Prośba o Waszą opinię. Kosiarka Makita

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

Dexter
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 15 paź 2017, 14:02
Imię: Artur

Prośba o Waszą opinię. Kosiarka Makita

Post autor: Dexter » 03 lip 2018, 20:53

Rozglądam się za nową kosiarką gdyż mój już prawie 15letni poczciwy Tecumseh powoli odmawia posłuszeństwa... potrzebuję zwykłej kosiarki spalinowej, bez napędu, wyrzut boczny, moc silnika minimum 4KM. W sklepie polecono mi kosiarkę Makita PLM4817. Może ktoś z Was wypowiedzieć się na jej temat?? Czy będzie to dobry wybór??

blindmen
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 27 cze 2018, 12:35
Imię: Andrzej

Re: Prośba o Waszą opinię. Kosiarka Makita

Post autor: blindmen » 19 lip 2018, 12:17

Kosiarka fajna tylko silnik B&S na aluminiowym cylindrze. To po prostu od pierwszego uruchomianie się wyciera aż do nie ochronnej śmierci silnika - projektowanie aby padło. Nie umiem podać źródła bo było to szkolenie z silników motocyklowych ale tam podano nam na slajdach dla przykładu żywotność w motogodzinach silników kosiarek jako przykład chińskich podróbek i B&S ma żywotność około 600 w najsłabszym do 900 mth w najmocniejszych (w warunkach laboratoryjnych). Honda i john deere mają od 1300mth w najsłabszych modelach

lukk
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 16 cze 2017, 21:13
Imię: lukasz

Re: Prośba o Waszą opinię. Kosiarka Makita

Post autor: lukk » 19 lip 2018, 15:02

Ciekawe jak wytłumaczysz trwałość dolnozaworowych briggsow z lat 90 skoro tam też w większości były aluminiowe tuleje cylindra a ludzie kosza tym i kosza

blindmen
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 27 cze 2018, 12:35
Imię: Andrzej

Re: Prośba o Waszą opinię. Kosiarka Makita

Post autor: blindmen » 19 lip 2018, 23:52

Ja miałem prisma 37 tecumseh co mi służyła 20 lat . To nie znaczy ze to był trwały sprzęt. Głowni chodzi o NIKASIL który teraz albo jest nałożony bardzo w małych ilościach albo pierścienie są tak małe ze go szybko wycierają. B&S zszedł z jakością co pozwoliło zachować niską cenę kosztem właśnie newralgiczny elementów.
Nie znam się na kosiarkach z lat 90 ale to obecne są wykonane gorzej. Dla mnie wyznacznikiem które kosiarki są dobre to gdzie są używane. Najsłabsze modle Hondy czy John Deere są uzywane przez firmy koszące (te od pielęgnacji ogrodów) nie mówiąc już o Kubota. Nie zobaczysz w tych firmach Husqvarna, Makita i Viking - dlaczego bo tam jest B&S. Tam kosiarki robią po 200-600mth rocznie i dlatego nikt się nie odważy mieć rocznej gwarancji na firmę.
Dla przeciętnego użytkownika kosiarki co kosi 3 razy w miesiącu po 2-4h i kosiarka wyrzymuje 7-10 lat to jest fajnie. Tyle jak policzysz mth to wychodzi koło 500-800mth. I to ma być jakość.

ODPOWIEDZ