Kosiarka do 1600zł - alko, stiga, oleo-mac. ..a może jeszcze inna marka?

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

Moreno
Stały bywalec
Posty: 204
Rejestracja: 24 sty 2015, 14:37
Imię: Damian
Kontakt:

Kosiarka do 1600zł - alko, stiga, oleo-mac. ..a może jeszcze inna marka?

Post autor: Moreno » 15 mar 2015, 2:30

Witam.

Niedawno miałem okazję być świadkiem wyboru kosiarki przez jednego potencjalnego Klienta pewnego sklepu. ...nie istotnym jest jaki to był sklep, ale to, że owy Pan rozglądał się za kosiarką do kwoty 1600zł.

Chcąc nie chcąc "podsłuchałem" rozmowę sprzedawcy z owym Panem, po czym kulturalnie włączyłem się do rozmowy przyznając się już na wstępie, że "podsłuchiwałem". :) ...może i niepotrzebnie się wpierniczałem, no ale cóż - czasu już nie cofnę ;)
Podpowiedziałem mu, że przy takim budżecie warto byłoby również wziąć pod uwagę tamtą kosiarkę, wskazując na GV53TK. Sam posiadam niemalże jej bliźniaczą "siostrę" i jestem z niej zadowolony, więc czemu miałbym żałować komuś dobrego wyboru?
Nie chciałem się spierać ze sprzedawcą (bo przecież nie o to chodziło), ale odczułem, że on bardziej namawiał do innych kosiarek innych marek, a konkretnie do marki Stiga i Alko.
Do zakupu jednak nie doszło, ponieważ owy Klient nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji - ślicznie podziękował za rozmowę, uścisnął dłoń i wyszedł.

A mnie zaczęła zastanawiać jedna kwestia: Co takiego ciekawego mają w sobie kosiarki Stiga i Alko?

PS.
A może to wszystko kwestia opłacalności sprzedaży produktów niektórych marek, hmm?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosiarka do 1600zł - alko, stiga, oleo-mac. ..a może jeszcze inna marka?

Post autor: Troku » 15 mar 2015, 19:48

Mają pewnie większą marżę dla sprzedawcy dla tego zachwalał je choć nic nie mam do Alko i Sitgi ale ceny mają zdecydowanie wyższe w porównaniu do modelu GV53TK
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Moreno
Stały bywalec
Posty: 204
Rejestracja: 24 sty 2015, 14:37
Imię: Damian
Kontakt:

Re: Kosiarka do 1600zł - alko, stiga, oleo-mac. ..a może jeszcze inna marka?

Post autor: Moreno » 15 mar 2015, 21:19

Widziałem mocowanie kosza w jednej kosiarce Alko. Moim zdaniem przekombinowane. Nie potrzebnie tam tyle plastiku napchali.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kosiarka do 1600zł - alko, stiga, oleo-mac. ..a może jeszcze inna marka?

Post autor: Kamilos » 15 mar 2015, 21:25

Przy kupnie sprzętu nie można tak ufać bezgranicznie sprzedawcy, swój rozum trzeba mieć .:)
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

markab.com.pl
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2015, 9:50
Imię: Marcin

Re: Kosiarka do 1600zł - alko, stiga, oleo-mac. ..a może jeszcze inna marka?

Post autor: markab.com.pl » 17 mar 2015, 15:59

marże na Stidze i OM sa niemal identyczne, może 1-2 pkt procentowe różnicy, więc to nie o kasę chodziło. Raczej o indywidualne preferencje sprzedawcy. Urządzenia w zasadzie podobne jakościowo, więc wybór miej więcej taki jak przy wyborze między Peugeotem, Citroenem, a Renault.

Sprzedawcy też często są użytkownikami kosiarek i jeśli są zadowoleni ze swojej, nie dziwota, że polecają innym ten produkt.

strysiu
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:04
Imię: Jacek
Lokalizacja: Paledzie / Poznań
Kontakt:

Re: Kosiarka do 1600zł - alko, stiga, oleo-mac. ..a może jeszcze inna marka?

Post autor: strysiu » 17 mar 2015, 16:19

z punku widzenia serwisowego i kilku lat doświadczenia z klientami zakup kosiarki z reguły następuje na zasadzie: ale fajna, a i cena w miare a że akurat jestem w markecie (dotyczy kosiarek na A) to akurat sobie kupie a co mi tam, Jeżeli chodzi o kosiarki na "S" to wygląd chyba robi swoje a jakości do wyglądu już zwykły klient nie sprawdza... no bo który klient przychodzi się pytać w puncie sprzedaży kosiarek o kosiarkę prawda? lepiej pójść do marketu.....
Sam osobiście mam do czynienia z maszynami firmy "s" (celowo nie podaje żeby nie robić reklamy) i powiem tak : szału nie ma a cena i tak jest....
Jeżeli chodzi o kosiarki "A" to tu mam zdanie troszkę inne ponieważ dla klienta ładnie ta maszyna wygląda ale czasami wymiana dosłownie jednego elementu przy niej jak np tunel wylotu trawy to wymiana i rozbiórka połowy kosiarki i z reguły pozbycie się mniejszej lub większej części portfela.
Więcej nic nie powiem
a może jeszcze jedno
sprzedajemy urządzenia firmy której części są dostępne "od ręki" za którymi nie trzeba czekać po miesiąc a nawet po pół roku czasu i jesteśmy wstanie dostać KAŻDĄ część do nich, dlatego jestem spokojny i z czystym sumieniem mogę je polecić klientowi
www.serwis-ogrodowy.pl
naprawiamy, pomagamy, z problemem nie zostawiamy ;)

Chmiel
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2015, 19:54
Imię: Szymon
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kosiarka do 1600zł - alko, stiga, oleo-mac. ..a może jeszcze inna marka?

Post autor: Chmiel » 30 mar 2015, 9:46

Pytanie do Andrzeja. W jakiej cenie jest kosz do GV53TK?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosiarka do 1600zł - alko, stiga, oleo-mac. ..a może jeszcze inna marka?

Post autor: Troku » 30 mar 2015, 9:51

178zł netto klient
możesz też wybrać cały plastikowy 145zł netto
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ