STIGA Combi 48 SQ B wymiana briggs 575 ex na jaki ?

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

lukk
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 16 cze 2017, 21:13
Imię: lukasz

STIGA Combi 48 SQ B wymiana briggs 575 ex na jaki ?

Post autor: lukk » 05 maja 2018, 22:11

Witam panowie chcę wymienić silnik w mojej kosiarce z 2012 roku z silnikiem Briggs 575 ex jako że od początku ten silnik to jedna wielka porażka ale na razie działa szukam używanego silnika, myślałem nad używanym Honda gcv 160 ale u mnie jest wał 5 cm a w Hondzie 6 cm, te kosiarki która mam wychodziły również z fabryki z silnikiem Hondy. Gdybym znalazł silnik z wałem 5 cm miałbym bez żadnych przeróbek jednak będzie chyba ciężko, mogę zmienić również piastę do nowego silnika jednak będzie mi ktoś w stanie powiedzieć jaką piastę dobrać do takiej przeróbki ?

niwa
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:24
Imię: Tomek

Re: STIGA Combi 48 SQ B wymiana briggs 575 ex na jaki ?

Post autor: niwa » 06 maja 2018, 7:09

Obawiam się że nie będzie to korzystne finansowo, Honda to drogie serducho do kosiarki, używka,można sobie z nią nie poradzić, a twój wózek pod kosiarkę chyba że jest aluminiowy, jeżeli nie to kiedyś też pojawią się odznaki jego zmęczenia. Może jednak coś z pod marki Loncin ?

lukk
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 16 cze 2017, 21:13
Imię: lukasz

Re: STIGA Combi 48 SQ B wymiana briggs 575 ex na jaki ?

Post autor: lukk » 06 maja 2018, 8:15

Lonciny niestety są tylko nowe, tutaj opłacalność jest coraz mniejsza , 600 zł trzeba dać za silnik a taka sama kosiarka nowa kosztuje 1300 zł z Loncinem

niwa
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:24
Imię: Tomek

Re: STIGA Combi 48 SQ B wymiana briggs 575 ex na jaki ?

Post autor: niwa » 06 maja 2018, 11:27

Zgadzam się, Loncin używka raczej tylko do celów badawczych, zostaje dojechać kosiarkę do śmierci technicznej, gdybym miał wybór to kupiłbym nówkę z Hondą, jeżeli za drogo , to trzeba rozważyć czy może wózek wytrzyma Loncina, jeżeli nie, to nówka z dolnej półki, nic niestety nie jest na wieki, teść ma coś z silnikiem Emaka i jest zadowolony,serwisowanie , nie męczenie maszyny, dobór mocy do areału, to też istotne cechy wpływające na żywotność jednostki.

lukk
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 16 cze 2017, 21:13
Imię: lukasz

Re: STIGA Combi 48 SQ B wymiana briggs 575 ex na jaki ?

Post autor: lukk » 06 maja 2018, 12:11

Laweta na pewno nie przeżyje tego silnika który jest i nowego Loncina. Ten który mam na razie działa jednak jednak jest to złom z plastikowym gaźnikiem z którym już były problemy powiedziałem że więcej jak 50 zł do niego nie dołożę . Zawsze mogę zainwestować 200 zł w nowy gaźnik ale to bez sensu dokładać do takiego złomu .

Jednak koledzy chodzi mi o poradę techniczna gdy wymienię silnik na taki z innym wałem czy jest jakaś opcja aby dobrać taka piastę aby to działało wszystko.

ODPOWIEDZ