Kosiarka spalinowa 600-700 m2

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

ireczkops
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2018, 12:07
Imię: Paweł

Kosiarka spalinowa 600-700 m2

Post autor: ireczkops » 07 maja 2018, 14:07

Witam. Wiem że jest dużo tematów o doborze kosiarek i starałem się je przeczytać aby dowiedzieć się jak najwięcej przed zakupem swojej. Niestety czym więcej czytam tym więcej obaw i sam już nie wiem co wybrać. Proszę wiec o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników kosiarek.
Poszukuje kosiarki do utrzymania trawnika wokół domu. Łącznie jakieś 600-700 m2. Teren raczej równy niewielkie wzniesienie przy tarasie. Koszenie raz w tygodniu, zależy mi też na napędzie.
Fajniej było by mieć szerszą i mocniejszą kosiarkę ale przy ograniczonym budżecie 1300 - 1500 zł wiem że nie poszaleje.
Z jednej strony zastanawiam się nad NAC z B&S 625E z drugiej nad Oleo-mac. Patrzyłem też nad Riwallem który jest niby chcińczykiem ( jak większość ) ale dającym 4 lata gwarancji.
Czy przy takiej powierzchni koszenia będzie odzuwalna szerokość koszenia między 46 a 51 cm ?? Jaka powinna być minimalna moc silnika żeby spokojnie pracowała na takiej powierzchni.
Orientuje się ktoś ile kosztuje przeglą gwarancyjny kosiarki Oleo-mac.
Ewentualnie którą z Oleo-mac była by lepsza.
GV53 TK AllRoad3
GV48 TK AllRoad4

Awatar użytkownika
Darekzed
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 15 gru 2016, 9:00
Imię: Darek
Lokalizacja: Poznań

Re: Kosiarka spalinowa 600-700 m2

Post autor: Darekzed » 07 maja 2018, 19:33

Nie zastanawiaj się, tylko kupuj Olka. Odwdzięczy się długą i bezawaryjną pracą. W nacu i riwallu masz chińskie przekładnie (czytaj 2 lata i do kosza).

ODPOWIEDZ