Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

Rafaello
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 07 sie 2017, 17:55

Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Rafaello » 07 sie 2017, 21:09

Witajcie, to mój pierwszy, ale jakże i ważny post na tutejszym forum :) Po ponad 10 latach posłuszeństwa odmówiła mi kosiarka no-name (może i to NAC był, HGW :D) z silnikiem Briggsa Quantum XT 50. Pamiętam jedynie, że dałem za nią niecałe 1500 zł, także i tak sporo przetrwała, ale do rzeczy.

Powierzchnia koszenia - ok. 2000-2500 m2
Podłoże - normalne, drobne pochyłości (gdzie kosiarka może iść lekko przechylona w bok), jakieś drobne kamyczki czy patyki też się zdarzają.
Wysokość koszonej trawy - koszę na ogół co 1,5 tygodnia, także w zależności od pogody trawa potrafi urosnąć do 15 cm (choć kilka razy do roku koszę trawę o wys. 20-25 cm)
Oczekiwania:
- mocny, trwały silnik (mocniejszy od padniętego Quantuma). Z tego co czytałem tu i tam Briggsy już szału nie robią, a już na pewno jakieś niższe modele. Niby niezły jest chińczyk Loncin. Na Hondę mnie nie stać, a Kawasaki pakują w przyzwoitej cenie tylko do MTD.
- napęd nie za szybki, aby nie trzeba było za kosiarką biegać (chyba, że z regulacją; ale osobiście uważam, że im mniej wajch, bajerów, tym mniej rzeczy do awarii) i przede wszystkim bezawaryjny (może coś na wale Cardana?). Gdybym tylko ja miał tym kosić, to bym tego nawet nie brał, jedna rzecz do psucia mniej. No, ale cóż, jest jak jest ;)
- solidny wózek, aby nie przegnił po kilku latach i cały osprzęt z tym związany (vide mocowania, uchwyty, rączki)
- serwis i to niekoniecznie silnika (bo z tym dużych problemów nie powinno być), ale całej reszty, tzn. dostępność (i cena) części. Żeby za 5-8 lat w razie W można było wymienić kółko, naprawić/wymienić napęd i inne pierdoły eksploatacyjne.
Cena - max 2500 zł. Wiem, że wymagam cudów, ale wierzę, że dzięki Waszej wiedzy znajdę sprzęt na kolejne ponad 10 lat pracy.

Mam swoje typy, może się wypowiecie na ich temat?

- Oleo-Mac, jak coś tej firmy to chyba szeroko polecany model GV 53 TK Allroad 4 za 1500 zł? Silnik ponoć dobry (ile realnie koni ma?), ale jak jest tam z napędem? Jakaś przekładnia czy na "zwykły" pasek? Z częściami za parę lat nie powinno być problemów?
- Al-ko - tutaj konkretnego typu nie mam, ale we wszystkich mnie silniki nie przekonują, bo pakują tam Briggsy 650/675 (no chyba, że to przyzwoite/wystarczające silniki?), no i te same pytania/rozterki co wyżej przy O-M.
- MTD 53 SPKV (2000 zł) - silnik Kawasaki FJ180V, ale on pochłania większość ceny tej konstrukcji. Generalnie ten silnik jest mało popularny i pakowany do sporo droższego sprzętu. Na czymś producent musiał więc przyoszczędzić i tego się obawiam, słusznie? Na zdjęciach już same rączki nie budzą zaufania do sprzętu, jakieś takie liche się wydają.
- Weibang WB507SCV (2300 zł) - niby chińczyk, ale coraz bardziej polecany, prawda? Silnik Loncin LC1P70 (także chyba spoko), napęd napędzany przez wał cardana (przyznam, że uznałem to za mega plus). Nawet bym go brał w ciemno, ale...gdzie serwis, skąd brać części (dzisiaj to może jeszcze pół biedy, ale za 5-6 lat?).
- Cub Cadet LM3 ER53S (2200 zł) - co to wgl za marka, jakaś submarka innej, większej? Spojrzałem na nią głównie ze względu na silnik Kawasaki. Funkcja My Speed na papierze wygląda fajnie, ale obawiam się, że w praktyce będzie lipa...
- Hortmasz - mam na oku dwa modele z silnikiem Subaru (dobre jednostka, trwała, da radę to ewentualnie reanimować w Polsce?) w sumie różnią się chyba szerokością koszenia. To polski (chiński) składak? Miał ktoś z tym sprzętem do czynienia? Na papierze wygląda to nieźle, chwalą się napędem renomowanego francuskiego producenta przekładni, ale co to za dokładnie napęd tam siedzi nie wiadomo.

Jeśli żadna z powyższych sie nie nada, to polecicie coś innego, może jakieś sugestie, które ułatwią mi wybór/poszukiwania? Wiem, że długo (nie lubicie takiego pierdolamento), ale chciałem jak naibardziej nakreślić sprawę, aby szybko temat ogarnąć, bo wakacje w pełni, mokro, trawa rośnie, a kosić nie ma czym (szlag trafił mi jeszcze podkaszarkę...niech ten 2017 się już kończy :D)
Ostatnio zmieniony 16 sie 2017, 20:32 przez Rafaello, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Uli » 07 sie 2017, 21:15

Weibang kolego to trafna decyzja...masz tu link i tam jest wyszukiwarka serwisu weibang, sprawdź. viewtopic.php?f=14&t=1186
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Niejad » 07 sie 2017, 21:23

Ja wlasnie katuje weibang z silnikiem loncin i świetnie sobie radzi w trudnym terenie.
Tu masz adres linku do jednej z kosiarek
viewtopic.php?f=14&t=1902&p=17708#p17708
Pozdrawiam

Rafaello
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 07 sie 2017, 17:55

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Rafaello » 07 sie 2017, 21:32

Widzę, że serwisem zajmuje się Cedrus, ok. A wiesz może jak to jest z gwarancją? Czy, aby była ważna, to trzeba corocznie zawozić ją do serwisu na przegląd? I tak jeszcze patrzę na części zamienne, noże są (znaczy się do modelu 506, czyli starszego, ale chyba to będzie to samo?), ale pozostałych pierdółek nie, więc trochę lipa z dostępnością gratów?

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: [Ok. 2000 zł] Kosiarka na długie lata

Post autor: Niejad » 07 sie 2017, 21:38

Do każdej kosiarki dostaniesz co potrzeba jest wiele sklepów oferujących czesci a jak coś to Troku załatwi.
Zapewne do serwisu nie musisz odsyłać na przegląd ale w tej kwestii dopisze w najbliższym czasie - jutro do nich zadzwonię. Jeżeli chodzi o silnik czyli serce kosiarki to LONCIN można porównać z Btiksem poprawił swoją jakość. I jak na chińczyka to się postarali.
Wiadomo każdy znajdzie jakieś wady i zalety ja szukam obecnie w kosiarce która testuje.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Uli » 07 sie 2017, 21:40

Gwarancja 5 lat. Najlepiej zadzwonić do nich i wszystko wypytaj, wejdź na stronę Cedrus i mają swoich przedstawicieli.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Rafaello
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 07 sie 2017, 17:55

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Rafaello » 07 sie 2017, 21:41

Czyli Weibang deklasuje wszystkie kosiarki podane przeze mnie i na inne nie ma co patrzeć? Mimo, że niektóre mają silnik Kawasaki czy Subaru? Jak już wydam te 2,5 koła to chcę mieć spokój na te 10 lat (jak Bozia da), dlatego tak marudzę o tych częściach (choć liczę, że ten sprzęt będzie pancerny i nie będzie się psuć :)).

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: [Ok. 2000 zł] Kosiarka na długie lata

Post autor: Uli » 07 sie 2017, 21:45

Czy byłeś na stronie którą Tobie podałem...jest tam też link do filmu, obejrzyj go i zobaczysz jak to wygląda. A co do innych kosiarek niech też inni się wypowiedzą gdyż mają serwisy i sklepy, także wiedzą co nie co o tych kosiarkach.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Uli » 07 sie 2017, 21:48

GV 53 TK Allroad 4 Oleo-mac także jest ok i napewno da radę, a i serwis jest pewnie na miejscu, mtd to ponoć jakość już mizerna, a cupcadet to to samo co mtd.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re:Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Niejad » 07 sie 2017, 21:51

No nie Uli Mój testowy Chińczyk przebija na głowę Mtd i cubcadet. Jakość wykonania naprawdę niezła blacha solidna.

Rafaello
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 07 sie 2017, 17:55

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Rafaello » 07 sie 2017, 21:58

@Uli

Widziałem już ten filmik, bo wypatrzyłem tą kosiarkę właśnie na kosiarka.pl
Napisałem maila do cedrusa, zobaczymy czy odpiszą i co odpiszą. Niemniej liczę, że może jeszcze inni odwiedzą ten temat i wtrącą swoje 3 grosze. Póki co dzięki Panowie za rady! :)

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Uli » 07 sie 2017, 22:01

DANE TECHNICZNE

Nazwa produktu Kosiarka z napędem
Oleo-Mac GV 53 TK Allroad 4
Sugerowana powierzchnia do … (m2) 2000
Marka silnika Emak
Model silnika K800 OHV
Typ silnika spalinowy czterosuwowy
Pojemność silnika (cm³) 196
Pojemność zbiornika oleju (L) 0.6
Pojemność zbiornika paliwa (L) 1.0
Rozruch ręczny
Szerokość robocza (cm) 51
Wysokość cięcia min - max (cm) 2.8, 7.5
Regulacja wysokości koszenia centralna - wszystkie koła razem
Napęd tak - na tylne koła
Regulacja prędkości napędu nie - stała prędkość
Funkcje koszenia zbieranie do kosza, wyrzut boczny, mielenie, wyrzut tylny
Korpus stal
Pojemność kosza [L] 60
Łożyska kół kulkowe
Rozmiar kół przód / tył (cm) 20, 28
Nr katalogowy 66079123E1
Waga (kg) 34
Gwarancja konsument 24 miesiące,
36 miesięcy (wymagane przeglądy)


DANE TECHNICZNE

Nazwa produktu Kosiarka Weibang WB507SCV 3w1
Marka silnika Loncin
Model silnika LC1P70F
Typ silnika spalinowy czterosuwowy
Pojemność silnika (cm³) 196
Pojemność zbiornika oleju (L) 0.55
Pojemność zbiornika paliwa (L) 1.0
Rozruch ręczny
Szerokość robocza (cm) 49
Wysokość cięcia min - max (cm) 2.5, 7.0
Regulacja wysokości koszenia centralna - wszystkie koła razem
Napęd tak - na tylne koła
Regulacja prędkości napędu tak - kilka prędkości
Funkcje koszenia zbieranie do kosza, wyrzut boczny, mielenie
Korpus stal
Pojemność kosza [L] 60
Łożyska kół kulkowe
Rozmiar kół przód / tył (cm) 20, 22
Gwarancja konsument 24 miesiące (silnik), 5 lat (maszyna - wymagane przeglądy)

Według mnie z tych co wybrałeś te dwie są godne uwagi...ale to jest moja opinia, i dla mnie faworytem jest Weibang. Ale wybór należy do Ciebie.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Niejad » 07 sie 2017, 22:13

Jestem za weibang

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Uli » 08 sie 2017, 9:02

Tu kolego jeszcze ten Hortmasz który wybrałeś...http://ogrodosfera.pl/kosiarka-z-napede ... aru-ea190v
także zapowiada się dobrze, kosiarka na większe powierzchnie i piszą do extremalnych zastosowań... ten silnik subaru 5,5 HP ma łańcuch rozrządu...te silniki są mało popularne, ale są wytrzymałe i mało awaryjne. Musiał byś się zorientować jak z częściami do tej kosiarki i silnika, serwisem. Jeżeli się zdecydujesz na tę kosiarkę, to mogę wstawić Ci instrukcję obsługi serwisowej silnika Subaru EA190V.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Rafaello
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 07 sie 2017, 17:55

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Rafaello » 08 sie 2017, 9:46

Jeszcze co do Weibanga, dziwi mnie, że na ich stronie nie ma na liście modelów 507, a kończy się na (starym?) 506. To ta 507-mka wzięła się z komosu i producent się do niej nie przyznaje? Czy to oferta dedykowana specjalnie do naszego biedo-kraju?

Nie ukrywam, że silnik to podstawa, nie jestem uprzedzony do Loncina, ale to jednak chińszczyzna do kupienia za 7 stów (gdzie za inne silniki o podobnych parametrach trzeba wyłożyć ponad 1000 zł). Ktoś z Was może sprzedawał, zna kogoś, komu służy ten silnik co najmniej 5 lat?

Co do Hortmasza, tak m.in. o ten model (ten droższy szerszy) mi chodziło. Subaru niby marka sama w sobie, ale nie miałem z nią do czynienia nigdy. Mimo to i tak podświadomie stawiam ją wyżej od Loncina (pewnie i słusznie). W okolicy niby pokazuje kilka punktów serwisowych (o ile to co jest na mapce, jest aktualne). Możesz podesłać tą instrukcję, może zostaną podane oznaczenia części eksploatacyjnych (bo szukając głupich filtrów powietrza masz ich kilka, ale nie jest napisane do jakiego modelu silnika). Generalnie widzę, że jakieś tam części (póki co) w polskich sklepach z częściami do Robina są, tylko nie wiem czy to konkretnie pod EA190V (ale zakładam, że tak, wszak Subaru nie wydało nie wiadomo jak dużej liczby silników na świecie przez te lata). No i zagadką pozostaje jaki tam napęd władowali. W Weibangu dostaje wał cardana, a tu co dostane (jedynie chwalą się marką GT, ale żadnej fotki, ani podanego modelu przekładni - zakładam, że i tak jakaś najtańsza. Oczywiście mogę spytać dystrybutora co to za cudo tam siedzi, ale ciekawe czy odpowie konkretnie na to pytanie)? Już przerabiałem historie z wiecznie spadającym paskiem (który dodatkowo lubił się ślizgać), także jeśli historia ma się powtarzać, to dzięki, ale postoję :) Ogólnie co do części, to na stronie Hortmasza jest ich dużo, ale dotyczą one sprzętu kilku marek (więc podejrzewam, że do tego co sprzedają, tym bardziej mają).
Ostatnio zmieniony 08 sie 2017, 9:57 przez Rafaello, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Uli » 08 sie 2017, 9:51

Na temat napędu nic znaleźć nie mogę tylko GT... a co do weibang 507 tosz jest...https://www.cedrus.com.pl/kosiarka-weib ... 07sc-v-3w1
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: retronix » 08 sie 2017, 10:05

Jeden model był chyba na Kohler? Coś mi się obiło WB536SB warto rozważyć

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Uli » 08 sie 2017, 10:07

WEIBANG Kosiarka 3W1 z napędem Kohler XT775 WB536SKL
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: retronix » 08 sie 2017, 10:10

Przekładnia wytrzymuje 800 motogodzin nieźle

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Uli » 08 sie 2017, 10:14

Obejrzyj film na yt z kosiarką weibang...tam gość prezentuje rozpołowioną przekładnię i naprawdę wrażenie robi, i sposób jej odpalania. https://www.youtube.com/watch?v=onDGSCOm5lk&t=71s
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: retronix » 08 sie 2017, 10:15

Dzięki miałbym ją do końca i o jeden dzień, jak się ma pieniądze warto kupić raz a dobrze

Rafaello
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 07 sie 2017, 17:55

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Rafaello » 08 sie 2017, 10:31

Chodziło mi o stronę Weibanga :) A nie dystrybutora.

@Uli, może jestem ślepy, ale w polskich sklepach nie mogę znaleźć głupiego filtra powietrza do EA190V. Tutaj strona z przedstawionymi częściami do Subaru: http://www.subarupower.com/wp-content/u ... parts1.pdf

Ni w ząb nie idzie niczego wyszukać., nawet filtra powietrza Ja wiem, że sam sobie mogę dociąć gąbkę, ale jak już z taką pierdołą są problemy, to co będzie dalej? Generalnie w starej kosiarce (prócz jakiś tam napraw w serwisie), głównie regulacja) wymieniany olej, filtr powietrza i tyle. Ale to był wszechobecny Briggs (czyli co by się nie działo, to i tak w pobliżu jakiś serwis). Kusi mnie ten Subaru, ale się trochę cykam brać tą egzotykę w naszym kraju... I bądź tu mądry, nie bądź jak baba, podejmij szybką decyzję :D

Edit: o przekładni w Weibanga wiem sporo i jestem na to rozwiazanie zdecydowany. Chodzi o to co siedzi w Hortmaszu. Jak trwałe i bezawaryjne (żeby nie rzucać kur... na prawo i lewo podczas koszenia) jest rozwiązanie od GT.

W ich częściach serwisowych są takie napędy: https://www.hortmasz.pl/eShop/itemlist. ... 4&scid=115 (więc podejrzewam, że coś z tego tam siedzi).

Tutaj zaś schemat budowy tego Hortmasza: https://www.hortmasz.pl/Upload/Images/b_33862_nor.jpg (ktoś z Was na podstawie tego schematu mógłby wypowiedzieć się na temat napędu? Widzę koło pasowe, czyli pasek...czyli czeka mnie powtórka z rozrywki?). Co najlepsze, mam ponumerowane poszczególne części, ale jak ich potem szukać w katalogu części nie wiem...wszak brak kodów produktu.

Rafaello
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 07 sie 2017, 17:55

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Rafaello » 08 sie 2017, 12:49

Wiem, że nie powinno się pisać postu, pod postem, ale otrzymałem ciekawą informację na temat silników Robin Subaru (dlatego odpuszczam definitywnie Hortmasza).
----------

Szanowna Pani, Szanowny Panie,
w związku ze zmianami wewnątrz koncernu Fuji Heavy Industries Ltd. w skład
którego wchodzą:
- Subaru Automotive Division - oddział zajmujący się produkcją samochodów marki
SUBARU.
- Industrial Power Products - oddział koncernu, zajmujący się produkcją silników
benzynowych oraz wysokoprężnych marki SUBARU ROBIN, stosowanych do napędu
maszyn drogowych, przemysłowych, sprzętu ogrodniczego. Oddział zajmuje się także
produkcją agregatów prądotwórczych i motopomp.
- Aerospace Division – oddział produkcji podzespołów dla przemysłu lotniczego
- Transportation Equipment Divisions - produkcja autobusów, pociągów oraz
specjalizowanych samochodów dostawczych i ciężarowych
Fuji Heavy Industries, Ltd. w 2016 r. na walnym zebraniu postanowiło zmienić nazwę
koncernu na Subaru Corporation. Ma to związek z sukcesami oddziału Subaru
Automotive na rynku amerykańskim (prawie 1 mln sprzedanych samochodów w roku
fiskalnym kończącym się w marcu 2016). Nazwa ma obowiązywać od 1 kwietnia 2017 r
Podczas posiedzenia rady nadzorczej Fuji Heavy Industries, Ltd. Podjęto także decyzje o
skoncentrowaniu wszystkich dostępnym środków rozwojowych na Subaru Automotive
Division, aby zwiększyć konkurencyjność ww. oddziału.
W związku z powyższym oddział Industrial Power Products będzie wchłonięty przez
Subaru Automotive Division, a produkcja silników, agregatów i motopomp pod marką
SUBARU ROBIN zostanie zaprzestana.
Industrial Power Products oddział Robin -Europe GmbH przedstawiło mapę drogową w
związku z wygaszeniem produkcji:
- Grudzień 2016 – ostatnie zamówienie agregatów i motopomp na uzupełnienie stanu
magazynu centralnego w Europie.
- marzec 2017 – ostanie zamówienie silników na uzupełnienie stanu magazynu
centralnego w Europie.
- Wrzesień 2017 - zaprzestanie produkcji i rozwiązanie Industrial Power Products.
- Sprzedaż nowych silników, motopomp i agregatów Subaru-Robin będzie prowadzona
po wrześniu 2017 roku, aż do wyczerpania zapasów magazynowych Subaru-Robin
Europe.
- sprzedaż części zamiennych na terenie Europy planowana jest do 8 lat po
rozwiązaniu Industrial Power Products (licząc od września 2017 roku)
- gwarancja na silniki EX i EH oraz motopompy i agregaty Subaru Robin
(wyprodukowane w Japonii) na terenie Europy obowiązywać będzie do grudnia 2021
roku. Na silniki inne niż EH i EX (wyprodukowane poza Japonią) na terenie Europy
obowiązywać będzie do grudnia 2020 roku.
- aktualnie prowadzone są rozmowy przez Subaru-Robin Industrial Power Products o
sprzedaży dokumentacji aktualnie produkowanych silników, agregatów i motopomp
innym podmiotom gospodarczym.


W związku z powyższym Silniki EA 175 EA 190 pod koniec tego roku nie będą już produkowane pod logiem Subaru-Robin.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Uli » 08 sie 2017, 18:49

Rafaello pisze:.Jeszcze co do Weibanga, dziwi mnie, że na ich stronie nie ma na liście modelów 507, a kończy się na (starym?) 506. To ta 507-mka wzięła się z komosu i producent się do niej nie przyznaje? Czy to oferta dedykowana specjalnie do naszego biedo-kraju?


Jeżeli już Ci tak zależy na tym aby to Weibang miał na stronie to proszę, w tabeli po lewej stronie 11 pozycja, linijka na czarno WB507SCV. Mało tego pisze ,,NEW,,
http://www.weibang.com/en/
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Rafaello
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 07 sie 2017, 17:55

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Rafaello » 09 sie 2017, 10:52

Ok, dzięki wszystkim za pomoc. Weibang WB507SCV zamówiony. Jeśli nie zapomnę, to za jakiś czas zdam realcję z użytkowania tej kosiarki :)

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Uli » 09 sie 2017, 14:20

A pewnie że daj znać jak tam pierwsze koszenia i wrażenia, żałować nie będziesz, opisz wszystkie za i przeciw, na pewno innym się przyda...a póki co niech Tobie służy jak najlepiej i jak najdłużej.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Bartoli
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 09 sie 2017, 15:31
Imię: Bartłomiej

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Bartoli » 10 sie 2017, 10:34

do 2000 to ja wybrałbym coś z Faworyta... ale widze, że już zamówieś, więc daj znać czy się sprawdziła :)

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: retronix » 10 sie 2017, 13:03

Bartoli pisze:do 2000 to ja wybrałbym coś z Faworyta... ale widze, że już zamówieś, więc daj znać czy się sprawdziła :)

Ty tak na poważnie z faworytem?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Ok. 2000 zł] Kosiarka na długie lata (zakupiłem Weibang WB507SCV)

Post autor: Troku » 16 sie 2017, 20:36

Faworyt to marka Krysiaka co ściąga badziew z Chin więc to jest zupełnie innna półka co Weibang również z Chin
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Rafaello
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 07 sie 2017, 17:55

Re: [Ok. 2000 zł] Kosiarka na długie lata (zakupiłem Weibang WB507SCV)

Post autor: Rafaello » 16 sie 2017, 21:08

Nie wiedziałem czy tworzyć specjalnie nowy wątek na temat zakupionego Weibanga, czy nie. Ostatecznie edytowałem nazwę tematu :) Póki co postanowiłem na gorąco podzielić się wrażeniami z pierwszego koszenia Weibangiem WB507SCV. Zrobię to za pomocą plusów i minusów, a więc:

PLUSY:
- Bardzo solidnie wykonany wózek, rączki, dźwignie. Malowanie typu Hammerite faktycznie sprawia, że kosiarka wygląda na pancerną. Także pod tym względem myślę, że kosiarka spokojnie wytrzyma tyle ile poprzednia (tamta nastukała ponad 10 lat).
- Mimo iż kosiarka waży ok. 45 kg to jest zwinna, tzn. łatwo nią manewrować, nawet przy działającym napędzie.
- Napęd, działa idealnie (póki co xD). Mamy tutaj aż 3 biegi, pierwszy uważam generalnie za optymalny do mojego koszenia (aczkolwiek przy wyższej trawie kosiarka niezdąży napychać trawy do kosza, tj. będzie się zapychać). Drugi bieg jest nieco szybszy (czyli dobra opcja na nieco mniejszą trawę i dłuższe dystanse do pokonania - oczywiście, gdy zbieramy ją do kosza; albo gdy kosimy z wyrzutem bocznym). Trzeci bieg, to już gonitwa za kosiarką, także z niego korzystać nie będę. Mimo pracy silnika gdzieś tam słychać pracę napędu. A jak już wspomniałem o silniku...
- To siedzi tutaj Loncin LC1P70F, który ma na papierze 6,5 konia. Na chłodno wystarczy przestawić wajchę od gazu na pozycję ssania i po pierwszym (lekkim) pociągnieciu linki silnik odpala. Ciężkie koło zamachowe robi robotę. Pierwszy raz, gdy dałem gaz na maxa zdziwiłem się, że ten silnik tak spokojnie sobie pyrka i przed wjazdem w trawę myślałem, że zaraz zdechnie. Mylne to było wrażenie, silnik sobie owszem pyrka, ale nie straszna mu wyższa trawa (nawet się na niej nie zająknie).
- Załączone akcesoria, tzn. uchwyty do mulczowania (jeszcze nie sprawdzałem jak kosiara poradzi sobie z siekaniem trawki) czy wyrzutu bocznego są wykonane z dobrej jakości plastiku.

MINUSY:
- Kosz i jego wyważenie/geometria (?). Sam kosz nie sprawia wrażenia mega trwałego. Siateczka jest ok, ale materiał u góry (chroniący przed pyleniem), plus cienki, ale i plastyczny plastik na spodzie budzą mieszane uczucia. Niemniej przy rozsądnym użytkowaniu mam nadzieję, że posłuży parę lat. Łatwo się go montuje, to jest plusem. Wspomniałem także o geometrii (nie wiem jak to nazwać) kosza, tzn. jak jest (pod jakim kątem) zamontowany względem wózka. Spód (czyli ten plastik od kosza) jest za mocno nachylony, przez co kosiarka nie jest w stanie nabić trawy na maxa. Przyznam, że się tutaj zawiodłem, bo sam kosz nie jest jakoś mega pojemny, do tego zapełnia się na ogół w 50-75% (także trochę słabo).
- Dodatkowo przód kosiarki z napełnionym koszem jest nadsterowny, tzn. dużo mu nie brakuje do odlotu (unoszenia się), ale to traktuję jako malutki minusik, do którego się przyzwyczaję.
- Po zdjęciu kosza tylna osłona nie zamyka się do końca zostawiając przestrzeń do wyrzutu trawy (czyli wszystko fajnie). Przy wyższej (i co ważne zroszonej) trawie otwór wylotowy z powodu zbyt małej szczeliny potrafi się zapchać trawą. Rozwiązaniem jest dołożenie wyrzutu bocznego, wtedy problem zostaje rozwiązany.

Wiadomo, że wszystko tak naprawdę wyjdzie po 2-3 latach pracy sprzętu. Gdyby nie wał cardana (to mnie przekonało do marki Weibang), to pewnie pomykałbym jakimś tańszym Oleo-Maciem czy innym AL-KO. Na chwilę obecną nie żałuję wydanych pieniędzy, ale też nie jestem cały w skowronkach. Wiem, że nikt z Weibanga tego nie przeczyta, ale dobrze by było, gdyby popracowali nad kwestią kosza i jego napełniania. Pewnie kilka innych spraw wyleciało mi z głowy, inne rzeczy wyjdą później... Fotek nie robiłem, ale może cyknę parę jak wygląda kosiarka po koszeniu (jak nie zapomnę :)) i wrzucę tutaj. Informacja dla potomnych (choć za wcześnie na pochwały i polecanie), nie musicie się obawiać chińskiej marki Weibang! :)

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: [Ok. 2000 zł] Kosiarka na długie lata (zakupiłem Weibang WB507SCV)

Post autor: Uli » 16 sie 2017, 21:22

Wstaw fotki tego kosza też, i tej klapki że się nie domyka...u mnie w kosiarce innej marki jest pod tą klapą taka listwa uszczelniająca na gumie i jak źle się ułoży to klapa też się nie domyka, ale jak ją poprawię jest ok. Nie wiem jak jest to rozwiązane a Weibang-u.
Napewno posłuży parę dobrych lat.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Ok. 2000 zł] Kosiarka na długie lata (zakupiłem Weibang WB507SCV)

Post autor: Troku » 16 sie 2017, 21:25

Pewnie nie tylko ja ale i inni oczekują dokumentacji zdjęciowej, kasa za tą kosiarkę nie mała ale podziel się też innymi aspektami.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: [Ok. 2000 zł] Kosiarka na długie lata (zakupiłem Weibang WB507SCV)

Post autor: Niejad » 16 sie 2017, 21:30

W winenbergu ktory która testuje klapka kosz zamyka się do końca i bezproblemowo może za słaba sprężyna dotykania warto zwrócić producentowi uwagę.
Fakt przy pełnym koszu kosiateczke troszkę podnosi do góry ale do materiału kosza bym się nie czepiał bo jak dla mnie jest solidny

Rafaello
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 07 sie 2017, 17:55

Re: [Ok. 2000 zł] Kosiarka na długie lata (zakupiłem Weibang WB507SCV)

Post autor: Rafaello » 16 sie 2017, 21:46

Z klapką jest wszystko okej, nie zrozumieliśmy się :) Jak założy się kosz, wszystko jest idealnie spasowane. Owa luka, przestrzeń po zdjęciu kosza jest przeznaczona do wyrzutu tylniego bez kosza. A problem z nią jest taki, że przy mokrzejszej trawie wszystko się oblepia (wiadomo), przez co ta luka jest za mała i wylot się lubi przypchać. Generalnie jeśli macie jakieś dodatkowe pytania względem tej kosiarki, to pytajcie (o ile wyżej o czymś nie wspomniałem). Postaram się porobić te fotki, może nawet i w weekend.

@Niejad - w porównaniu ze starym, również materiałowym koszem, ten wygląda mizernie, stąd moja taka, a nie inna ocena :)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Ok. 2000 zł] Kosiarka na długie lata (zakupiłem Weibang WB507SCV)

Post autor: Troku » 16 sie 2017, 21:50

Jestem ciekaw twojej opinii ponieważ jest to nowy sprzęt który zaistniał na naszym rynku dopiero w tym roku więc cieszy mnie to że masz ochotę się podzielić swoją opinią.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: [Ok. 2000 zł] Kosiarka na długie lata (zakupiłem Weibang WB507SCV)

Post autor: Niejad » 16 sie 2017, 21:52

Ale po co do tyłu wyrzucać bez kosza od tego Jet wyrzut boczny detektor i blokada do zaslepienia otwory tylnego.

Rafaello
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 07 sie 2017, 17:55

Re: [Ok. 2000 zł] Kosiarka na długie lata (zakupiłem Weibang WB507SCV)

Post autor: Rafaello » 16 sie 2017, 22:17

@Niejad

Tak wiem, ale chciałem zobaczyć jak sobie da radę z wyrzutem tylnym. W starej nie miałem bocznego, więc tak bez kosza kosiłem (stare przyzwyczajenie wyszło).

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: [Ok. 2000 zł] Kosiarka na długie lata (zakupiłem Weibang WB507SCV)

Post autor: Niejad » 16 sie 2017, 22:26

Ale to cholernie niebezpieczne w nogi mozesz dostac
Nie zgodne zBHP

Rafaello
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 07 sie 2017, 17:55

Re: [Ok. 2000 zł] Kosiarka na długie lata (zakupiłem Weibang WB507SCV)

Post autor: Rafaello » 16 sie 2017, 22:29

Teoretycznie w nogi i jajka (już tak offtopując) :D Natomiast praktycznie ochrania Ciebie osłona. W starej była plastikowa, tu jest masywniejsza metalowa. Dodatkowo koszę na sprawdzonym przez wiele lat gruncie, także malutkie odłamki cegieł/kamyczki, patyczki nie są mi straszne. Tak czy inaczej bez kosza będzie mulczowanie, albo wyrzut boczny. Tył bez kosza odpuszczam, bo to nie ma sensu na dłuższą metę (chyba, że jakaś niska lub mało gęsta trawa).

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: [Ok. 2000 zł] Kosiarka na długie lata (zakupiłem Weibang WB507SCV)

Post autor: elkrecik » 16 sie 2017, 22:38

Czytając podsumowanie o Weibangu przychodzi na myśl że szczegóły tworzą całość (zwłaszcza jeżeli chodzi o kosz). Podobne odczucia miałem przy chwalonym tutaj Oleo Mac GV 54 TK- ja uważam że jego kosz i jego mocowanie są badziewne a samo zakładanie kosza nie wzbudzało mojego zaufania. Kupiłem więc Oleo Mac G53 TK, ten sam silnik, laweta ale o wiele lepsze mocowanie kosza. Kosztowała więcej ale przynajmniej przyjemnie sie kosi.

Rafaello
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 07 sie 2017, 17:55

Re: [Ok. 2000 zł] Kosiarka na długie lata (zakupiłem Weibang WB507SCV)

Post autor: Rafaello » 17 sie 2017, 13:19

No dobra, co masz zrobić jutro (w weekend), zrób dziś :) Przedstawiam małe foto-story (miałem zmniejszyć nieco foty, by mniej ważyły, ale zostawiłem oryginalną rozdzielczość, dla tych co chcą z bliska rzucić okiem na kosiarę. Sam mam gówno-internet, także wiem, że fotki mogą się trochę wczytywać :evil: ).

Uchwyty są solidnie wykonane (wszak to nie plastik, a metal). Nałożona guma wydaje się być dość trwała (choć chyba tutaj czytałem, że komuś już zaczęła pękać) i miła w dotyku. Obok widoczne są wajchy od napędu (3 biegi) i gazu.

Obrazek

Regulowanie wysokości uchwytu przy pomocy metalowych zębatek. W starej miałem skręcane na kółka (tzw. motylki), długo one nie przetrwały i trzeba było skręcić na stałe śrubami. Także tutaj in plus rozwiązanie.

Obrazek

Sercem tej maszyny jest silnik Loncina o mocy 6,5 HP, oto kilka ujęć (P.S. będę musiał po każdym koszeniu polerować logo "Weibang" :D ):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rzut okiem na "kocurskie alusy" :mrgreen: :

Obrazek

Wajcha od centralnej regulacji wysokości koszenia:

Obrazek

Rzut okiem na tyłek. Metalowa klapa, otwór wylotowy, szorująca po trawie guma:

Obrazek

Wspomniana przeze mnie szczelina. Gdyby była nieco większa, to kosiara nie miałaby problemu z wyrzutem mokrej trawy, a tak się lubi przypchać (tak wiem, ta kosiarka posiada funkcję wyrzutu bocznego :D):

Obrazek

Z założonym uchwytem do wyrzutu bocznego (mógłby być deko krótszy):

Obrazek

Z koszem wygląda tak. Jak widać, kosz jest źle zaprojektowany, zbyt wysoko osadzony (za duży kąt nachylenia; natomiast wpływa to pewnie na niezłe wyważenie całej kosiarki), przez co nie nabija trawy na maxa. Na zdjęciu nawet prezentuje się okazale, w rzeczywistości jest wykonany z takich sobie materiałów.

Obrazek

Niemniej dzięki sporemu otworowi szybko się go opróżnia:

Obrazek

W tyle widoczny, oblepiony trawą wał cardana:

Obrazek

A za ciachanie trawy odpowiada taki nożyk:

Obrazek

To tyle :)

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: [Ok. 2000 zł] Kosiarka na długie lata (zakupiłem Weibang WB507SCV)

Post autor: Niejad » 17 sie 2017, 14:40

Dobrze opisałeś kosiarkę. Tak, regulacja rękojeści jest dobrze przemyślana i robi się tak szybko nie jak winnych modelach. A ta uszkodzona guma rękojeści to była u mnie w wersji testowej, pękła z niewiadomych przyczyn.
Szczerze - weibang ma więcej plusów niż minusów a kicz moim zdaniem nie jest taki zły, material powinien wytrzymać kosiarkę. Silnik oczywiscie ma bardzo dobrą kulturę pracy, więc jak na sprzet wykonany w Chinach powinien mieć powodzenie za jakosc i wygląd oraz też duży + że producent solidnie przyłożył się do wykonania.

Rafaello
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 07 sie 2017, 17:55

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Rafaello » 17 sie 2017, 16:13

@UP - dzięki. Nie to, żebym się specjalnie czepiał (pewnie pisałeś post z komórki), ale mógłbyś nieco edytować post i poprawić większe byki/literówki :P Łatwiej by się to czytało...

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Troku » 22 sie 2017, 17:57

Będzie możliwość przetestowania tej kosiarki na zlocie w Skaryszewie w terminie 26.08.2017 mam zgodę i przywiozę Weibanga WB537 na spotkanie na testy. Chętnych zapraszam spotkanie otwarte.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Rafaello
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 07 sie 2017, 17:55

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Rafaello » 06 maja 2018, 22:11

Sorry za odkopanie tematu, ale w sumie nie wiedziałem, gdzie takowe pytanie umieścić. Chodzi o gwarancję, wiadomo standardowo 24 miechy, acz na stronce sklepu w którym brałem pisało, że przy corocznych przeglądach okres wydłuża się do lat 5. Generalnie wczytując się w tą skróconą cedrusowską/sklepową gwarancję (jak i w sumie w tym podobne), w podpunktach jest wymienione, że to, tamto, siamto nie podlega gwarancji, bo dana rzecz/część ulega zużyciu (no wow, sam bym na to nie wpadł). Moje pytanie brzmi więc, na co w ogóle jest ta gwarancja? Zwykły papierek do podtarcia tyłka czy co? Czysto teoretycznie, padnie mi napęd po roku i co? Z własnej kiermany mam bulić za części i naprawę? Ta 5 letnia gwarancja to też fikcja i wyciąganie pieniędzy z tytułu corocznych przeglądów? Jak to się ma w praktyce?

misieka6
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:37
Imię: Michał

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: misieka6 » 10 maja 2018, 8:37

Witam serdecznie.
Od dwóch tygodni poszukuje dobrej kosiarki do kwoty max 1500 zł.
Obecnie mam do wyboru :stiga combi 48 sq silnik st55(loncin 159cc), jak też wspomniany weibang wb455sc, z tym że w nim niezbyt odpowiada mi tak wyprofilowany kosz na trawę. Reszta jest porównywalna, z tym że WB ma chyba mniejsza pojemność silnika, jak i kosza.
Pytam znawców tematu, który model lepiej wybrać?

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Niejad » 10 maja 2018, 12:20

Jeżeli chodzi o weibang wb 455 i jego kosz to naprawdę dobrze się sprawuje A kosiarka potrafi nabyć go do pełna i mimo że już niema miejsca dalej to ładuje. Jest bardzo zwrotną i dobra w operawoniu ja od roku moja się nawet bawię i śmiga ale najbardziej zadowolony jest syn bo lubi nią sobą pokosic.
Wybór warty ceny i przemyślenia nie narzucam decyzji ale warto.
A silnik nawet w zimę przy-15 odpala bez problemu. Podobny motor użytkuje w odsnizarce od 3lat

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Niejad » 10 maja 2018, 12:22

A tu masz link do weibanga i opis
viewtopic.php?f=68&t=1934

misieka6
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:37
Imię: Michał

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: misieka6 » 10 maja 2018, 15:03

Dzięki za odpowiedź.
Właśnie dziś o 10ej nabyłem tą kosiarke :-)
Szybkie koszenie przed pracą i póki co jestem zadowolony, kosz nawet wygodniej mi się opróżnia, niż z oleomaca, którego miałem okazję poprowadzić tydzień temu.
Jutro dalej jazda.
Wyszło 1400 zł, serwis mam w sumie na miejscu i patrzyłem pod tym względem.
Na stige musiałbym czekać jeszcze około tygodnia, bo znowu jedyny egzemplarz co był na sklepie, poszedł od razu.

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Niejad » 10 maja 2018, 17:19

Miło mi że mogliśmy służyć pomocą.
Udanej zabawy w podboju trawnika

Rafaello
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 07 sie 2017, 17:55

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Rafaello » 21 sie 2019, 0:52

Witam, odkopuję temat, żeby podzielić się spostrzeżeniami po 2 latach użytkowania.

Kosiarka jeszcze działa :) Pierwszym minusem było napełnianie kosza. Bez różnicy czy trawa mniejsza, większa, mokrzejsza, suchsza, wolniej czy szybciej koszona, z górki, pod górkę - napełnianie kosza to była swego rodzaju loteria. Raz napchało połowę, raz 3/4, rzadko kiedy cały kosz. Nawet już się pogodziłem z tym, że trzeba częściej opróżniać niepełny kosz, aż pewnego razu przeglądałem tutejsze wątki i natrafiłem na post, że Weibang wypuścił nowy, poprawiony nóż. Oczywiście zakupiłem, zmieniłem i problem z napełnianiem kosza zniknął. Co prawda nowy typ noża gorzej radzi sobie z mieleniem trawy, koszeniem "na wstecznym", ale nie można mieć wszystkiego.

Druga sprawa, wyważenie kosiarki (tak bardzo chwalone przez handlarzy). O ile kosiarka była wyposażona w stary nóż, kosz zapełniał się w połowie, to wszystko było w porządku. Problemy ze słabo dociążonym przodem pojawiły się wraz z nowym nożem. Gdy kosz jest bliski zapełnienia, to strasznie łatwo podbić przód do góry. Trzeba niejako dociskać przód kosiarki do dołu przy ostatnich metrach koszenia. Tutaj prawdopodobnie pomyślę nad jakimś dociążeniem 1,5-2 kg...

Trzecia sprawa napęd. Rok temu zacięła się linka od zmiany biegów. Nie działał pierwszy bieg, ten najwolniejszy (drugi i trzeci bez problemów). Zdjąłem plastikową osłonę, żeby dobrać się do owego napędu, przedmuchałem z syfu, psiknąłem WD40 i pomogło. Kilka tygodni temu problem powrócił, aż dzisiaj/wczoraj się za niego wziąłem. Ponownie zdjąłem osłonę i....nie dziwota, że linka się zblokowała. Poniższe zdjęcie było zrobione po usunięciu połowy brudu (ziemi i trawy; rok temu aż takiego bałaganu nie było). Dbam o tego Weibanga, ale widocznie myjąc ją od spodu woda i myje, i wciska syf pod osłonę. Mechanizm zmiany biegów ponownie został doprowadzony do użyteczności. Na pewno nie pomaga fakt, że praktycznie w ogóle nie zmieniam biegów i linka nie pracuje góra/dół (zastała się). Tym bardziej przy gromadzącym się syfie czy korozji. Na minus fakt, że zdjęcie plastikowej osłony zajmuje chwilę czasu, projektanci mogli to lepiej rozwiązać. Dlatego jeśli nigdy nie zaglądaliście pod osłonę napędu, to chyba już czas :)

Poza tym na razie wszystko ok, silnik pali i pracuje bez zarzutów.

TUTAJ ZDJĘCIE (bo coś nie działa "wstaw obrazek"):

spinka2
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:51
Imię: Krzysztof

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: spinka2 » 24 lut 2020, 6:34

Czy jest sens dopłacać 800 zł w tej kosiarce lub wersji 537 do aluminiowego korpusu? Z jednej strony na wieki kłopot z korozją, z drugiej obawiam się kruchości i ewentualnych uszkodzeń od kamieni (będzie kosić teren, który jest zaniedbany i do tego kompletnie go nie znam i nie wiem "co w trawie piszczy"). O ile dopłata nie jest jakimś wielkim problemem, to nie chciałbym wpakować się w koszty ewentualnej wymiany decka. Czy rzeczywiscie te odlewy są tak kruche?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Troku » 25 lut 2020, 23:18

spinka2 pisze:
24 lut 2020, 6:34
Czy jest sens dopłacać 800 zł w tej kosiarce lub wersji 537 do aluminiowego korpusu? Z jednej strony na wieki kłopot z korozją, z drugiej obawiam się kruchości i ewentualnych uszkodzeń od kamieni (będzie kosić teren, który jest zaniedbany i do tego kompletnie go nie znam i nie wiem "co w trawie piszczy"). O ile dopłata nie jest jakimś wielkim problemem, to nie chciałbym wpakować się w koszty ewentualnej wymiany decka. Czy rzeczywiscie te odlewy są tak kruche?
Kosiarka jak sama nazwa wskazuje jest do koszenia i przed tą operacją powinieneś teren posprzątać z elementów które mogą uszkodzić nóż czy kosisko, skoro tego nie chcesz robić to kup sobie kosiarkę rolniczą która da sobie z tym radę.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

spinka2
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:51
Imię: Krzysztof

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: spinka2 » 26 lut 2020, 10:46

Hmmm, średnio ciekawa porada. Rozumiem, że powinienem na kolanach zlustrować 3000 m2 usuwając wszelkie kamyczki, żwirek, patyczki itd rozgarniając pracowicie starą wysoką trawę. I powtarzać czynność każdego roku, bo mróz może coś wycisnąć spod ziemi. Piszesz serio?
Jasne jest, że należy uprzątnąć jakieś cegły, gruz, stare żelastwo, pniaki, wystające korzenie itd, ale uszkodzić kosisko czy nóż może również drobny przedmiot jak np. zagubiona nakrętka czy niewielki kamień i o te mniejsze gabarytowo elementy mi chodziło. Doprecyzuję więc pytanie - czy obudowa z odlewu aluminiowego przetrwa uderzenie kamykiem o rozmiarach np. 20x20x20mm czy też z dużym prawdopodobieństwem ulegnie uszkodzeniu?

KostekSerwis
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 23 gru 2018, 10:38
Imię: Piotr
Lokalizacja: Śląsk

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: KostekSerwis » 26 lut 2020, 20:44

Wytrzyma

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: Troku » 26 lut 2020, 23:09

Jeżeli masz na myśli takie kamyczki, szyszki czy korzenie małych drzewek to kosiarka da sobie radę, nakrętki na trawniku się nie zdarzają często i raczej to nie ich miejsce ale i one prócz wyszczerbienia noża nie zrobią krzywdy kosiarce.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

spinka2
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:51
Imię: Krzysztof

Re: Weibang WB507SCV Kosiarka na długie lata [Ok. 2000 zł]

Post autor: spinka2 » 27 lut 2020, 6:44

Dziękuję!

ODPOWIEDZ