Kosiarka Royal RPM 51 S OHV - Dymi na czarno na wysokich obrotach i lecą iskry z wydechu.

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

Mr.Z
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2018, 20:19
Imię: Mateusz

Kosiarka Royal RPM 51 S OHV - Dymi na czarno na wysokich obrotach i lecą iskry z wydechu.

Post autor: Mr.Z » 19 lip 2018, 22:23

Witam. Kupiłem sobie kosiarkę spalinowa
Royal RPM 51 S OHV, używana uszkodzona, na znanym portalu ogłoszeń lokalnych za bagatela aż 50zl, kompletna z silnikiem, napedem, raczej z przeznaczeniem na części (głównie chodzi mi o podwozie ale nie w tym rzecz). Silnik nie chciał odpalać - brak iskry - zardzewiałe kolo magnesowe i cewka, po wyczyszczeniu jest iskrą i odpala. Na wolnych obrotach silnik pracuje w miarę ok, obroty na 3/4 też ok, ale jak wezmę podkręcę obroty na max to potrafi zadymić na czarno i lecą iskry z wydechu do tego wydaję mi się ze słychać tak jakby klepanie zaworów.
Nie znam historii tego sprzętu więc nie wiem jak był użytkowany ale zastanawia mnie co może być przyczyną takich objawów i czy da sie to naprawić?
Oczywiste jest to że za takie pieniądze nie ma co sie spodziewać że cokolwiek będzie działać ale chętnie sobie pogrzebę przy tym silniku jeśli jest możliwość jego uratowania. I tak planuje finalnie przełożyć silnik z mojej starej kosiarki w której mam pęknięta obudowę (plastikową).
Byłbym wdzięczny za sugestie.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2020, 19:47 przez Mr.Z, łącznie zmieniany 1 raz.

blindmen
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 27 cze 2018, 12:35
Imię: Andrzej

Re: Kosiarka Royal RPM 51 S OHV - Dymi na czarno na wysokich obrotach i lecą iskry z wydechu.

Post autor: blindmen » 19 lip 2018, 23:57

To nie zawory klepią tylko łożysko ślizgowe na wałku. Te na samej górze. Niestety to jest już kaplica, łożysko ślizgowe jest niewymienne, co prawda możesz je ratować przez przetoczenie wału i gniazda.
Nigdy na silniku stało obrotowym nie bawi się w wolne obory i 3/4. Tam smarowanie jest rozbryzgowe i przy mniejszy oborach traci smarowanie - myślę ze to ja dobiło.

Mr.Z
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2018, 20:19
Imię: Mateusz

Re: Kosiarka Royal RPM 51 S OHV - Dymi na czarno na wysokich obrotach i lecą iskry z wydechu.

Post autor: Mr.Z » 20 lip 2018, 7:08

Pisząc 3/4 miałem na myśli pozycji dźwigienka od ustawienia prędkości napędu.

blindmen
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 27 cze 2018, 12:35
Imię: Andrzej

Re: Kosiarka Royal RPM 51 S OHV - Dymi na czarno na wysokich obrotach i lecą iskry z wydechu.

Post autor: blindmen » 20 lip 2018, 8:57

Raczej bym nie bawił się naprawę. Jeśli była w tak złym stanie wizualnym to pewnie źle przechowywana. Pewnie wilgoć będzie wewnątrz silnika a tam mogą dziać się cuda.

Mr.Z
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2018, 20:19
Imię: Mateusz

Re: Kosiarka Royal RPM 51 S OHV - Dymi na czarno na wysokich obrotach i lecą iskry z wydechu.

Post autor: Mr.Z » 07 sie 2018, 9:17

Problem ze strzeleniem z wydechu rozwiązany, winowajcą była świeca _ została wymieniona, a także silnik zalany nowym olejem i teraz pracuje prawidłowo i równo.

Mam za to problem z napędem a raczej jego brakiem. Tzn napęd nie do końca działa jak należy, bo podczas naciśnięcia dźwigni napędu czuć jakby kosiarka chciała ruszyć do przodu a nie może, jak uniose wtedy tylne koła do góry to się obracają. Po zdjęciu okienka rewizyjnego z tyłu kosiarki słychać lekkie popiskiwania. Po krótkiej pracy po dotknięciu paska czuć że jest ciepły. Naciągnięcie paska nic nie daję.
Co może być przyczyną? Czy to wina paska i należy go wymienić, czy może w przekładni napędu coś może być uszkodzone?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosiarka Royal RPM 51 S OHV - Dymi na czarno na wysokich obrotach i lecą iskry z wydechu.

Post autor: Troku » 01 maja 2020, 21:14

Dociągnij linkę napędu, powinna mieć regulację.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ