Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 05 kwie 2017, 19:37

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów,

Chciałem prosić o pomoc/podpowiedź w związku z problemem, który dotyczy uruchamiania posiadanej przeze mnie kosiarki.

Jest to kosiarka JL46Z-C (Leroy Merlin).
W 2013 roku kupiła ją moja żona. Nie było mnie wtedy w domu, a potrzebne było coś co skosi trawnik, więc "na szybko" wybór padł na tę właśnie kosiarkę.
Abstrahując od opinii nt. kosiarek marketowych ... wszystko byłoby OK, gdyby nie problem z uruchamianiem.
O ile pamiętam występuje on praktycznie od samego początku użytkowania sprzętu. Błędem naszym było, że nie pojechaliśmy z tym na gwarancję, ale jak już wspomniałem - wtedy nie było mnie w domu i w zasadzie jedynie moja żonka użytkowała sprzęt i po prostu myślała, że robi coś źle - uruchamiając kosiarkę i stąd takie objawy.
Ale do rzeczy...

Gdy kosiarka jest zimna - wystarczą dwa- trzy wciśnięcia przycisku pompki paliwowej i sprzęt odpala dosłownie po jednym pociągnięciu sznurka.
Wystarczy jednak, że silnik popracuje około 2 min, złapie pewną temperaturę i już jest pewien problem z jego odpaleniem. W zasadzie jedyną opcją, która pozwala go odpalić jest znów kilkukrotne (przynajmniej 4-5 razy) wciśnięcie przycisku podawania benzyny i wtedy za drugim, trzecim pociągnięciem sznurka startuje.
W ten sposób koszę już ponad 2 sezony.

Mechanik od kosiarek powiedział, że to coś z gaźnikiem i trzeba by było wywiercić jakiś otworek w gaźniku by to wyeliminować (???). Od tamtej pory raczej unikam tego pana.

Czytając liczne posty i przeszukując Internet trafiłem na podobne objawy, gdzie przyczyną był brak kompresji po nagrzaniu silnika, ale z tego co wiem - wtedy dostrzyk paliwa na starcie raczej nie załatwiał sprawy.

Nie chciałem samodzielnie grzebać przy gaźniku, gdyż nie bawiłem się tym wcześniej i nie chciałem czegoś pogorszyć. Generalnie coraz częściej nachodzą mnie myśli, by zmienić kosiarkę na nową (kilkukrotnie zerwałem już linkę od napędu, ale ją naprawiłem domowymi sposobami plus kilka innych drobnych awarii) - ale jakoś żal mi pozbywać sprzętu i inwestować niemałą kwotę, jeśli ta kosiarka jeszcze działa. Gdyby tylko wyeliminować ten mankament - myślę, że jeszcze trochę by pochodziła.
To szarpanie się przy starcie daje w kość zwłaszcza w lecie, gdy jest ciepło, wszystko nagrzane, słoneczko grzeje, a tu trzeba się nieźle gimnastykować by odpalić kosiarkę po opróżnieniu kosza z trawą. A że działki mam około 14 arów, to kosz się zapełnia dość szybko.

Byłbym wdzięczny za jakąś podpowiedź - co może być przyczyną oraz czy jest to w miarę łatwe do naprawy/wyeliminowania.
Z góry serdecznie dziękuję!



Zdjęcia kosiarki poniżej ...

IMG_20170402_164615526_HDR.jpg

IMG_20170402_164557215.jpg

IMG_20170402_164545060.jpg

IMG_20170402_164534807.jpg

IMG_20170402_164524031.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam,
Michał

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Troku » 05 kwie 2017, 19:44

Problemów może być parę ale obstawiam że płyta sterująca nie domyka przepustnicy ssania która ma wzbogacić mieszankę podczas rozruchu, sprawdź czy jak manetkę gazu ustawisz na max czy przepustnica się domyka do końca. Jeżeli chcesz jutro zrobię krótki filmik w którym objaśnię o co mi chodzi.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 05 kwie 2017, 19:48

Byłbym niezmiernie wdzięczny za takowy filmik :)
Pozdrawiam,
Michał

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Troku » 05 kwie 2017, 19:53

Te silniki pracują na bardzo ubogiej mieszance paliwa i często trzeba w nich również czyścić gaźnik bo się zatyka od naszego "polskiego" paliwa
nie lubią jak są zalane zimą paliwem. Jutro zrobię krótki filmik i zobaczysz o co mi chodzi, możesz mieć gaźnik w wersji bez przepustnicy ssania.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 05 kwie 2017, 20:00

W porządku.
Z góry dziękuję za filmik!
Być może uda się dzięki temu zlokalizować problem i go usunąć - co zaoszczędziłoby wydatku na nową kosiarkę. Po kilku ciepłych dniach i dzisiejszych opadach deszczu spoglądam w stronę trawnika z pewną trwogą i widzę że raczej nie uniknę koszenia w tę sobotę :)
Pozdrawiam,
Michał

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Toma » 05 kwie 2017, 20:08

Cześć Michał, witaj na forum .
Myślę , że większość z nas chyba się szykuje na nadchodzący weekend, bo trawa faktycznie już wystrzeliła po opadach i słońcu.
Życzę, abyś po naprawie spoglądał na rosnącą trawę z niecierpliwością i mówił "już nie mogę się doczekać odpalenia kosiarki i koszenia"
:)

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Uli » 05 kwie 2017, 20:16

Michał to Ty biedaku tyle lat sia męczysz z tą kosiarką, bo piszesz że zakup w 2013 i od początku problemy są z nią.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 06 kwie 2017, 6:48

Toma:
Dzięki za miłe słowa :)
Trzymam kciuki, aby tak było.

Uli:
No niestety - to prawda.
Tak jak wspomniałem na początku - przez prawie rok byłem poza domem. Wtedy żonka nabyła sprzęt. Sezon koszenia minął. Później znów przyszła wiosna, ale że mieliśmy na głowie inne sprawy związane z przeprowadzką, to jakoś się to odkładało, odkładało - aż oczywiście minęła gwarancja.
Do tej pory jakoś z tym żyłem z takim stanem rzeczy i zapalaniem.
Kilka tygodni temu miałem dość bliskie spotkanie z lekarzami i przez 3-mce mam unikać nadmiernego wysiłku, więc szarpanie po 5-6 razy na sznurek przy każdym opróżnieniu kosza z trawą jest mało realne. W akcie desperacji brałem już pod uwagę zakup nowego sprzętu, ale być może udałoby się coś zdziałać z posiadaną przeze mnie kosiarką, gdyż poza tym zapalaniem w zasadzie nic aż tak złego się z nią nie dzieje :)
Pozdrawiam,
Michał

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Uli » 06 kwie 2017, 6:52

A jak z serwisowaniem tej kosiarki... jak olej, jak świece, filtr... czy wszystko to wymieniałeś czy czyściłeś?
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 06 kwie 2017, 18:43

Tak jest. Starałem się o tym pamiętać.
Olej wymieniany regularnie.
Świeca ostatnio wymieniana w poprzednim sezonie.
Filtr powietrza obejrzałem i wyczyściłem przed jesienią - podczas jednego z ostatnich koszeń w ub. roku.
Pozdrawiam,
Michał

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Uli » 07 kwie 2017, 6:47

Musisz posprawdzać jeszcze czy wszystkie sprężynki przy gaźniku są na miejscu, a jak wszystko OK no to jak Troku mówi gaźnik.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 07 kwie 2017, 19:11

Uli pisze:Musisz posprawdzać jeszcze czy wszystkie sprężynki przy gaźniku są na miejscu, a jak wszystko OK no to jak Troku mówi gaźnik.


Dobrze. Dziękuję za sugestię.
Jeśli mi się jutro uda to obejrzę dokładnie cięgna i sprężynki.
Niestety dzisiaj kolejny dzień pada, więc coś mi się wydaje że z jutrzejszego koszenia trawy nie będzie nic.
Pozdrawiam,
Michał

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Uli » 08 kwie 2017, 6:26

Troku Ci filmik nagrał. https://youtu.be/71PFBM3pLu0
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 08 kwie 2017, 8:11

Uli pisze:Troku Ci filmik nagrał. https://youtu.be/71PFBM3pLu0

Super, dziękuję!
Więc już wiem co będę dzisiaj robił ;)
Pozdrawiam,
Michał

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Toma » 08 kwie 2017, 9:29

Daj info czy pomogło, no i ....widze słońce, czyli może jednak będzie koszenie ;)

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 08 kwie 2017, 11:29

Tak, pojawiło się słońce więc wyleglem na zewnątrz.
Zdemontowalem filtr oraz ten element odpowiedzialny za ręczne ssanie. Wykonałem testy zgodnie z tym, co pokazał Troku na filmie, ale to co widzę to brak jakiegokolwiek ruchu przepustnicy w gaźniku, gdy ciągnę/luzuje linkę.
Zrobiłem kilka zdjęć i nagrałem filmik przy pomocy telefonu, ale wrzucę je dopiero później bo na razie piszę z telefonu, stojąc przed domem i nie bardzo mogę załadować ten materiał bez komputera.

Być może źle coś zinterpretowalem - ale myślę że gdy później wrzucę fotki i film to przynajmniej się wyjaśni co i jak sprawdzałem :-)
Pozdrawiam,
Michał

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 08 kwie 2017, 12:48

Chwila przerwy - więc szybko wrzucam, to co mam ...

Tak wygląda świeca - pracuje już chyba dwa sezony, więc pewnie nie zaszkodziłoby jej podmienić.
IMG_20170408_110643178.jpg

IMG_20170408_110600116.jpg


A tak wygląda sprawa z odpalaniem kosiarki ...
Jak już napisałem - zdemontowałem cały zespół filtra powietrza, by mieć dostęp do gaźnika...
IMG_20170408_110928827.jpg


Standardowo, pierwsze odpalenie - pochodziła kilka chwil, później wyłączyłem i nakręciłem filmik jak wyglada praca poszczególnych cięgien, sprężyn na nagrzanym silniku na postoju.
https://youtu.be/aiNoSXFIDX4

Na końcu widać wewnątrz gaźnika przepustnicę. Troku, czy o niej mówiłeś, że powinna być zamknięta ?
U mnie on jest jedynie mocno przymknięta, gdy pracuje silnik. Na wyłączonym jest jakby dokładnie w położeniu 90 stopni .

Nagrałem też drugi film, by z grubsza pokazać co się dzieje, gdy pracuje silnik.
https://youtu.be/0Rpr2V_qKMk
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam,
Michał

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: jerzyk » 08 kwie 2017, 13:09

Masz gaźnik bez przepustnicy ssania więc musisz mieć pompkę w filtrze powietrza w celu podniesienia poziomu paliwa przy rozruchu na zimno ale na ciepło nie potrzebujesz pompki więc są dwa pytania czy przylgnie między kolektorem ssącym a cylindrem oraz gaźnikiem są równe i szczelne jak są to pozostaje regulacja zaworów.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 09 kwie 2017, 7:42

Obudowa filtra powietrza posiada element do ręcznego pompowania paliwa (ten czerwony, widoczny na pierwszych zdjęciach). Jeśli chodzi o szczelność, to czy na podstawie zdjęć które zalaczylem - byłbyś w stanie zaznaczyć newraliginczy punkt który powinienem sprawdzić? Chodzi o miejsce gdzie gaźnik przylega do silnika?

A tak z innej beczki - wczoraj się wypohodzilo, więc po sesji zdjęciowej kosiarka poszła w ruch i wykosilem całą trawę wkoło domu. Od razu jakoś tak ładniej się zrobiło. Gdyby tylko jeszcze nie to szarpanie przy każdorazowym starcie...Ehh... :-(
Pozdrawiam,
Michał

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Toma » 09 kwie 2017, 7:50

Też miałem taki zamiar, ale niestety praca nie pozwoliła. A szarpaniem sie nie przejmuj...na pewno zrobusz, a do tego czasu traktuj to jak....siłownie :) Zawsze to jakis pozytyw

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 09 kwie 2017, 7:53

Toma pisze:Też miałem taki zamiar, ale niestety praca nie pozwoliła. A szarpaniem sie nie przejmuj...na pewno zrobusz, a do tego czasu traktuj to jak....siłownie :) Zawsze to jakis pozytyw


No tak, trzeba się dopatrywać pozytywów ;)
Pozdrawiam,
Michał

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: jerzyk » 09 kwie 2017, 15:19

Zdejmujesz gaźnik za gaźnikiem masz kolektor ssący, jest z tworzywa lub ebonitu lub innego świństwa. Musisz go zdjąć dalej-domowym sposobem bo płyty do docierania to raczej miał nie będziesz, więc bierzesz papier wodny p400 do p800 kładziesz na szybę i przeciągasz kolektor po papierze, tam gdzie masz matowe to jest szczelne :P a tam gdzie się błyszczy to jest nieszczelne :cry: doprowadzasz kolektor do stanu szczelności z obu stron dajesz dwie nowe uszczelki z miękkiego papieru może być bristol z bloku technicznego ale ten beżowy z tyłu ( okładka ) jest bardziej miękki. i powinno być ok. Dobrze by było dla pewności jeszcze przeczyścić gaźnik.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 09 kwie 2017, 21:36

jerzyk pisze:Zdejmujesz gaźnik za gaźnikiem masz kolektor ssący, jest z tworzywa lub ebonitu lub innego świństwa. Musisz go zdjąć dalej-domowym sposobem bo płyty do docierania to raczej miał nie będziesz, więc bierzesz papier wodny p400 do p800 kładziesz na szybę i przeciągasz kolektor po papierze, tam gdzie masz matowe to jest szczelne :P a tam gdzie się błyszczy to jest nieszczelne :cry: doprowadzasz kolektor do stanu szczelności z obu stron dajesz dwie nowe uszczelki z miękkiego papieru może być bristol z bloku technicznego ale ten beżowy z tyłu ( okładka ) jest bardziej miękki. i powinno być ok. Dobrze by było dla pewności jeszcze przeczyścić gaźnik.


Czyli jak rozumiem - obstawiasz brak szczelności w tym miejscu, co daje 'lewe powietrze' silnikowi, przez co skład mieszanki jest zubożony i dlatego bez 'dostrzyknięcia' dodatkowej porcji Pb na gorącym silniku mam problem ze startem ?

No to mam w takim razie zadanie domowe na nadchodzący tydzień. Póki co - trawa skoszona, więc jeśli unieruchomię kosiarkę na kilka dni, to nic złego się nie stanie. Ok, w takim razie postaram się jutro przystąpić do walki,a w razie problemów lub dodatkowych pytań - będę pisał. Poinformuję również o efektach pracy.
Pozdrawiam,
Michał

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: jerzyk » 10 kwie 2017, 8:44

Nic nie obstawiam wiem że najpierw trzeba wyeliminować najprostsze przyczyny złej pracy silnika czy gaźnika, a jak to nic nie da to dopiero wtedy grzebiemy głębiej : zawory, wałek rozrządu, a może nawet pierścienie.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 10 kwie 2017, 12:23

jerzyk pisze:Nic nie obstawiam wiem że najpierw trzeba wyeliminować najprostsze przyczyny złej pracy silnika czy gaźnika, a jak to nic nie da to dopiero wtedy grzebiemy głębiej : zawory, wałek rozrządu, a może nawet pierścienie.

Ok, rozumiem.
Pozdrawiam,
Michał

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 11 kwie 2017, 6:46

Zgodnie z zaleceniami - wykonałem moje zadanie domowe, czyli zdemontowałem gaźnik. Przyznam, że myślałem, iż będzie to bardziej skomplikowane.
Poniżej kilka zdjęć. Widać, że nie był w środku jakoś specjalnie brudny (no chyba, że coś pominąłem i nie rozebrałem jakiegoś elementu, gdzie mógłby być nagromadzony brud).
IMG_20170410_175833567.jpg
IMG_20170410_175846084.jpg
IMG_20170410_175911535.jpg
IMG_20170410_175918277.jpg
IMG_20170410_175936069.jpg


Zdemontowałem również uszczelnienie między gaźnikiem na kolektorem.
Przeszlifowałem uszczelnienie na papierze (rzeczywiście, przy samym otworze były widoczne bardziej błyszczące obszary, ale nie było chyba aż na tyle duże by móc powodować nieszczelność). Złożyłem wszystko w całość, skręciłem tak mocno jak byłem w stanie (by nie urwać śrub) i niestety nie zaobserwowałem żadnych zmian :(
Czyli po kilku minutach pracy, gdy silnik złapał temperaturę i go wyłączyłem - zmuszony byłem znów kilkukrotnie użyć czerwonego przycisku pompki, gdyż bez tego nie odpalał.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam,
Michał

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 11 kwie 2017, 6:47

I jeszcze trzy zdjęcia, które mi się z jakiegoś powodu nie załadowały w pierwszym poście.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam,
Michał

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: jerzyk » 11 kwie 2017, 8:59

Czy wykręciłeś dyszę główną z gaźnika wyczyściłeś ją i skalibrowałeś ??? Czy wyciągnąłeś i wyczyściłeś dyszę powietrzną znajdującą się pod śrubą ustalającą minimalne otwarcie przepustnicy gazu. Czy założyłeś nowe miękkie uszczelki ???
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 11 kwie 2017, 19:45

jerzyk pisze:Czy wykręciłeś dyszę główną z gaźnika wyczyściłeś ją i skalibrowałeś ??? Czy wyciągnąłeś i wyczyściłeś dyszę powietrzną znajdującą się pod śrubą ustalającą minimalne otwarcie przepustnicy gazu. Czy założyłeś nowe miękkie uszczelki ???


Uszczelki nowe (znaczy zrobione).
Wybacz moje infantylne pytania, ale nigdy wcześniej nie rozbierałem/serwisowałem gaźnika i temat jest mi trochę obcy...

Czy wyciągnąłeś i wyczyściłeś dyszę powietrzną znajdującą się pod śrubą ustalającą minimalne otwarcie przepustnicy gazu.

Czy masz na myśli ten czarny element?
IMG_20170410_175833567.jpg

Rozumiem, że po wykręceniu śruby od ustalania obrotów, mam wykręcić ten element i pod nim znajdę dyszę, którą powinienem wyczyścić.

Czy wykręciłeś dyszę główną z gaźnika wyczyściłeś ją i skalibrowałeś ???

Czy mówisz o tej dyszy ?
dysza.jpg

Widziałem tam (wdoczne na zdjęciu) wycięcie jakby na płaski śrubokręt. Czy powinienem próbować wykręcić tę dyszę?
Rozumiem, że analogicznie do wcześniejszego punktu - mam ja wyjąć i wyczyścić/usunąć ew. zanieczyszczenia.
Co znaczy "skalibrować" ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam,
Michał

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Troku » 11 kwie 2017, 20:18

Dysza główna jest właśnie tam gdzie pokazujesz na ostatnim zdjęciu, to ją należy wykręcić, rurkę emulsyjną przedmuchać i sprawdzić czy w dyszy nie ma zanieczyszczeń.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Henry58
Stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 29 sty 2015, 19:58

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Henry58 » 11 kwie 2017, 21:11

Witam. Kolego masz albo zapchaną dyszę wtryskującą paliwo do gardzieli albo (i to jest najprawdopodobniej to) uszkodzona tą dyszę. Ponieważ poprzez obejście kanału pompki( trymera)wtryskujesz paliwo do gaźnika i jest wszystko ok. W momencie kiedy zostaje odcięty dopływ paliwa ( silnik nie pracuje) dysza główna prze którą powinno być podane paliwo nie spełnia swojego zadania tzn, poprzez ruch tłoka i przewód gumowy(czarna rurka wychodząca z bloku silnika która połaczona jest z podstawa gaźnika ) mimo że wytwarzane jest podciśnienie , to i tak dysza nie wtryskuje paliwa do gardzieli gaźnika.
Wymień gaźnik koszt to około 100-120 zł i będzie ok.

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 11 kwie 2017, 21:37

Troku pisze:Dysza główna jest właśnie tam gdzie pokazujesz na ostatnim zdjęciu, to ją należy wykręcić, rurkę emulsyjną przedmuchać i sprawdzić czy w dyszy nie ma zanieczyszczeń.

Dzięki! Jeśli mi się uda jutro, to to rozkręcę i obejrzę.
Pozdrawiam,
Michał

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 11 kwie 2017, 21:39

Henry58 pisze:Witam. Kolego masz albo zapchaną dyszę wtryskującą paliwo do gardzieli albo (i to jest najprawdopodobniej to) uszkodzona tą dyszę. Ponieważ poprzez obejście kanału pompki( trymera)wtryskujesz paliwo do gaźnika i jest wszystko ok. W momencie kiedy zostaje odcięty dopływ paliwa ( silnik nie pracuje) dysza główna prze którą powinno być podane paliwo nie spełnia swojego zadania tzn, poprzez ruch tłoka i przewód gumowy(czarna rurka wychodząca z bloku silnika która połaczona jest z podstawa gaźnika ) mimo że wytwarzane jest podciśnienie , to i tak dysza nie wtryskuje paliwa do gardzieli gaźnika.
Wymień gaźnik koszt to około 100-120 zł i będzie ok.


Jeśli natomiast czyszczenie nie pomoże, bo rozważę taką opcję. Koszt 100zł to nie to samo co 1500zł za nową kosiarkę.
Dziękuję za wytłumaczenie i wskazówkę, co do zasady działania :)

Jeśli dobrze patrzę, to ten gaźnik powinien pasować, prawda ?
http://allegro.pl/gaznik-do-kosiarek-nac-t575-t675-i6474903502.html

A tu w sklepie jest model z primerem:
https://serwis.nac.com.pl/index.php/action_towar/mode_show/ID_4710/gaznik-zastosowanie-z-primerem-wciskanym-w-podstawe-filtra-t475#prettyPhoto

Ten z Allegro chyba go nie posiadał.
Czy dobrze kombinuję, że przecież chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby go wykręcić z obecnego gaźnika i przełożyć do nowego ?
Pozdrawiam,
Michał

Henry58
Stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 29 sty 2015, 19:58

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Henry58 » 12 kwie 2017, 20:32

Witam. Tak dokładnie, primerek wykręcasz .

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 12 kwie 2017, 21:45

Henry58 - zgodnie z Twoimi wskazówkami rozebrałem dzisiaj gaźnik kolejny raz.
Tym razem wykręciłem tę główną dyszę, o której pisałeś.
Poniżej kilka zdjeć tego co udało mi się zdziałać ...


Wykręcona (w zasadzie to wyjęta) pseudo-śruba pod śrubą regulacji zamknięcia przepustnicy...
IMG_20170412_184121501.jpg


Pusty kanał po wykręceniu dyszy ...
IMG_20170412_184135234.jpg


Tak wyglądały oba wyjęte elementy ...
IMG_20170412_184246363.jpg


Zdjęcia głównej dyszy - nie widać na niej żadnych zanieczyszczeń itp ...
IMG_20170412_184342800.jpg

IMG_20170412_184531310.jpg



Ponieważ nie mogę wstawić więcej niż 5 zdjęć - poniżej kolejna porcja, na których pokazany jest gaźnik ze wszystkich stron - już po wykręceniu w/w dysz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2017, 6:41 przez Michal_Krk, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Michał

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 12 kwie 2017, 21:48

Gaźnik z każdej strony.
IMG_20170412_184606891.jpg
IMG_20170412_184612900.jpg
IMG_20170412_184625718.jpg
IMG_20170412_184632297.jpg
IMG_20170412_184651451.jpg

Czy coś jeszcze powinienem sprawdzić/wyczyścić/zdemontować ?

Nie zrobiłem już zdjęcia, ale primerek też wyjąłem, przedmuchałem i zamontowałem z powrotem.

Ponieważ zostałem zawezwany przez wyższą instytucję (żona :D ), to nie zdążyłem już dzisiaj łożyć tego w całość i przeprowadzić testu.
Może i lepiej, bo gdyby się okazało, że mam coś jeszcze sprawdzić, to nie będę musiał raz jeszcze wszystkiego od początku demontować :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam,
Michał

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: jerzyk » 13 kwie 2017, 9:04

Na zdjęciu pokazałeś dyszę powietrzną czarny plastik razem z rurką emulsyjną czy dysza powietrzna jest drożna ??? ta dysza ma bardzo mały przelot a jak jest zatkana to gaźnik nie będzie pracował prawidłowo.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 14 kwie 2017, 6:33

jerzyk pisze:Na zdjęciu pokazałeś dyszę powietrzną czarny plastik razem z rurką emulsyjną czy dysza powietrzna jest drożna ??? ta dysza ma bardzo mały przelot a jak jest zatkana to gaźnik nie będzie pracował prawidłowo.


Ok, sprawdzę jej drożność.
Pozdrawiam,
Michał

Henry58
Stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 29 sty 2015, 19:58

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Henry58 » 14 kwie 2017, 9:44

Witam. Przedmuchiwanie nic Ci nie da, wrzuc do myjki ultradźwiękowej i umyj gaźnik wraz z wymontowanymi dyszami. Jeżeli to nie pomoże to wymień gaźnik.

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 19 kwie 2017, 6:32

Henry58 pisze:Witam. Przedmuchiwanie nic Ci nie da, wrzuc do myjki ultradźwiękowej i umyj gaźnik wraz z wymontowanymi dyszami. Jeżeli to nie pomoże to wymień gaźnik.


Z myjką będzie problem - bo takiej nie posiadam. Poszukam w Internecie ile taka usługa może kosztować.
Wczoraj dla świętego spokoju wymieniłem świecę na nową. Efekt - może coś jakby równiejsza praca silnika, gdy już odpali.
Niestety zapalanie na ciepłym się nie zmieniło (no chyba, że za krótko rozgrzewałem silnik, ale nie chciało mi się już dłużej stać przed garażem w padającym śniegu :)

Dam znać, gdy ruszę temat gaźnika :)
Pozdrawiam,
Michał

Keram2504
Stały bywalec
Posty: 624
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:19
Imię: Marek

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Keram2504 » 19 kwie 2017, 21:54

Myjkę znajdziesz w warsztacie samochodowym, zakładzie regenerującym pompy wtryskowe, wtryskiwacze gazowe itp
Poszukaj, myślę że znajdziesz.

Michal_Krk
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:20
Imię: Michał
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Kosiarka JL46Z-C-zimna pali,ciepła nie zapali bez podania Pb

Post autor: Michal_Krk » 24 kwie 2017, 7:01

Oki - dzięki!
Pozdrawiam,
Michał

ODPOWIEDZ