Podwykonawca - koszenie trawy traktorkiem

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Podwykonawca - koszenie trawy traktorkiem

Post autor: Toma » 27 sty 2017, 21:19

Dzisiaj dostałem zapytanie od osoby zajmującej się pielęgnacją ogrodów o współpracę od wiosny. Głównie chodzi o koszenie traktorkiem, ew. wykańczanie kosą. A że nigdy o tym nie myślałem, a traktorek mam dla celów prywatnych to na razie rozważam taką propozycję ... czy warto. Traktorek na pewno da radę , bo to taka konstrukcja :) Ale właśnie, czy warto . Jeżeli się zdecyduję to jak się rozliczać i jaki jest szacunkowy cennik takich usług ( podwykonawca ) Czy od metra, zlecenia, paliwa .... itd ?
Przeczytałem wątek Tornado o cenniku usług, ale tam bardziej jest o pomocy sąsiedzkiej ( viewtopic.php?f=12&t=1031 ). W moim przypadku gość chce zarobić ( wiadomo , jego klient ) no i ja.
Koledzy, doradźcie czy wchodzić w to ? Praca raczej w weekendy, bo w tygodniu mam swoją pracę.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Podwykonawca - koszenie trawy traktorkiem

Post autor: Tornado » 27 sty 2017, 21:21

Też jestem .. ciekaw wypowiedzi.....
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

BladY
Stały bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 26 sty 2017, 20:47

Re: Podwykonawca - koszenie trawy traktorkiem

Post autor: BladY » 27 sty 2017, 21:34

Ja to bym zrobił tak . Obliczył koszty traktorka i jego amortyzacji w okresie dwóch lat. Tak aby wiedzieć ile taki traktorek kosztuje cię miesięcznie/dziennie. Czyli cena traktorka + przeglądy + serwis x 2 i podzielić przez 365 . To będziesz miał amortyzacje sprzętu narazie. Do tego trzeba doliczyć dojazd i swoje godziny. Gdy podejrzewasz że podczas pracy można uszkodzić sprzęt ze względu na warunki tam panujące to należy to też uwzględnić . Wszelkie narzędzia powinny się amortyzować w okresie dwuletniej gwarancji a później ich wartość w firmie powinna wynosić 0zł i złomujesz ( wypisujesz ze stanu środków trwałych ). A jak przeżyją to twój zysk :)

ODPOWIEDZ