziłem kilka sklepów.
obecnie zastanawiam się na modelem AL-KO Highline 528 VSI.
Brałem też pod uwagę Viking'a i Stiga ale cena już zaczyna sprawiać problem (ponad 3000zł)

Nigdy nie miałem odczynienia z AL-KO. Z opinii sprzedawców, bardzo dobra marka, dotykałem tej kosiarki i sprawia wrażenie solidnej. Jest w niej silnik B&S 675 - 2,6kW nie jest to troszkę mało jak na taką kosiarkę?

Myślę czy jest jakaś alternatywa w tej cenie - żeby porównać?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Post autor: Troku » 06 sty 2019, 1:37

Są to kosiarki wykonane solidnie i na pewno nie zawiedziesz się na tej marce, sam silnik jeżeli jest to stary 675 a nie exi 675 też jest wzorem do naśladowania. Zastanawiam się nad jednym - czemu oczekujesz od kosiarki elektrycznego rozrusznika, przecież te silniki palą na dotyk za pociągnięciem linki ??
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

KostekSerwis
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 23 gru 2018, 10:38
Imię: Piotr
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Post autor: KostekSerwis » 06 sty 2019, 9:04

https://kosiarka.pl/pl/298-kosiarka-z-a ... results=12
KostekSerwis pisze:
06 sty 2019, 9:06
Snapper dobra marka i ma wszystkie parametry ktore potrzebujesz... mysle ze to bedzie lepszy wybor noz alko a cena moim zdaniem ok

zigstar
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2019, 13:13

Re: Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Post autor: zigstar » 06 sty 2019, 10:05

Odpowiadając na pytania:
Dlaczego rozrusznik i napęd - kosiarki w 90% będą używać rodzice a w zasadzie mama, która ma problem z kręgosłupem i szarpanie za linkę sprawia jej problem. Napęd z tego samego powodu co rozrusznik :)

Dlaczego jestem bardziej skłonny do AL-Ko - bardzo blisko mnie jest autoryzowany dealer i serwis - więc nie muszę się martwić o gwarancje czy serwis pogwarancyjny.

Dlaczego nie można już kupić modelu Highline 526 VSI ? jednak seria 775 to dużo trwalsze silniki.

Co do snapper'a pierwszy raz mam z tym styczność, w moim przypadku raczej tylko wysyłkowy zakup, nikt w okolicy nie ma tych kosiarek a chciałbym tego dotknąć i porównać.

KostekSerwis
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 23 gru 2018, 10:38
Imię: Piotr
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Post autor: KostekSerwis » 06 sty 2019, 11:42

Snapper jest marka wlasna firmy B&S czyli kazdy autoryzowany serwis tej marki ci to naprawi i jest ich sporo... a sam z autopsji wiem ze kosiarka solidna.

Alternatywa jes rowniez kosiarka akmulatorowa z napedem ale troche inaczej cenowo to wyglada...

https://kosiarka.pl/pl/3785-solo-by-al- ... 57232.html

Jest to temat mocno rozwojowy w tym sezonie i wiem ze Toro szykuje konkretny model na ten sezon i cenowo bedzie lepiej.
Jak poczekasz do wiosny to akmulatorowke kupisz w dobrej cenie.

zigstar
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2019, 13:13

Re: Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Post autor: zigstar » 06 sty 2019, 13:26

Elektryk odpada.
A Jak z trwałością seri 675 IS? Podobno bardzo łatwo się wały krzywią a po kilku latach tracą moc...

Po całodniowym czytaniu sam nie wiem...
Czy kupować kosiarkę wysyłkowo snapper z silnikiem 775 IS czy moze kupiclokalnie al-ko 528 z silnikiem 675 IS
W zasadzie rozchodzi się tylko o silnik - czy warto dopłacić do 775?

KostekSerwis
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 23 gru 2018, 10:38
Imię: Piotr
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Post autor: KostekSerwis » 07 sty 2019, 6:35

Nie tylko o silnik... to dwie rozne kosiarki. W Al-ko regulacja napedu jest realizowana przez machanizm na kole pasowym przekladni (przekladnia ta ma opinie dosc delikatnej) Snapper ma tez na kole pasowyma ale na wale silnika.

Ja mialem u siebie obie na serwisie... kazda kosiarke mozna obronic slowami: to jest fobra kosiarka ale jak uzytkownik nie dbal to sie w koncu zepsula.

Powiem tak. Obie byly bardzo zaniedbane brudne itp. Oczywiscie kazda pracowala w innych warunkach, ale po tych calych katorgach jakie zafundowali im urzytkownicy to w snapperze bylo mniej do naprawiania i lepiej wygladal.
Al-ko miala peknieta os tylna, pekniety deck w kilku miejscach i sciana tylnia jest plastikowa to po udezeniu kamienia ok 1/3 brakowalo. Kosiarka byla jeszcze na gwarancji. Nic nie uznali napisali ze to wina tempego i niewywazonego noza i urzytkowania kosiarki w zlych warunkach... troche racji mieli ale mogli uznac chocby os bo puscila na spawie...

zigstar
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2019, 13:13

Re: Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Post autor: zigstar » 07 sty 2019, 9:53

Muszę zobaczyć gdzieś osobiście tego snappera ale jednak mimo wszystko ten AL-KO mi się bardziej podoba - zwłaszcza pionowe przechowywanie.

Wracając do napędu - 675IS na 163cm i 9,8Nm a 775IS ma 161cm i 9,4Nm - zawsze myślałem że seria 7 jest mocniejsza?

kosiarz-84
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 02 lut 2015, 17:37
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wola Chomejowa
Kontakt:

Re: Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Post autor: kosiarz-84 » 07 sty 2019, 10:38

ja bym tych nowych briggsów bym nie kupował tych ohv . wolałbym juz Loncin albo viking 448 ze starym silnikiem jeszcze 675 dolnozaworowy Quantum gdzies w stihlu znaleść stare zapasy
nick allegro

kosiarz-84

tel 513 801 445

zigstar
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2019, 13:13

Re: Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Post autor: zigstar » 07 sty 2019, 17:24

Jednak wybór padnie na 90% na AL-KO 528 VSI.

Przyjrzałem się dokładniej tej kosiarce i u mnie bez problemu się sprawdzi.
Trawnik mam jak pole golfowe nie mam drzew ani kamieni wiec 675 powinien dać rade :) napęd i rozrusznik - tu rodzice będą zadowoleni a pionowa pozycja przechowywania rozwiązuje kolejny problem.

Ciekawe ile posłuży ta Al-ko, obecnie mam 17 letniego tecumseh'a ale silnik już jest w agonii :)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Post autor: Troku » 08 sty 2019, 23:04

Zastanowiłbym się nad tym elektrycznym rozruchem, jest on zbędny podczas normalnej eksploatacji a poza tym dość drogi w razie awarii. Silniki z rozrusznikiem na linkę odpalają równie lekko a w tym silniku nie ma rozrusznika linkowego więc może przyjść moment że będzie np. po akumulatorze a tu kosić trzeba i co wtedy ??
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

KostekSerwis
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 23 gru 2018, 10:38
Imię: Piotr
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Post autor: KostekSerwis » 09 sty 2019, 7:28

Nowy aku ok 300zl.
Na wiosne maja sie pokazac kosiatki z loncinem na rozrusznik i z linka...
Dowiem sie wiecej co to za cuda i po robocie napisze co ile i po ile.

kosiarz-84
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 02 lut 2015, 17:37
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wola Chomejowa
Kontakt:

Re: Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Post autor: kosiarz-84 » 09 sty 2019, 8:11

tak jak troku powiedział jest to gadżet zbędny w kosiarce . Rozrusznik moze dobry ale jak wszystko chodzi i jako dodatek do linki . Znajomy kupił naca z tym silnikiem zonie do koszenia i cały czas były problemy to wał to rozrusznik nie chciał startować to obroty falowały . Gażnik ma duzo dzwigienek plastikowych . I kosiarka stała więcej czasu w serwisie nic u niego
nick allegro

kosiarz-84

tel 513 801 445

zigstar
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2019, 13:13

Re: Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Post autor: zigstar » 09 sty 2019, 13:04

kosiarz-84 pisze:
09 sty 2019, 8:11
tak jak troku powiedział jest to gadżet zbędny w kosiarce . Rozrusznik moze dobry ale jak wszystko chodzi i jako dodatek do linki . Znajomy kupił naca z tym silnikiem zonie do koszenia i cały czas były problemy to wał to rozrusznik nie chciał startować to obroty falowały . Gażnik ma duzo dzwigienek plastikowych . I kosiarka stała więcej czasu w serwisie nic u niego
Jak juz pisałem w 3 poście rozrusznik jest obowiązkowy a o aku się nie martwię - sklep mam niedaleko i mają od ręki a sam aku ładuje się do pełna w 1h wiec nie widzę problemu.

Do sprawy awaryjności - porównywałem nawet kosiarki po 5-6 tys zł i mają podobne rozwiązani a nawet identyczny silnik np stiga.

uznałem, że wizualnie i funkcjonalnie pasuje mi ta kosiarka. Zobaczyłem tyle poradników i tyle postów, blogów itp, że doszedłem do wniosku, iż każdy ma swoje doświadczenia z tym sprzętem.
Policzyłem sobie tak w przybliżeniu powierzchnię do koszenia i wyszło między 400-500m2 więc kosiarka się nie napracuje :D

cosi
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 31 paź 2018, 8:22
Imię: Tomasz

Re: Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Post autor: cosi » 11 sty 2019, 11:52

kosiarz-84 pisze:
07 sty 2019, 10:38
ja bym tych nowych briggsów bym nie kupował tych ohv . wolałbym juz Loncin

HORTMASZ HKS 450 NLE ???

micbyk

Re: Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Post autor: micbyk » 27 sty 2019, 16:57

W grudniu gdzieś w jakimś sklepie była promocja na Snappera ale teraz już za póżno

mikita
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2019, 20:53
Imię: Michał

Re: Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Post autor: mikita » 15 kwie 2019, 9:59

Cześć,
stoję przed bardzo podobnym wyborem, z tym, że u mnie teren raz, że niezbyt idealny, dwa, że ogród na zboczu góry, więc jest trochę pochyłości. Solidniejsze będzie Al-ko 528 VSI czy Snapper NX90 (z rozrusznikiem)? Początkowo byłem napalony na Snappera, ale po głębszym przemyśleniu skłaniam się też ku Al-ko ze względu na system napełniania kosza (Highline).
A może wogóle darować sobie kosiarkę w cenie +/- 2700 i ogarnąć 2 razy tańszą Hortmasz HKS 450 NLE na Loncinie? Chociaż osobiście jestem raczej zwolennikiem wydać więcej i później spać spokojnie, ale z tego co tu czytam to czy BS czy Loncin to i tak kwestia szczęścia....

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Post autor: jerzyk » 15 kwie 2019, 10:09

jeszcze raz powtórzę slinki locina są dobrymi silnikami i pracują dobrze długo i w miarę bezawaryjnie ich słabością jest zła jakość paliwa,oraz niewłaściwa eksploatacja.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2019, 13:46 przez jerzyk, łącznie zmieniany 1 raz.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Post autor: Tornado » 15 kwie 2019, 13:26

Wątek dot. jakości paliwa jest tutaj
viewtopic.php?f=27&t=3294
GM Tornado
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

mikita
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2019, 20:53
Imię: Michał

Re: Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Post autor: mikita » 15 kwie 2019, 22:31

A taki twór jak Faworyt WA51N196LE ?

Uriel78
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2020, 22:07
Imię: Krzysztof

Re: Dobra kosiarka z napędem i rozrusznikiem

Post autor: Uriel78 » 06 paź 2020, 23:26

Z takich samych powodów jak autor tematu (zdrowotne) stoję przed wyborem kosiarki z napędem i rozrusznikiem elektrycznym. Znalazłem cos takiego:
https://www.victus.pl/kosiarka-oleo-mac ... road4.html
Ktoś może napisać coś o niej bliżej ?? Plusem jest dla mnie to, że blisko mam dwa serwisy, po drugie piszą, że można zamontować tradycyjny starter w razie awarii rozrusznika i po trzecie mam już jedną kosiarkę oleo mac ale taką małą z silnikiem Emak K500 i jestem z niej zadowolony. Ale do koszenia jest 12 - 15 arów raz w tygodniu i nią to męka (wąska i małe kółka).

ODPOWIEDZ