Nie równa praca silnika dlawienie się ciężki rozruch itp

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

arti
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 09 kwie 2016, 9:49
Imię: artur

Nie równa praca silnika dlawienie się ciężki rozruch itp

Post autor: arti » 17 kwie 2018, 22:20

Chciałbym podzielić się z wami problemami jakie mnie dopadly w ciągu ostatnich dwóch dni.
Kosiarka oleo mac gv 53 tk z 2015 roku i złego słowa nie mogę powiedzieć. Pracuje od trzech lat na usługach ma około 270 godzin pracy aż w sobotę podczas pracy u klienta zaczęła kichac strzelać przerywać jakby paliwa brakowało a po zgaszeniu ciężko było ja odpalić a zawsze od pierwszego razu nawet zimna odpala ze ssaniem i bez. Wczoraj to już masakra u klienta przez 20 min nie mogłem jej odpalić a jak zalapywala to ledwo się silnik kręcił i przy próbie zwiększenia obrotów dusila się. Jak już udało się ją rozbujac to jej nie gasilem przy opróżnianiu kosza. Dzisiaj było podobnie, wszystko wskazywało że nadszedł czas na czyszczenie i regulację gaźnika albo nie wiem co. Na szczęście dzisiaj objawy zniknęły jeszcze szybciej niż się pojawiły zaraz po tym jak w kosiarce wyjezdzilem paliwo do końca które było z Orlenu a zalalem kupione dzisiaj na Shelu. Kosiarka znowu normalnie odpala pracuje i zwiększa obroty. Ciekawe co było nie tak z tym paliwem z Orlenu??? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Nie równa praca silnika dlawienie się ciężki rozruch itp

Post autor: Tornado » 18 kwie 2018, 8:47

arti... zapytamy szklanej kuli, ona zawsze prawdę powie :lol:
A, tak na serio, to pewnie jakiś wodno/ropny badziew i tyle...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ODPOWIEDZ