Alpina

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

Keram2504
Stały bywalec
Posty: 624
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:19
Imię: Marek

Alpina

Post autor: Keram2504 » 02 mar 2015, 21:46

Dwa lata temu zakupiłem kosiarkę marki Alpina model A460 WSB typ CS484WS z silnikiem Briggs Stratton.
Sprzęcik pracuje jak na razie bez zastrzeżeń. Zastanawia mnie tylko moc tego sprzęcicha a mianowicie na tabliczce wyryte ma moc 1,98kW/2900 obr.
Nie dopuszczam do nadmiernego wyrośnięcia trawki to i ta moc jak na razie jest dla mnie wystarczająca. Zastanawiam się czy nie można jej stuningować aby zwiększyć moc powiedzmy o jednego karego konia. :roll: Czy takie zabiegi są możliwe? Myślałem o podwyższeniu obrotów, ale z wiekiem to nie wydążyłbym za nią . :lol: Może wymiana na większy cylinder z tłokiem? Czy skok tłoka jest taki sam w większej pojemności silnika?
Panowie fachowcy jak widzicie moje rozmyślania nad tuningiem owej machiny?

Moreno
Stały bywalec
Posty: 204
Rejestracja: 24 sty 2015, 14:37
Imię: Damian
Kontakt:

Re: Alpine

Post autor: Moreno » 03 mar 2015, 1:13

Nie jestem fachowcem, ale mimo to uważam, że powinieneś pozwolić tej kosiarce pracować na fabrycznych ustawieniach. :)

markab.com.pl
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2015, 9:50
Imię: Marcin

Re: Alpina

Post autor: markab.com.pl » 03 mar 2015, 12:01

Oczywiście, że można ten silnik tuningować. Jak najbardziej można powiększać średnicę cylindra, potem dobrać odpowiedni gaźnik.
Pytanie tylko po co, skoro kosiarka daje radę? Opłacalne to nie jest w żadnym wypadku, taniej kupić większy silnik. Moc 2,7 KM to niemało. Myślę, że ten problem zaistniał w momencie kiedy przestano prezentować teoretyczną moc silnika na ulotkach i wskazywać faktyczną osiąganą przez urządzenie. Teraz właściciele starszych kosiarek z silnikami 6KM ma znacznie mocniejsze urządzenia od tych z 675 Series.

ODPOWIEDZ