Kosiarka spalinowa z napędem do 2500

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

Młody
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2018, 2:13
Imię: Krystian

Kosiarka spalinowa z napędem do 2500

Post autor: Młody » 31 sie 2018, 15:07

Witam wszystkich, jestem tutaj nowy i potrzebuję Waszej pomocy przy wyborze kosiarki spalinowej z napędem do 2500 (może być tańsza oczywiście).
Poszukuję dobrze wykonanej jakościowo i mocnej kosiarki, chciałbym aby kosiarka była szeroka. Mój teren do koszenia nie jest łatwy, mam sporo tuj i parę drzewek w sadzie jabłonie, wcześniej kosiłem kosiarką 56 cm, nie pamiętam firmy, ale wytrzymała 6 lat i często była serwisowana... Chciałbym aby kosiarka zakupiona służyła mi na lata, czytałem o silnikach hondy, że są bardzo dobre. Co do producenta kosiarek, czytałem, że kosiarki Husqvarny, AL-ko są dobrze wykonane, czy to prawda? Jakie macie zdanie o tych producentach? A może polecacie jakieś inne, które są dobrze wykonane? Zależy mi również na tym aby kosiarka miała dość szybką prędkość :) Warto dodać, że trawę koszę głównie bez kosza, więc na dobrym zbieraniu trawy itp, aż tak bardzo mi nie zależy.

Czekam na Wasze propozycje, tyle tego jest na rynku, że ciężko jest mi coś wybrać mając o tym blade pojęcie, dlatego trafiłem na to forum by poradzić się ekspertów. Pozdrawiam

Młody
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2018, 2:13
Imię: Krystian

Re: Kosiarka spalinowa z napędem do 2500

Post autor: Młody » 31 sie 2018, 16:23

Co powiecie o kosiarce STIGA COMBI 55 SQ H (ile ma koni może mi ktoś napisać) - czy warto zaufać tej firmie "Stiga", czy dobrze jest wykonana jakościowo i czy nadaję się do koszenia dość trudnego terenu. Zauważyłem, że w niej jest silnik Hondy.

Awatar użytkownika
Darekzed
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 15 gru 2016, 9:00
Imię: Darek
Lokalizacja: Poznań

Re: Kosiarka spalinowa z napędem do 2500

Post autor: Darekzed » 31 sie 2018, 17:34

Myślę że szukasz czegoś takiego.
https://maduxx.pl/kosiarka-weibang-wb53 ... 338b397cb2

Młody
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2018, 2:13
Imię: Krystian

Re: Kosiarka spalinowa z napędem do 2500

Post autor: Młody » 31 sie 2018, 18:19

Dzięki za odpowiedź. Mam pytanie odnośnie tej kosiarki Weibang. Ile ona ma koni? Jak z serwisowaniem tej kosiarki i z dostępnością do niej części. Na pierwszy rzut oka wygląda Ok. Bardzo poważnie zastanawiam się nad jej kupnem.

Awatar użytkownika
Darekzed
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 15 gru 2016, 9:00
Imię: Darek
Lokalizacja: Poznań

Re: Kosiarka spalinowa z napędem do 2500

Post autor: Darekzed » 31 sie 2018, 18:29

Nie zwracaj uwagi na to ile kosiarka ma koni mechanicznych. Zależy to od wielu czynników np: masy i długości noża, ustawionych obrotów. Silnik to loncin o pojemności 196cm3, czyli bardzo przyzwoita jednostka zapewniająca wystarczającą moc. Napęd kosiarki przekazany jest wałkiem kardana - bezobsługowa wieloletnia praca. Sam napęd to przekładnia zębata, oznacza to że przy prawidłowym użytkowaniu przeżyje silnik i resztę podzespołów kosiarki. Kosiarka jest ciężka, ale jednocześnie świetnie wyważona (możemy nią operować dwoma palcami). Wszystkie elementy kosiarki są dobrane aż nad wyrost.

Jeszcze jedna uwaga: w tej cenie nie istnieje na rynku kosiarka o podobnych właściwościach. Gdybyś się na taką zdecydował zwróć uwagę na nóż. Musi mieć zamontowany nóż nowego typu.

Młody
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2018, 2:13
Imię: Krystian

Re: Kosiarka spalinowa z napędem do 2500

Post autor: Młody » 31 sie 2018, 19:00

Ok dzięki za info. Chyba się na taką zdecyduję, jak rozpoznać czy nóż zamontowany jest nowego typu? I jakie są różnice? Zastanawiam się nad zakupem takiej kosiarki na raty 0%. Jak jest z serwisowaniem tej kosiarki i dostępnością części? Dodam, że mieszkam w Białymstoku.

Awatar użytkownika
Darekzed
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 15 gru 2016, 9:00
Imię: Darek
Lokalizacja: Poznań

Re: Kosiarka spalinowa z napędem do 2500

Post autor: Darekzed » 31 sie 2018, 19:39

W poniedziałek wstawię zdjęcie noża nowego i starego typu. Różnica polega na sile wrzucania i zbierania. Stary typ słabo wrzuca przy 2800obr/min, aczkolwiek problem znika przy obrotach 3100. Problemu z serwisowaniem i częściami nie będzie.

Młody
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2018, 2:13
Imię: Krystian

Re: Kosiarka spalinowa z napędem do 2500

Post autor: Młody » 02 wrz 2018, 17:03

Ok, czekam na zdjęcia.

Awatar użytkownika
Darekzed
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 15 gru 2016, 9:00
Imię: Darek
Lokalizacja: Poznań

Re: Kosiarka spalinowa z napędem do 2500

Post autor: Darekzed » 03 wrz 2018, 17:48

Szary =nowy typ
Czarny = stary typ
weibang.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Młody
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2018, 2:13
Imię: Krystian

Re: Kosiarka spalinowa z napędem do 2500

Post autor: Młody » 03 wrz 2018, 19:47

Dzięki, zabieram się za szukanie kosiarki z takim nożem.

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Kosiarka spalinowa z napędem do 2500

Post autor: ogórek » 04 wrz 2018, 8:37

podobne noże są stosowane w traktorkach a na pewno taki nóż jest w Kosiarce spalinowej WEIBANG WB536SKL 3W1 z silnikiem Kohlera (3,5 kW) i mieści się w Twoim budżecie

ODPOWIEDZ