Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

Editt
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2017, 12:13
Imię: Marcin

Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Editt » 21 mar 2017, 19:21

Szukam kosiarki spalinowej, budżet 1500 zł.

Wielkość działki 9 arów z domkiem jednorodzinnym.
Do koszenia trawnik ;), fajnie żeby to było z napędem.

Rozważam opcje World - kosiarka pancerna, NAC. Coś innego polecicie?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Troku » 21 mar 2017, 19:28

Polecam kosiarkę G53TK z oleomaca, korpus solidny a i silnik niczego sobie.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Editt
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2017, 12:13
Imię: Marcin

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Editt » 21 mar 2017, 20:08

A co powiesz o :
World grl530s?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Troku » 21 mar 2017, 20:22

Jak chcesz to kupuj ale potem nie biadol że za 3 lata części nie dostaniesz,
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Uli » 19 kwie 2017, 20:31

Troku.. czli sugerujesz że silniki Loncin-a nie są dobre i brak części do nich?
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: jerzyk » 20 kwie 2017, 8:41

Jak znam Troka a trochę go znam jakieś 10 lat minęło :lol: to chodziło mu o części do samej kosiarki a nie o części do silnika.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Uli » 20 kwie 2017, 15:35

jerzyk pisze:Jak znam Troka a trochę go znam jakieś 10 lat minęło :lol: to chodziło mu o części do samej kosiarki a nie o części do silnika.


OK. w obudowie też coś może się popsuć, ale że co... noża nie dokupi ? u mnie to rozumiem że mogę mieć problem z częściami (chociaż ostatnio nóż kupiłem uniwersalny i pasuje) do kosiarki i silnika bo to silnik też jakiś Hechta jest... ale ta kosiarka, World grl530s z takim silnikiem wydaje mi się że raczej jest w porządku. Koła łożyskowane, silnik LONCIN LC1P70FA o mocy 6,0 KM i pojemności 196 cm³. Co może być nie tak?
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: jerzyk » 20 kwie 2017, 16:06

Nie wiem np. przekładnia kółka a nawet głupi pasek może ma jakieś spec linki, które później trzeba dorabiać bo oryginału nie dostaniesz.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Uli » 20 kwie 2017, 16:10

OK... jak dla mnie ta kosiarka jest w porządku.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

arti
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 09 kwie 2016, 9:49
Imię: artur

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: arti » 23 kwie 2017, 12:22

Posiadam polecaną tu wcześniej oleo mac gv53tk i pracuje u mnie w większości na usługach. Jako że wszystkie prace zapisuje ostatnio obliczyłem że od maja 2015 kosiarka przepracowała już 160 godzin i nic jej nie dolega. Wszystko działa, odpala normalnie, nóż nadal oryginalny. W tym roku już zrobiłem 25 godz więc do końca sezonu będzie pewnie jeszcze ponad 100. To co u mnie robi w dwa lata u przeciętnego nabywcy zrobi pewnie w jakieś 8 lat.

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: retronix » 23 kwie 2017, 12:51

arti pisze:Posiadam polecaną tu wcześniej oleo mac gv53tk i pracuje u mnie w większości na usługach. Jako że wszystkie prace zapisuje ostatnio obliczyłem że od maja 2015 kosiarka przepracowała już 160 godzin i nic jej nie dolega. Wszystko działa, odpala normalnie, nóż nadal oryginalny. W tym roku już zrobiłem 25 godz więc do końca sezonu będzie pewnie jeszcze ponad 100. To co u mnie robi w dwa lata u przeciętnego nabywcy zrobi pewnie w jakieś 8 lat.

Masz rację mnie silnik cholernie miło zaskoczył

micbyk

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: micbyk » 09 maja 2017, 22:07

Zgłębiłem trochę temat w praktyce i wiem że GRL 530S jest kosiarką solidniejszą od Oleomaca ,nawet głupi nóż w GRL jest z grubszej stali a w dodatku jest tańsza,sam widzisz Uli że to forum jest napędzaniem Olomaca,widać ludzie z tą Firmą mocno związani wymyślają jakieś teorie spiskowe np.""Nie wiem np. przekładnia kółka a nawet głupi pasek może ma jakieś spec linki, które później trzeba dorabiać bo oryginału nie dostaniesz"to super wypowiedż kogoś kto nie ma pojęcia o czym pisze,części do tych kosiarek są i problemu z nimi nie ma,robią tu wszystko aby tylko kupić Olomaca,jak mi się rozsypał Oleomac to też wydziwiali tu że to jakaś pewnie teoria spiskowa że nie jestem wiarygodny i jakieś dziwne historie,jak widać oni nie są wiarygodni,wystarczy poczytać ich posty,jak zaczeli ich wyśmiewać z Oleomakiem na innym forum to założyli swoje i teraz żądzą i dzielą

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Troku » 09 maja 2017, 22:28

Ciekawy wpis i będę go śledził
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: pfp76 » 10 maja 2017, 0:51

-micbyk...-Twoja przygoda na tym forum zaczęła się od tego ,że poczułes "głęboki uraz" do silnika Loncin z powodu jego awarii .
Nie bardzo,przy tym, chciałeś podzielić się szczegółami a od tamtej pory uznałeś niektórych tutejszych użytkowników za wrogów .
Z tego też powodu lubisz od czasu,do czasu tutaj "wpaść" i nafajdać .....
W tej chwili ,nawet , tak się "zapętliłeś" , że z powodu : "awari swojej kosiarki z silnikiem Loncin,polecasz inną kosiarkę z silnikiem Loncin , ponieważ masz uraz do kosiarek z silnikiem Loncin..."
Było by to zabawne, gdyby nie Twoje dalsze "wywody" . W obecności gościa - osoby która nie zna tutejszej społeczności wypisujesz bzdury i szkodzisz wizerunkowi forum .
Jasne jest, że pewna część użytkowników "Pilarza" jest związana zawodowo ze sprzedażą kosiarek , części , lub ich serwisem. Jednak , zauważ że żaden z nich się z tym nie kryje ,a niektórzy ,nawet, nie mają problemu z pokazaniem własnej twarzy (robią to od kilku lat i nikt im jeszcze w nią nie napluł) , a ich odsunięcie sie (nie "całkowite" odejście) z "tamtego forum" miało zupełnie inne przyczyny .
Co do tego , czy bezkrytycznie "reklamują" tylko swój sprzęt można sie przekonać bo.....-internet,,misiu, to takie cóś , że można sprawdzić co-kto napisał wcześniej...
Jak dla mnie powinieneś dostać ostrzeżenie .
-a , może, nawet, pociągnąć za wajche i wystrzelić gościa w kosmos...
-

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Uli » 10 maja 2017, 9:51

Nie zgodzę się z Tobą...MICBYK...jeżeli mają serwisy, sklepy, to dlaczego nie reklamować, to forum jest po to aby wyrażać swoją i tylko swoją opinię na temat sprzętów posiadanych przez nas, albo jeżeli chcesz kupić...przecież można dyskutować o tym, ja nieboje się protestować jeżeli ktoś napisze że dany sprzęt jest zły a wcale według mnie tak nie jest... mnie to nie przeszkadza i nie odnoszę takiego wrażenia...a jestem na tym forum po to aby podzielić się z innymi swoim doświadczeniem i wiedzą (skromną wiedzą, ale zawsze cuś) i także po to aby też się czegoś dowiedzieć, zaczerpnąć informacji od osób bardziej doświadczonych ode mnie... a może i ja niedługo będę potrzebował pomocy w naprawie i wtedy liczę na pomoc tego właśnie forum... ja np. użytkuję nac, hecht, i może są tanie i awaryjne (czego jeszcze nie odczułem) ale każdy kupuje sprzęt na jaki go stać, i nie wstydzę się tego że mam kose nac za 600 zł. a ktoś na forum ma husqvarne za 3000. I swoimi wypowiedziami śmiem twierdzić kolego że faktycznie sabotujesz to forum i nie wiem czemu Twoje wpisy oczerniają tu obecnych, tym się zajmują, to i reklamują, jak pisałem nie przeszkadza mi to, trzeba rozmawiać!!! a i tak korzystasz z czego chcesz...tosz nie musisz kupować tego co polecają to jest Twój wybór. Wolny Kraj....
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

micbyk

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: micbyk » 10 maja 2017, 22:15

Ten wpis był między innymi z powodu że nie na widzę jak ktoś sika na konkurencję mimo że nie ma racji,każdy może i powinien wyrazić swoje zdanie ale oczernianie czegoś co nie jest gorsze i stawianie tego za wszelką cenę w złym świetle jest co najmniej nie na miejscu,to jeszcze raz pokazuje co to jest za forum i jego część użytkowników,nikt by nie miał pretensji gdyby faktycznie posty były bezstronne ale tak nie jest,oczywiście kupiłem już drugą kosiarkę i się tym nie chwaliłem a powinienem by reklamować inną Firmę ale nie chce bo poczekam jeszcze ten sezon i może następny jak się będzie sprawować(na pewno nie Oleomac),oczywiście że można reklamować sprzęt ale po kiego grzyba reklamuje się go jako świetny wręcz najlepszy wyrób a tak nie jest i jest nie moralne ale widać za wszelką cenę tak się robi i nie reklamuję silnik tylko odniosłem się do całej kompletnej obudowy a silnik to już inna para kaloszy,widać już chodzą głosy o wywaleniu mnie z tego forum bo faktycznie prawda o czy kole,jak chcecie to cukrujcie sobie dalej wzajemnie ale ja tego robił nie będę

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Tornado » 10 maja 2017, 22:35

micbyk .. nikt nikomu nie "cukruje", nikt nikogo nie zmusza do zakupu sprzętu danej marki... Każdy ma swobodę wypowiedzi, ale z zastrzeżeniem zapisów regulaminu forum. Przedstawiłeś Swe stanowisko i okey.., jednak nie przekraczaj cienkiej linii dobrego tonu wypowiedzi... Można się nie zgadzać z danymi opiniami, co nie oznacza zgodę na "dążenie" do słownej konfrontacji z innymi użytkownikami.. Nie podoba Ci się forum? Nie musisz je odwiedzać... Pozdrawiam.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Kamilos » 10 maja 2017, 22:45

Jedna jaskółka wiosny nie czyni jak to mówią, więc to, że tobie się trafił wadliwy egzemplarz, to nie powód do kłótni i narzucania swoich racji, trzeba przedstawić fakty zdjęcia, nagrać filmik pokazać, a nie suchy wpis oczerniający na forum dany sprzęt, osoby której nie znamy tak naprawdę, bo rzadko tu bywasz i nie integrujesz się z innymi. Gdybyś to inaczej rozegrał nie byłoby takiej sytuacji. Bo wadliwy egzemplarz jeden na ileś tam zawsze się może zdarzyć..
Co do reklamowania sprzętu, no cóż grupa ekspercka jest związana z danymi markami i na co dzień żyją ze sprzedaży i serwisu sprzętu, więc w zamian za porady na forum mają prawo wychwalać i nawet reklamować swój sprzęt, bo jak wiadomo każdy swoje chwali. Nikt cię nie zmusza by ich słuchać. Możesz wygooglować i poszukać opinii wśród użytkowników i skonfrontować ich wpisy z rzeczywistością, ale nigdy nie narzucaj nikomu swoich racji, bo każdy ma prawo do własnego zdania. A jak chcesz coś przekazać to podaj więcej szczegółów bo z tego co pamiętam było ich mało dlatego zostałeś potraktowany niewiarygodnie.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

pawelwor
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 11 maja 2017, 22:12
Imię: Pawel

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: pawelwor » 12 maja 2017, 9:14

Witam, oglądałem wczoraj kosiarki, skupiłem się m.in. na kosiarce World GRL 530S. Już prawie bylem na nią zdecydowany, jednakże coś zwróciło moja uwagę...
1. jedno koło (przednie prawe) nie dotyka podłoża, czyli kosiarka jeździ na trzech. Oczywiście zauważyłem to jeżdżąc po płytkach w sklepie. Czy każda tak ma, producent nie potrafi równo zrobić, czy ta konkretna tylko?
2. Koła są niby łożyskowane (sprzedawca nawet walnął, że podwójnie łożyskowane...) uniosłem kosiarkę i zakręciłem nimi. Opór jest taki, że koło od razu się zatrzymuje. Z ciekawości zakręciłem huqsvarną (jakaś za 2000pln) i koła leciutko kręcą się.
Żebym na to uwagi nie zwrócił to pewnie bym ja od razu wziął. Po tym zgłupiałem, bo miała być taka dobra a tu taki zonk...
Słabszy model bez napędu nie miał tego problemu, jednak w to nie celowałem.
Nikt nie miał jeszcze oleomaca (przynajmniej te sklepy które odwiedziłem), może bardziej przypadnie mi do gustu..

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Uli » 12 maja 2017, 10:10

Może to jakiś jednorazowy przypadek z tymi kołami, zobacz jeszcze w innym sklepie i porównaj.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

micbyk

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: micbyk » 12 maja 2017, 21:18

Ja sugeruję się tym co widzę,dotykam,i co uważam jaką ma jakość,kosiarki możemy porównywać na wszystkie sposoby i we wszelaki sposób,nie możemy porównywać kosiarek za 1290 do 2000 ale to inny temat chociaż odwrotność może być w tym przypadku całkiem uzasadniona i ta za 1290 może być dla niektórych lepsza,opinie użytkowników są ważne wręcz najważniejsze ale samych użytkowników a nie reklamodawców i tego nie rozróżnimy,to proste,im większa Firma tym więcej pań Baś czy Panów Janków może pisać pozytywne opinie ale to regułą niem jest i tego nie sprawdzimy my tylko admin może to zrobić,osobiście jak ja kupowałem nową kosiarkę też kręciły się trzy kółka do póki sprzedawca nie przestawił mi kosiarki bo okazało się że terakota jest krzywo ułożona ale to też nie jest żadna zależność i po prostu sam bym na to nie wpadł i kosiarka nie tylko mój Oleomac uległ awarii,jak by nic się nie psuło to by nie było serwisów,możecie się obrażać bo wiem że nadepnąłem nie jednemu na odcisk ale takie są fakty a nie mity

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Tornado » 12 maja 2017, 21:51

Widzę, że Kolego z forum ekosiarki, przerzuciłeś się na Nasze forum..i chwała Ci za to.., albowiem Nasze forum żyje, a tamto jest ..martwe..., a , szkoda.. Proszę jednak o wpisy z poradami, a nie ocenami dot. for.. Co do meritum wątku, to proszę o szczegóły , a nie ogólniki ... Pozwoli to userom na pełniejszy "obraz" jaki zakup ...dokonać... Pozdrawiam
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

pawelwor
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 11 maja 2017, 22:12
Imię: Pawel

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: pawelwor » 12 maja 2017, 21:57

Pan w sklepie powiedział to samo, że krzywa podłoga, więc jeździłem po całej zmieniając kierunki i zawsze tak samo. Nie ważne ile kosiarka kosztuje, ale jeśli koła są łożyskowane i się nie kręcą jak należy to dla mnie jednak jest coś nie tak... Poszukam jutro sklepów w innej miejscowości, może znajdę i Worldy i będę wiedział czy ten model tak ma czy tylko tamta była feralną sztuką.

Tornado, jeśli to to mnie to oczywiście moje wpisy mają to pomóc przy wyborze, bo sam o takich rzeczach nie widziałem i przypadkiem to zauważyłem. Tak to bym już ją kupił i później płakał, że ciężko się pcha, bo kółka kręcą się bardzo ciężko, czy może nawet łożysko padnie. Tak jak wyżej napisałem, jeśli jutro znajdę Worlda to opiszę czy to był pojedynczy przypadek, czy będzie trzeba zwracać uwagę przy ewentualnym zakupie na to.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Troku » 12 maja 2017, 22:15

pfp76 pisze:-micbyk...-Twoja przygoda na tym forum zaczęła się od tego ,że poczułes "głęboki uraz" do silnika Loncin z powodu jego awarii .
Nie bardzo,przy tym, chciałeś podzielić się szczegółami a od tamtej pory uznałeś niektórych tutejszych użytkowników za wrogów .
Z tego też powodu lubisz od czasu,do czasu tutaj "wpaść" i nafajdać .....
W tej chwili ,nawet , tak się "zapętliłeś" , że z powodu : "awari swojej kosiarki z silnikiem Loncin,polecasz inną kosiarkę z silnikiem Loncin , ponieważ masz uraz do kosiarek z silnikiem Loncin..."
Było by to zabawne, gdyby nie Twoje dalsze "wywody" . W obecności gościa - osoby która nie zna tutejszej społeczności wypisujesz bzdury i szkodzisz wizerunkowi forum .
Jasne jest, że pewna część użytkowników "Pilarza" jest związana zawodowo ze sprzedażą kosiarek , części , lub ich serwisem. Jednak , zauważ że żaden z nich się z tym nie kryje ,a niektórzy ,nawet, nie mają problemu z pokazaniem własnej twarzy (robią to od kilku lat i nikt im jeszcze w nią nie napluł) , a ich odsunięcie sie (nie "całkowite" odejście) z "tamtego forum" miało zupełnie inne przyczyny .
Co do tego , czy bezkrytycznie "reklamują" tylko swój sprzęt można sie przekonać bo.....-internet,,misiu, to takie cóś , że można sprawdzić co-kto napisał wcześniej...
Jak dla mnie powinieneś dostać ostrzeżenie .
-a , może, nawet, pociągnąć za wajche i wystrzelić gościa w kosmos...
-

Piękny wpis pfp76 normalnie aż się uśmiałem, dzięki za wsparcie, ja oczywiście przyznaję się do tego że mówię dobrze o firmach produkujących sprzęt jak i one są uczciwe w stosunku do klientów, dla mnie marka world to marketowe badziewie nic nie warte bo części do tego nie ma lub trzeba kombinować z innych by coś dobrać.
Co do silników Loncin to niech mi ten co z niego nie jest zadowolony da z liścia w twarz a takiego klienta nie ma bo to są dobre silniki a jedynie użytkownicy je psują i popsuli by każdy inny silnik.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

pawelwor
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 11 maja 2017, 22:12
Imię: Pawel

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: pawelwor » 13 maja 2017, 14:21

Byłem i oglądałem dzisiaj kosiarki. Worldy tak z tymi kółkami maja niestety. Słabo się kręcą, bo mają z jednej strony lozyska kulkowe, a z drugiej tulejki (słowa sprzedawcy, który wyjaśniał mi pewne sprawy).
Oleomacki fajnie zrobione, wydaja sie solidne (może poza mocowaniem kosza, bo ten plastik nie wydaje się, na pierwszy rzut oka, że wytrzyma długo, aczkolwiek może to być tylko takie złudzenie). Jedyny minus to masa. Jest ciężka i nie wiem jak z nią może być przy manewrowaniu między przeszkodami...
W pewnym innym sklepie Pan bardzo zachwalał kosiarki weibang, dokładniej model WB455SC. Zachwalał coś jakby mechanizm różnicowy działający na zasadzie łożysk, że nie trzeba rozłączać napędu robiąc delikatne łuki (Mogłem coś przekrecic, bo facet nawijał jakby mial motorek w d*** :-))) ). Czy on coś ściemniał, czy faktycznie coś takiego jest? Jeśli jest to jak z trwałością takiego rozwiązania? W niej podobało mi się natomiast to, że łatwiej się manewrowało od oleomaca (na kostce brukowej) i kosz mial uchwyty metalowe.
Tak wiec co wy byście polecili, oleomac gv 48tk czy weibang wb455sc?

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: jerzyk » 13 maja 2017, 14:33

obie kosiarki fajne ale wybrałbym olka ze względu na lepszy silnik
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

pawelwor
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 11 maja 2017, 22:12
Imię: Pawel

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: pawelwor » 13 maja 2017, 15:45

Jest sens dopłacać do silnika 196cm? Bedzie to bardzo odczuwalne? I nie mam tu na myśli masy kosiarki.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Uli » 13 maja 2017, 18:12

Tu masz opis Weibang WB455SC , i wszędzie gdzie czytam nie widzę wzmianki o żadnym mechanizmie różnicowym, ale czytałem że niektóre kosiarki z napędem go mają. Kosiarki weibang mają regulację prędkości jazdy , biegi, tu masz film. https://youtu.be/FZC3U5q1_Ag
A w innych kosiarkach po zdjęciu kołpaka a następnie koła jest metalowe koło zębate, napędzające koło kosiarki. Pod zębatką, a w środku wałka znajduje się wyżłobienie. W wyżłobieniu jest ukryta sprężynka z klinem (tak jak w każdym wałku napędowym). I jeśli kółko porusza się zgodnie z napędem - klin powinien blokować koło zębate. Jeśli pokręcimy kółkiem w druga stronę - klin jest wciskany do środka i kółko jest wysprzęglone. Ale to nie we wszystkich modelach kosiarek. https://kosiarka.pl/pl/2456-kosiarka-we ... c-3w1.html
Ostatnio zmieniony 14 maja 2017, 13:09 przez Uli, łącznie zmieniany 2 razy.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Uli » 13 maja 2017, 18:18

A tu masz link do oleomac go 48tk http://www.victus.pl/kosiarka-oleo-mac- ... oC_6_w_wcB i powiem Ci kolego że nawet wygląd jej jest lepszy o weibang WB455SC .
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

pawelwor
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 11 maja 2017, 22:12
Imię: Pawel

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: pawelwor » 14 maja 2017, 13:07

pawelwor pisze:Jest sens dopłacać do silnika 196cm? Bedzie to bardzo odczuwalne? I nie mam tu na myśli masy kosiarki.

Ponawiam pytanie.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Uli » 14 maja 2017, 13:52

Kolego... obie kosiarki są dobre olek jak pisze jerzyk ma dobry silnik, ta druga też, silnik loncin też dobra marka, musisz wybrać sam czy chcesz dopłacić czy nie, obie napewno dadzą radę, kwestia ceny i detali jak sam pisałeś o zaczepie kosza, musisz obmacać i ocenić co dla Ciebie będzie najlepsze.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

pawelwor
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 11 maja 2017, 22:12
Imię: Pawel

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: pawelwor » 14 maja 2017, 17:37

Nie zrozumiałeś mnie, mi chodzi o to czy brać silnik 159cm3 czy 196cm3 jak juz zdecyduję się na markę konkretną? Czy bardzo odczuję różnicę kosząc?

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Uli » 14 maja 2017, 17:51

Wiadomo iż zapas mocy zawsze wskazany, im mocniejszy, wiadomo że lepszy, i w większej trawie się dusić nie będzie. Takie jest moje zdanie.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

wojtek1234321
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:03

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: wojtek1234321 » 14 maja 2017, 17:54

pawelwor pisze:Nie zrozumiałeś mnie, mi chodzi o to czy brać silnik 159cm3 czy 196cm3 jak juz zdecyduję się na markę konkretną? Czy bardzo odczuję różnicę kosząc?

Moim zdaniem to tak jak dawniej mówiono: Gdzie siła tam zwycięstwo.

wiktor117
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 16 kwie 2017, 18:55
Imię: Wiktor

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: wiktor117 » 14 maja 2017, 19:42

Witam wszystkich tu zgromadzonych :) pozwolę się przyłączyć do tematu. Co do wyboru między O-M GV 48 TK a Weibangiem. Weibang moim zdaniem jest solidniej zbudowaną kosiarką (różnica wagi między tymi kosiarkami to aż 5KG więcej na korzyść WB).

pawelwor
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 11 maja 2017, 22:12
Imię: Pawel

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: pawelwor » 15 maja 2017, 8:32

Bardziej zależy mi na łatwiejszym manewrowaniu, wiec ważniejsze jest chyba wyważenie kosiarki?

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: elkrecik » 15 maja 2017, 11:18

Akurat mam wspomnianego Oleo- Mac 53 TK: przy manewrowaniu jest ciężki, zwłaszcza z napełnionym koszem i przy pochyłym terenie. Mi to nie przeszkadza, ale mojej żonie która jest drobnej budowy ciała manewrowanie Olkiem jest ciężkie. Jeżeli szukasz łatwego manewrowania obejrzyj sobie Stiga 48 SQB, taki model zamówiłem w tamtym roku dla mojego taty: jest super wyważony i świetnie się nim manewruje przy krzakach i nawrotach.

dorjan
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2017, 16:23
Imię: Janek

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: dorjan » 15 maja 2017, 11:45

pawelwor pisze:... chodzi o to czy brać silnik 159cm3 czy 196cm3 jak juz zdecyduję się na markę konkretną?


Nie zawsze silnik o większej pojemności jest silniejszy. Miałem kosiarkę z silnikiem B&S 650 190cm i obecnie Hondę 160cm. Zgadnij która jest mocniejsza?

pawelwor pisze:Bardziej zależy mi na łatwiejszym manewrowaniu, wiec ważniejsze jest chyba wyważenie kosiarki?


Co to znaczy wyważenie kosiarki? Kosiarka ma stać stabilnie na czterech kołach i wszystkie powinny wywierać odpowiedni nacisk na podłoże. Przy ruszaniu z napędem nie powinno mieć miejsce odrywanie się przednich kół od podłoża. Dodatkowo napełniony do pełna kosz z trawą zmienia rozkład sił i prezentowane w reklamowych filmikach "wyważenie" to jakiś marketingowy bełkot. Przy manewrowaniu kosiarką ważniejszy jest mechanizm różnicowy napędzanych kół, a tego w tych tanich kosiarkach nie ma. Dużo ważniejsza jest również zmiana biegów, a to właściwości niedostępne w tej klasie cenowej.

BladY
Stały bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 26 sty 2017, 20:47

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: BladY » 15 maja 2017, 15:18

Co do unoszenia się jednego koła nad podłożem - to krzywa rama czyli w przypadku kosiarki ta blacha osłaniająca nóż bo to konstrukcja samonośna albo problem z zamocowaniem tego jednego koła . Raczej jest to jednostkowy problem - możliwe że podczas transportu została uszkodzona - kurierzy to się nie sra.ą z paczkami ;] Co do mocy silnika - nie patrz na konie mechaniczne które sprzedawcy i producenci lubią mnożyć magicznie . Patrz na pojemność , na moment obrotowy , i na to że Loncin ma tuleje żeliwne które Briggs ma tylko w serii IC ... Ja dosłownie kilka dni temu kupiłem kosiarkę z Loncinem 224cc czyli silnik LC1P75F ( 7,5HP max a tan naprawde ma 6,5km , 14Nm ) w cenie 1300zł kosiarka z napędem . Mam zamiar katować go na 50cm wysokości trawie ;] Na razie nie mówię jaka kosiarka itd bo nie testowałem i nie chce nikomu polecać nieprzetestowanego produktu. Jak kilka sezonów przeżyje takiej mordęgi i nie zdechnie to będzie można dopiero coś powiedzieć . Co do porównania Loncin vs Briggs to znalazłem takie porównanie https://www.youtube.com/watch?v=95MGEzs1rhw .

pawelwor
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 11 maja 2017, 22:12
Imię: Pawel

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: pawelwor » 16 maja 2017, 13:17

Mam problem ze znalezieniem sklepów z kosiarkami we wschodniej warszawie i dalej na wschód w stronę Mińska mazowieckiego. Znajduje mi praktycznie same husqvarny. Czy możecie podać adresy gdzieś w pobliżu tej trasy, gdzie będę mógł sie jeszcze bliżej przyjrzeć oleomacom/weibangom/worldom i ew. zakupić?

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Uli » 16 maja 2017, 13:43

Oleo Mac Wawa- ogólnie mazowieckie http://oleomac.pl/ListaDealer.jsp?idPro ... ice=dealer
A Weibang nie mam pojęcia... trzeba podzwonić, popytać, bo widziałem że chyba 5 lat gwarancji dają, więc gdzie te serwisy i kto przeglądy robi. Zobaczymy co odpiszą, napisałem maila do sprzedawcy, a kosiarek weibang u siebie w ofercie ma sporo...czekamy... ;) Weibang serwisuje Cedrus, masz link do wyszukiwarki https://cedrus.com.pl/dilerzy
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

pawelwor
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 11 maja 2017, 22:12
Imię: Pawel

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: pawelwor » 18 maja 2017, 8:14

Tymi listami tak do końca nie sugerowałbym się. Pojeździłem po wawce wg. listy z oleomaca i niestety żadnej kosiarki nawet nie dotknąłem :-) Albo sklepu nie ma, albo kosiarki na zamówienie. W sklepie na Goździkowej Pan proponował mi jeszcze solo by alko, ale cena duża i silnik 150cm³...

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Uli » 18 maja 2017, 8:20

To jak to jest...chcesz kupić dany model i nie możesz go nawet zobaczyć ??? czy trzeba kupować co wciskają???
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1736
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: jerzyk » 18 maja 2017, 8:28

dziwne u mnie olki stoją cały czas do pomacania
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

pawelwor
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 11 maja 2017, 22:12
Imię: Pawel

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: pawelwor » 18 maja 2017, 11:06

W wawce niestety nie znalazłem, do Was trochę daleko ;-)
Będę w Lublinie na weekendzie to może tam coś obmacam w końcu. Nie myślałem, że z tym może być taki problem...

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Uli » 18 maja 2017, 11:59

:!: :lol:
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

pawelwor
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 11 maja 2017, 22:12
Imię: Pawel

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: pawelwor » 18 maja 2017, 16:14

Glodnemu chleb na myśli :mrgreen:

PiotrW
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2017, 15:04
Imię: Przemysław

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: PiotrW » 19 maja 2017, 13:11

A co powiesz na Faworyta? Ja mam u siebie, jestem super zadowolony. Faworyt GTR46N139E4W1 - dokładnie ten model. Akurat zmieścisz się w cenie (dałem coś ok. 1400 zł) i jest z napędem.

kleofas
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 18 maja 2017, 13:49

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: kleofas » 19 maja 2017, 21:33

jestem na świeżo to napiszę coś od siebie
Kupiłem dzisiaj Olka GV53TK czy jakoś tak (taki z napędem i silnikiem około 200cm3) kupiłem za 1450pln
mam 1ha działki w tym ok 0,4ha dużej pochyłości (nie wjedzie kosiarką)
dzisiaj żona kosiła z 2,5 godz i skosiła wszystko co się dało ;-) a trawka z rzadka traktowana żyłką
tak że chyba ten model jest przestrzelony dla Ciebie
9 arów zrobisz w 10 minut jak masz równo
Wykonanie pancerne - wygląda nie do zajechania (podobno można przez brak czyszczenia spowodować rdzę - ale to we wszystkich stalowych)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Troku » 19 maja 2017, 21:39

Dla mnie kosiarki Faworyt to nie kosiarka, za parę lat zapłaczesz się jak będziesz szukał części zamiennych,
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

pawelwor
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 11 maja 2017, 22:12
Imię: Pawel

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: pawelwor » 20 maja 2017, 8:33

Zdecydowałem się w końcu na oleomaca GV48TK, bo trochę lżejszy i łatwiej się manewruje od GV53TK. Minus, że silnik 159cm³. Teraz tylko popatrzę gdzie taniej.

micbyk

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: micbyk » 21 maja 2017, 18:45

Oczywiście jest to wasza racja ze względu na większość.kolesiostwa,bo jest was więcej i jak widać wszyscy polecacie to samo,będę pisał chaotycznie ale do sedna,jak padł mi Oleomac to padło stwierdzenie"jedna jaskółka wiosny nie czyni"oczywiście ale tom samo wypadało by powiedzieć na kosiarki World,to że jakaś ma krzywe kółko to co fabrykę zamknąć??,nie ironizujmy,ja też mogę napisać jak troku pisze o Worldzie że to "fajans" tak samo o Oleomacu że to jeszcze gorszy fajans ale po co i tak sami klienci widzą różnicę w jakości i troku tylko się ośmieszasz tak samo jak inni poplecznicy nie mający pojęcia i piszący to co inni bez żadnego potwierdzenia,zawsze wietrzycie spisek ale sami popadacie w histerię jak ktoś napisze prawdę np.na Oleomaca,widać zazdrościcie kosiarkom World obudowy nie możecie się z tym pogodzić że są lepsze i wytrzymalsze,fajnie czytać jak wam nerwy puszczają,i proszę zmienić nazwę na "forum Oleomac" z dopiskiem kolesie z układu
]

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Uli » 21 maja 2017, 18:47

Zabawny jesteś
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Tornado » 21 maja 2017, 21:19

micbyk , zaczynasz naprawdę przekraczać granice dobrej dyskusji. Może ona być różna w poglądach, ale ..prawdziwa, rzetelna.. Przy kolejnych ew. Twych wpisach, gdy będą obraźliwe, będziesz musiał liczyć się z konsekwencjami jakie przewiduje regulamin forum....
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

pawelwor
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 11 maja 2017, 22:12
Imię: Pawel

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: pawelwor » 21 maja 2017, 22:04

Micbyk, kosiarki world oglądałem w kilku punktach i wszystkie miały to samo z tymi kółkami (ciężkie kręcenie się i nierówno ustawione), a że jestem na tym punkcie wyczulony to odrzuciłem ją. Mi to wystarczy, choćby obudowa była ze zlota, takie wymagania ;-)
Jeśli coś bedzie się działo z gv48tk, nie omieszkam o tym napisać w internecie.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Uli » 21 maja 2017, 22:13

I racja, trzeba pisać jak coś nie tak...a ty micbyk-u skoro się tak znasz to dlaczego nie pomagasz ludziom wybrać sprzęt tylko pie....oły piszesz, kolega miał różne opcje i modele do wybrania i zdecydował że weźmie właśnie tę, a ty jak się usrałeś tak cały czas o jednym piszesz ,,spisek,, masz manię prześladowczą.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

VLAD
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 25 maja 2017, 23:49
Imię: Waldemar

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: VLAD » 29 maja 2017, 1:13

Witam Wszystkich,
Szybkie pytanie do Kleofasa, tudzież do innych userów, ja raczej też zdecyduje się na zakup w/w olka, tylko do tej pory użytkowałem ggp na hondzie 135 i było ok, ale konkretnie chodzi o pochyłości, bo obawiam się, może nie potrzebnie, że tak duży i ciężki sprzęt jak olek 53 będzie ciężki do manerwowania na pochyłościach ( brzyzek, rów) ale z kolei 25 arów czymś mniejszym to do za... jeden krok. Ale jak piszesz hektar w 2,5 godziny to jakaś masakra :roll: czytałem kilka razy i chyba dobrze?

kleofas
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 18 maja 2017, 13:49

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: kleofas » 29 maja 2017, 8:50

wypaliłem dopiero 4-5 l paliwa więc opinia początkowa - ja i moja Żona (drobnej postury raczej) nie mamy problemów z manewrowaniem.
Działkę mam bardzo zróżnicowaną - na większość nie da się wjechać (ciężko nawet ustać z kosą); na reszcie poezja - próbowałem wzdłuż i w poprzek stoku i jest OK.
Aha - na razie nie używałem kosza - tyklo mielenie

dorjan
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2017, 16:23
Imię: Janek

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: dorjan » 29 maja 2017, 16:03

VLAD pisze:... hektar w 2,5 godziny to jakaś masakra :roll: czytałem kilka razy i chyba dobrze?


Wiesz. Szczęśliwi czasu nie mierzą. Nawet teoretycznie nie da się skosić całego hektara w 2,5h. Kosiarka musiałaby mieć prędkość co najmniej 8km/h, a paliwo musiałby zmieniać jak w pit-stopie F1. Czego to ludziska nie wymyślą?

VLAD
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 25 maja 2017, 23:49
Imię: Waldemar

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: VLAD » 29 maja 2017, 21:34

0,4 ha podobno nie kosili, ale 60 arów... już prędkość powinna spaść do około 6kmh :shock: + pitstop :D

Kati
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2017, 13:05
Imię: Katarzyna

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: Kati » 31 sty 2018, 11:33

Mąż też kupił kosiarkę Faworyta, i nie ma problemu z częściami bo my kupowaliśmy ze sklepu Krysiak a oni mają zapewniony serwis z naprawami, wiec warto chyba kupowac w sklepach z serisami bo sprzęt jest dobry ogólnie

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Kosiarka spalinowa do 1500 zł

Post autor: elkrecik » 31 sty 2018, 13:10

Kati pisze:
31 sty 2018, 11:33
Mąż też kupił kosiarkę Faworyta, i nie ma problemu z częściami bo my kupowaliśmy ze sklepu Krysiak a oni mają zapewniony serwis z naprawami, wiec warto chyba kupowac w sklepach z serisami bo sprzęt jest dobry ogólnie
Spam?

ODPOWIEDZ