Re: Harmonijka

Dział poświęcony skrzyniom hydrostatycznym, budowa, opis działania, wymiana oleju, naprawy bieżące i główne.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Harmonijka

Post autor: Tornado » 22 paź 2016, 23:50

Troku pisze:Większość nieszczelności pojawia się na wałkach wychodzących z obudowy więc nie uciekam od tematu głównego, może ty o tym nie wiesz bo twoja skrzynia nie cieknie ale tak jest zazwyczaj. Obudowy są tak wyrobione że nie sposób je uszczelnić.
A, co ta informacja ma wspólnego z kwestią założenia zbiorniczka wyrównawczego??? Ja nie rozumiem.., oświeć mnie..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Harmonijka

Post autor: Troku » 22 paź 2016, 23:53

Ma więc jeżeli skrzynia jest nieszczelna to trzeba ją zrobić a nie dolewać oleju. Podobnie jest w samochodzie jak zaczyna brać olej to remontujesz albo zarzynasz go dolewkami oleju.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Harmonijka

Post autor: Tornado » 22 paź 2016, 23:55

Troku pisze:Ma więc jeżeli skrzynia jest nieszczelna to trzeba ją zrobić a nie dolewać oleju. Podobnie jest w samochodzie jak zaczyna brać olej to remontujesz albo zarzynasz go dolewkami oleju.

To nie jest argument, eliminujący montaż takiego zbiorniczka z pozycji grawitacji.., wręcz przeciwnie, pozwala zareagować w stosownym czasie, jeśli tylko operator maszyny kontroluje jej parametry..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Harmonijka

Post autor: Troku » 22 paź 2016, 23:57

Więc jeżeli moje argumenty są mało przekonujące montujcie zbiorniczki na potęgę :-)
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

hrabiap
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:57
Imię: paweł

Re: Harmonijka

Post autor: hrabiap » 22 paź 2016, 23:59

Przez zbiornik jest najłatwiej stwierdzić czy skrzynia się rozszczelnila.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Harmonijka

Post autor: Tornado » 23 paź 2016, 0:00

Troku pisze:Więc jeżeli moje argumenty są mało przekonujące montujcie zbiorniczki na potęgę :-)

Są mało przekonujące, żebyś wiedział.., nie mają logicznego uzasadnienia, zaś inteligencja i wiedza ogólna podpowiada coś ...innego ;) ..... Na potęgę, to straciłbyś wówczas klientów , wymieniających u Ciebie olej w tych skrzyniach.................
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Harmonijka

Post autor: Troku » 23 paź 2016, 0:03

Skoro moja wiedza jest mało przekonująca i twoja czy ogólna wiedza podpowiada coś innego stosujcie je.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

hrabiap
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:57
Imię: paweł

Re: Harmonijka

Post autor: hrabiap » 23 paź 2016, 0:03

Tornado pisze:
Troku pisze:Więc jeżeli moje argumenty są mało przekonujące montujcie zbiorniczki na potęgę :-)

Są mało przekonujące, żebyś wiedział.., nie mają logicznego uzasadnienia, zaś inteligencja i wiedza ogólna podpowiada coś ...innego ;) ..... Na potęgę, to straciłbyś wówczas klientów , wymieniających u Ciebie olej w tych skrzyniach.................

No cóż . . Zostało powiedziane. Klamka zapadła.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Harmonijka

Post autor: Tornado » 23 paź 2016, 0:04

Forum to dialog i wymiana wiedzy/doświadczeń, a nie "strzelanie focha"... Panie Adminie...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Harmonijka

Post autor: Troku » 23 paź 2016, 0:05

Ja focha nie strzelam ale jak wy wiecie lepiej to działajcie
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

hrabiap
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:57
Imię: paweł

Re: Harmonijka

Post autor: hrabiap » 23 paź 2016, 0:07

A ja swoją drogą chciałbym usłyszeć opinie chociaż jednego człowieka który dostał po naprawie czy to całkowitej regeneracji taka skrzynie i zrobił na niej chociaż 100 mh. Panie Andrzeju możemy dostać jakiś namiar lub opinie takiego człowieka?

hrabiap
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:57
Imię: paweł

Re: Harmonijka

Post autor: hrabiap » 23 paź 2016, 0:09

A czy daje Pan gwarancje na papierze? Czy żadnej?

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Harmonijka

Post autor: Tornado » 23 paź 2016, 0:09

Skoro nie potrafisz logicznie uzasadnić swej tezy, to np. ja będę w tym kierunku działał..... Zresztą mógłbym przytoczyć Twe wcześniejsze wypowiedzi, które były entuzjastyczne na takie rozwiązanie..,pisałeś kiedyś tak:

"Podjąłem się wyzwaniu kolegi Tornado z forum i będę pracował nad zamontowaniem zbiornika wyrównawczego do skrzyni Tecumsech Peerless 705-002.
Po pierwsze ulegnie zlikwidowaniu mieszek gumowy który zostanie zastąpiony kwadratowym kawałkiem dętki, następnie trzeba będzie w bloku skrzyni wykonać otwór około 10mm i zamontować tam złączkę do węża gumowego który będzie połączony ze zbiornikiem wyrównawczym, nie wiem jeszcze gdzie go umieścić ale i to się da rozwiązać."

no, ale bisnes is bisnes................ :(
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

hrabiap
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:57
Imię: paweł

Re: Harmonijka

Post autor: hrabiap » 23 paź 2016, 0:10

My nie mówimy że wiemy lepiej. Tylko że nie ma raczej żadnych przesłanek ku temu żeby takiego zbiornika nie zamontować. I Pan nam takich też nie przedstawił.

hrabiap
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:57
Imię: paweł

Re: Harmonijka

Post autor: hrabiap » 23 paź 2016, 0:11

I zostaliśmy sami.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Harmonijka

Post autor: Tornado » 23 paź 2016, 0:18

Może , nie sami..., ale chyba ... nadal bez odpowiedzi na konkretnie sprecyzowane pytanie.. Myślę jednak, że pogląd na zagadnienie mamy co najmniej zbliżony ;)
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

hrabiap
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:57
Imię: paweł

Re: Harmonijka

Post autor: hrabiap » 23 paź 2016, 0:21

Pogląd na pewno taki sam. Ale trochę to wszystko sprzeczne jest z ogólnym przyjęciem do czego jest forum. Przecież ani ja ani ty nikt z nas nie zabierze drugiemu całej roboty. Ba! Nie mam nawet takiego zamiaru.

Piurko

Re: Harmonijka

Post autor: Piurko » 23 paź 2016, 8:53

Uuuuuuu....ale pojechali z tematem... :D HRABIAP... tu nie ma PANÓW , wszyscy są sobie równi... :D .
To co ja wiem , to tyle że harmoniki pękały ludziom i dla tego montowali zbiorniczki wyrównawcze . Na pewno w żaden sposób zbiorniczek nie przywróci do życia skrzyni . Nie spotkałem nikogo , kto sam sobie naprawiał uszkodzone skrzynie , zapewne z braku wiedzy i części . Byli tylko Ci , którzy rozbierali i czyścili środek , składali i zalewali nowym olejem 20W50 . Przypomnę , że ja zrobiłem trzykrotne płukanie naftą i zalałem olej 20W50 , a traktorek bezproblemowo śmiga do dziś...przebieg to coś koło 1200 godzin....
Jedynym sposobem , żeby sprawdzić czy zbiorniczek przeszkadza , jest jego zamontowanie , ale to jest oczywista oczywistość... :D . Tornado był bliski zamontowania zbiorniczka , ale odpuścił... ;) Może teraz kolej na hrabiegop... :D

Piurko

Re: Harmonijka

Post autor: Piurko » 23 paź 2016, 9:10

Znalazłem jeszcze mój pierwszy materiał instruktażowy , sklejony z kilku postów z forum w sieci , może ktoś skorzysta...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ARSA Stihl

Re: Harmonijka

Post autor: ARSA Stihl » 23 paź 2016, 10:01

Przeczytałem wcześniejsze posty i na temat oleju mogę się wypowiedzieć. Ten peerless to taki sam gówniany wymysł jak Turmopol od HILTI. Sprawdź parametry oleju i dobierz podobny tylko o dużej wytrzymałości temperaturowej. Ogólnie firma peerless produkuje głównie smary i oleje wysokotemperaturowe i ogólnie o właściwościach HEAVY DUTY na tym polega cała idea zalecania tego oleju do skrzyń. Nikt mi nie powie że inny oleju jest chu... ponieważ robimy obsługe w kombajnach i wcale nie są tam dedykowane oleje bardzo znanych firm, tylko leje się odpowiedniki i nie ma z nimi najmniejszych problemów. A obciążenia skrzyń są enty razy większe niż w tym przypadku.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Harmonijka

Post autor: Tornado » 23 paź 2016, 10:24

piurko pisze:Uuuuuuu....ale pojechali z tematem...
To co ja wiem , to tyle że harmoniki pękały ludziom i dla tego montowali zbiorniczki wyrównawcze . Na pewno w żaden sposób zbiorniczek nie przywróci do życia skrzyni


W odpowiedzi na Twoje stwierdzenie, przytoczę to, co kiedyś napisałem w podobnym temacie:

" Zbiorniczek umieścić powyżej skrzyni, aby był stały dopływ oleju do niej... Myślę, że powinno to zdać egzamin... Zaletami takiego rozwiązania byłoby:
1/Natychmiastowe uzupełnienie oleju w skrzyni w wypadku nastąpienia jakiegoś wycieku;
2/Informacja dla użytkownika, iż taki wyciek jest, o czym świadczyłby ubytek oleju w zbiorniczku;
3/Koniec problemu z właściwym poziomem oleju w skrzyni;
4/I najważniejsze chyba to, iż można byłoby dokonać wymiany oleju w skrzyni bez konieczności jej demontażu z traktorka. Wystarczyłoby spuścić olej, wyciągając stosowny korek, a zalanie nowym olejem odbyło by się poprzez zbiorniczek wyrównawczy przy .. zimnym piwku.... :lol: Chyba, że lepszym rozwiązaniem byłoby doprowadzić olej ze zbiorniczka do skrzyni poprzez otwór kontrolny poziomu oleju w skrzyni.. "

I nie chodzi mi tutaj o wskrzeszenie skrzyni do życia, lecz usprawnienie jej obsługi... Aczkolwiek nie wiem, czy przy usterce tej membrany, założenie zbiorniczka w jej miejsce... by ją "uleczyło"..Mam wątpliwości, gdyż mam przekonanie, iż jej zamontowanie przez producenta miało na celu utrzymanie w skrzyni stosownego ciśnienia oleju. Jeśli tak, to sam zbiorniczek jest nie wystarczający.., jednak jego montaż w celach wymienionych jak wyżej ..już tak ;)

Poczekajmy, może Ktoś z expertów zdecyduje się na uchylenie rąbka tajemnej wiedzy serwisowej tej skrzynki hehehee
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

hrabiap
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:57
Imię: paweł

Re: Harmonijka

Post autor: hrabiap » 23 paź 2016, 10:37

piurko pisze:Uuuuuuu....ale pojechali z tematem... :D HRABIAP... tu nie ma PANÓW , wszyscy są sobie równi... :D .
To co ja wiem , to tyle że harmoniki pękały ludziom i dla tego montowali zbiorniczki wyrównawcze . Na pewno w żaden sposób zbiorniczek nie przywróci do życia skrzyni . Nie spotkałem nikogo , kto sam sobie naprawiał uszkodzone skrzynie , zapewne z braku wiedzy i części . Byli tylko Ci , którzy rozbierali i czyścili środek , składali i zalewali nowym olejem 20W50 . Przypomnę , że ja zrobiłem trzykrotne płukanie naftą i zalałem olej 20W50 , a traktorek bezproblemowo śmiga do dziś...przebieg to coś koło 1200 godzin....
Jedynym sposobem , żeby sprawdzić czy zbiorniczek przeszkadza , jest jego zamontowanie , ale to jest oczywista oczywistość... :D . Tornado był bliski zamontowania zbiorniczka , ale odpuścił... ;) Może teraz kolej na hrabiegop... :D

Tak jak tematowaliśmy nocą. . . Szef nie miał żadnych argumentów przeciw. . . Poza jednym opisanym przez Tornado. Zbiornik nie ma uzdrawiać ale chronić przed nagła niespodziewaną śmiercią Gdy puści jakieś uszczelnienie i szybko olej wycieknie. Remont. . . Mamy na forum człowieka który rzekomo to robi. Ja kilka że tak powiem poruszyłem parę sztuk ale raczej poprzez wymianę części ze skrzyni dawcy i tak jak mówisz wymianę oleju - plus czyszczenie. Zbiornik w niczym nie przeszkadza jak sam Troku przyznał przy sprawnej skrzyni jest zbędny ale gdy ktoś dmucha ma zimne to myśli o takim rozwiązaniu. Z resztą nie o to chodziło w tym całym temacie. Chcieliśmy tylko usłyszeć konkretne rzeczowe argumenty przeciw montażowi. Poza biznesowymi inne nie padły. Każdy ma do takich czy innych opinii prawo. Chociaż uważam że forum internetowe z założenia ma służyć w inny sposób.

ARSA Stihl

Re: Harmonijka

Post autor: ARSA Stihl » 23 paź 2016, 11:05

Ciekawe na czym ta naprawa polega z tego co mi wiadomo nie wiele da sie zrobić . Nwm simeringi, olej, czysczenie . Ciekawe co jeszcze takiego magicznego tam robią o czym.jie wiemy.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Harmonijka

Post autor: Kamilos » 23 paź 2016, 11:24

ARSA Stihl pisze:Ciekawe na czym ta naprawa polega z tego co mi wiadomo nie wiele da sie zrobić . Nwm simeringi, olej, czysczenie . Ciekawe co jeszcze takiego magicznego tam robią o czym.jie wiemy.


Dorabiane są ponoć tłoki do tej skrzyni, co mogą jeszcze dorabiać, np wałki, koła zębate, simeringi tak jak napisałeś.
Ale jak się obudowa wyrobi w miejscu takiego wałka to już nic nie da się zrobić moim zdaniem, i mimo, że może te skrzynie są regenerowane to i tak wolno jeżdżą, wyją i nie mają takiej mocy jak po wyjściu z fabryki. Gdyby takie proste byłoby dorabianie części na tokarce to każdy by tak robił zamiast kupować części.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Piurko

Re: Harmonijka

Post autor: Piurko » 23 paź 2016, 12:09

ARSA Stihl pisze:.... Sprawdź parametry oleju i dobierz podobny tylko o dużej wytrzymałości temperaturowej.....

I o tym właśnie rozmawialiśmy z niektórymi użytkownikami tego forum... w wyeksploatowanych skrzyniach właśnie to jest problemem , że po rozgrzaniu oleju traktorek słabnie... Czyl potrzebny jest olej , który na " maxa temperaturowego " trzyma wyjściowe parametry . Kilka dni temu wspomniałem koledze o tym , że wg mnie rozbieranie i czyszczenie takich skrzyń może być wręcz zabójcze dla niej.... Wspominam stare czasy fiatów 125 i polonezów , które chodziły na oleju mineralnym , chyba 15W40...niektórzy zalewali do starych silników półsyntetyk 10W i kicha... silniki zaczynały przeciekać i tracić ciśnienie oleju.....bo syntetyk miał właściwości myjące .
Tak sobie myślę , że w skrzyniach wytworzył się mikronagar , który stał się częścią uszczelnienia elementów skrzyni . Po umyciu uszczelniania nagarowe szlag trafia i skrzynia słabnie , czy tak rzeczywiście jest....HGW... :?
Ale przykładem może być tu skrzynia kolegi Tornado i moja... Andrzeja z przebiegiem ....600 godzin ??? po czyszczeniu słabnie.... moja z przebiegiem 1200 godzin i płukaniu naftą - nie benzyną - śmiga dalej... Zakładając , że przebiegi są oryginalne , taki mi nasuwa się właśnie wniosek...

ARSA Stihl

Re: Harmonijka

Post autor: ARSA Stihl » 23 paź 2016, 13:07

A te po naprawie troka jak sie sprawujà ?

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Harmonijka

Post autor: Kamilos » 23 paź 2016, 13:09

ARSA Stihl pisze:A te po naprawie troka jak sie sprawujà ?


No właśnie żaden z użytkowników takiej skrzyni się tutaj nie wypowiedział, więc trudno powiedzieć..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Piurko

Re: Harmonijka

Post autor: Piurko » 23 paź 2016, 13:11

Ja nie wiem...skrzynia Tornada była rozebrana , umyta , złożona i zalana świeżym olejem . Tornado niech się wypowie...

hrabiap
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:57
Imię: paweł

Re: Harmonijka

Post autor: hrabiap » 23 paź 2016, 13:23

Piurko w tych skrzyniach musi być olej wymieniany. Syf zatyka od środka te małe tłoczki i zaczynają pracować raz ze na sucho czyli nie efektywnie dwa ścierają się generując masę opiłków które urządzają całą resztę i zonk. W samochodzie się wymienia to skąd to źle nie właściwe przekonanie że w skrzyniach nie?

Piurko

Re: Harmonijka

Post autor: Piurko » 23 paź 2016, 13:28

A pokaż mi , gdzie ja napisałem , że nie trzeba wymieniać oleju...??? :)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Harmonijka

Post autor: Tornado » 23 paź 2016, 13:30

hrabiap pisze:W samochodzie się wymienia, to skąd to złe, nie właściwe przekonanie, że w skrzyniach nie?

Stąd, że producent widocznie zakłada..zużyj i... kup u mnie nową.. Nie regeneruj, bo ja jako producent tracę...
A, co do mej skrzyni, to już opisywałem w innym temacie. Po kolejnym zalaniu jej olejem dedykowanym tj.perlesowskim, nie mam wyrobionego do końca zdania, ale... szczęśliwy nie jestem. Na pewno jedno jest pewne... Skrzynia przed rozłożeniem chodziła lepiej, niż po tych zabiegach...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Harmonijka

Post autor: Kamilos » 23 paź 2016, 13:32

hrabiap pisze:Piurko w tych skrzyniach musi być olej wymieniany. Syf zatyka od środka te małe tłoczki i zaczynają pracować raz ze na sucho czyli nie efektywnie dwa ścierają się generując masę opiłków które urządzają całą resztę i zonk. W samochodzie się wymienia to skąd to źle nie właściwe przekonanie że w skrzyniach nie?


Tak naprawdę wszędzie gdzie występuje jakiś płyn powinno się go wymieniać, w skrzyniach celowo o tym producent traktorka nie informuje by skrzynia siadła, za to już producent skrzyni głosi że nie trzeba zmieniać, jak skrzynia nie ma trudnych warunków pracy, a przy ciężkich wraunkach pracy co 200 godzin, mowa o tuff torq. Co do skrzyń perlessa, to nie ma żadnej dokumentacji na temat tego czy trzeba czy nie trzeba zmieniać, ani jakim olejem zalewać, nic kompletnie nie można znaleźć na temat tej skrzyni, z tego względu, że gdy te skrzynie powstawały to producent nie przewidział w ogóle remontu ani obsługi takiej skrzyni tylko wymiany na nowy, gdyby było inaczej, mielibyśmy rozkładówki, schematy czy też części zamienne..
Na pewno ten olej trzeba zmieniać, ale na jaki to nikt nie wie, jedni mówią że albo 5w50, 20w50 drudzy że oryginał perlessa który jest bardzo drogi.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

hrabiap
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:57
Imię: paweł

Re: Harmonijka

Post autor: hrabiap » 23 paź 2016, 14:52

piurko pisze:A pokaż mi , gdzie ja napisałem , że nie trzeba wymieniać oleju...??? :)

Fakt tak nie mówiłeś ale ja też nie chciałem żebyś mnie tak zrozumiał. Ale jaja są jak berety. Skąd tyle sprzeczności i nie jasności w tym temacie? TORNADO i mi chodziło tylko o rzeczowa odpowiedź dlaczego nie montować zbiornika? A tu taka dyskusja. W sumie każde zdanie się liczy.

hrabiap
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:57
Imię: paweł

Re: Harmonijka

Post autor: hrabiap » 23 paź 2016, 14:56

Tornado czyli cudów nie ma? Oryginalny olej cudów nie robi. I o takie właśnie opinie mi chodzi. Żeby wypowiadali się ludzie po tych zabiegach.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Harmonijka

Post autor: Troku » 23 paź 2016, 20:16

Skrzynia tecumseh Peerless 705-002 ma membranę ponieważ jest zbudowana do pracy w układzie zamkniętym, jest to niewątpliwie zaleta ponieważ olej nie ma bezpośredniego kontaktu z powietrzem atmosferycznym co za tym idzie nie kondensuje się para wodna i nie łączy się z olejem. Skrzynie przy pracy w obiegu otwartym muszą być zalewane olejami z inhibitorami korozji a dodatkowo wyposażone w zaworki z wychwytywaniem pary wodnej lub możliwością jej odseparowania od oleju. Dla tego jestem przeciwnikiem montowania do nich zbiorników wyrównawczych. Jest to sytuacja analogiczna jak w systemach otwartych i zamkniętych CO.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Harmonijka

Post autor: Kamilos » 23 paź 2016, 20:19

Troku pisze:Skrzynia tecumseh Peerless 705-002 ma membranę ponieważ jest zbudowana do pracy w układzie zamkniętym, jest to niewątpliwie zaleta ponieważ olej nie ma bezpośredniego kontaktu z powietrzem atmosferycznym co za tym idzie nie kondensuje się para wodna i nie łączy się z olejem. Skrzynie przy pracy w obiegu otwartym muszą być zalewane olejami z inhibitorami korozji a dodatkowo wyposażone w zaworki z wychwytywaniem pary wodnej lub możliwością jej odseparowania od oleju. Dla tego jestem przeciwnikiem montowania do nich zbiorników wyrównawczych. Jest to sytuacja analogiczna jak w systemach otwartych i zamkniętych CO.


A czy tuff torq k46 na bezpośrednio dostęp z powietrzem atmosferycznym i czy ma zaworek wychwytywania part wodnej i odseparowywania od niej oleju ?
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Harmonijka

Post autor: Troku » 23 paź 2016, 20:20

Są skrzynie ze zbiorniczkiem i w korku zbiorniczka jest taki zaworek.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Harmonijka

Post autor: Toma » 23 paź 2016, 20:23

Troku pisze:Są skrzynie ze zbiorniczkiem i w korku zbiorniczka jest taki zaworek.


To ja mam jeszcze inne pytanie. W mojej K46 jest zbiorniczek, a nie ma korka spustowego, można go jakoś zrobić/dorobić ?

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Harmonijka

Post autor: Kamilos » 23 paź 2016, 20:24

Nie ma możliwości moim zdaniem by nie kondensowała się para wodna w skrzyni czy też w silniku, a tak naprawdę to wszystkie oleje posiadają dodatki antykorozyjne i przeciwutleniające oraz dyspergatory. Jak skrzynia się najgrzeje jak jest zimno, a potem stygnie to zawsze się będzie kondensować para wodna i jest to nie do uniknienia, moim zdaniem otwór w tej harmonijce ma takie samo zadanie jak korek który odpowietrza skrzynię k46.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Harmonijka

Post autor: Troku » 23 paź 2016, 20:30

Otwór w blaszce osłaniającej membranę gumową w skrzyni Peerless doprowadza powietrze ale tylko do zewnętrznej części membrany więc nie ma ono kontaktu z olejem.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Harmonijka

Post autor: Tornado » 23 paź 2016, 20:30

Troku pisze:Są skrzynie ze zbiorniczkiem i w korku zbiorniczka jest taki zaworek.

No to jaki problem zaopatrzyć sie w zbiorniczek z takim zaworkiem... ;) Poza tym tak jak pisze Kamil.., dzisiejsze oleje posiadają stosowne komponenty...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Harmonijka

Post autor: Tornado » 23 paź 2016, 20:31

Troku pisze:Otwór w blaszce osłaniającej membranę gumową w skrzyni Peerless doprowadza powietrze ale tylko do zewnętrznej części membrany więc nie ma ono kontaktu z olejem.

Do wewnętrznej, .......a zewnętrzna pracuje w oleju...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Harmonijka

Post autor: Kamilos » 23 paź 2016, 20:32

Troku pisze:Otwór w blaszce osłaniającej membranę gumową w skrzyni Peerless doprowadza powietrze ale tylko do zewnętrznej części membrany więc nie ma ono kontaktu z olejem.


Ale para wodna i tak się kondensuje, zatem olej i tak traci swoje właściowości, a po za tym czas działa na jego nie korzyść, bo jak każdy produkt ropopochodny zwyczajnie się starzeje..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Harmonijka

Post autor: Troku » 23 paź 2016, 20:32

Wiecie na czym polega praca skrzyni w obiegu zamkniętym - poczytajcie najpierw sobie dla czego CO pracuje w obiegu zamkniętym oraz jego zalety w stosunku do obiegów otwartych potem będziemy dyskutować :lol: :lol: :lol:
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: Harmonijka

Post autor: pfp76 » 23 paź 2016, 20:33

U mnie są dwie Parker ® transmissions. Każda posiada oddzielny zbiornik wyrównawczy . Problemem , jaki się pojawil , wskutek błedu fabrycznego, w tych skrzyniach była pojawiajaca sie woda , a co za tym idzie emulsja . Fabryka zlikwidowała problem poprzez zmiane zakretek zbiorniczków i likwidacji w nich dziurek odpowietrzających . To mówi o tym jak ważna jest szczelność skrzyni . Przy wszelkich modyfikacjach , i "poprawianiu fabryki" należy o tym pamiętać . Poza tym wydaje mi sie , że konstrukcja każdej skrzyni uwzględnia kondensacje pary wodnej wewnątrz ,a zmiana pojemności , np. przez dodanie zbiornika (w dodatku nie zawsze pełnego) te kryteria może zmienić .

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Harmonijka

Post autor: Kamilos » 23 paź 2016, 20:34

Troku pisze:Wiecie na czym polega praca skrzyni w obiegu zamkniętym - poczytajcie najpierw sobie dla czego CO pracuje w obiegu zamkniętym oraz jego zalety w stosunku do obiegów otwartych potem będziemy dyskutować :lol: :lol: :lol:


Ekspertem nie jestem, ale co ma do rzeczy CO do skrzyni ? :)
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Harmonijka

Post autor: Troku » 23 paź 2016, 20:35

Kamilos pisze:
Troku pisze:Otwór w blaszce osłaniającej membranę gumową w skrzyni Peerless doprowadza powietrze ale tylko do zewnętrznej części membrany więc nie ma ono kontaktu z olejem.


Ale para wodna i tak się kondensuje, zatem olej i tak traci swoje właściowości, a po za tym czas działa na jego nie korzyść, bo jak każdy produkt ropopochodny zwyczajnie się starzeje..

Kamil zastanowiłeś się nad tą wypowiedzią czy muszę walnąć z grubej rury ??

Olej w tej skrzyni NIE ma bezpośredniego kontaktu z powietrzem bo pracuje w układzie zamkniętym.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Harmonijka

Post autor: Kamilos » 23 paź 2016, 20:36

Ale nie rozumiesz, że jak nagrzana powierzchnia czy to skrzyni czy silnika stygnie w chłodzie to skrapla się woda ??
Niby po co do olejów silnikowych są dodatki antykorozyjne ?
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Harmonijka

Post autor: Troku » 23 paź 2016, 20:38

Kamil pomyśl zanim coś powiesz - skoro skrzynia jest do pełna zalana olejem i nie ma w niej powietrza to skąd ma się skroplić woda ??
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: Harmonijka

Post autor: pfp76 » 23 paź 2016, 20:39

Woda nie bierze się znikąd . Każde otwarcie zamkniętej przestrzeni automatycznie uzupełnia zmniejszoną przez kondensacje wilgotność powietrza w tej przestrzeni zamknietego ...... przynajmniej teoretycznie

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Harmonijka

Post autor: Tornado » 23 paź 2016, 20:45

Troku pisze:Skrzynia tecumseh Peerless 705-002 ma membranę ponieważ jest zbudowana do pracy w układzie zamkniętym, jest to niewątpliwie zaleta ponieważ olej nie ma bezpośredniego kontaktu z powietrzem atmosferycznym co za tym idzie nie kondensuje się para wodna i nie łączy się z olejem. Skrzynie przy pracy w obiegu otwartym muszą być zalewane olejami z inhibitorami korozji a dodatkowo wyposażone w zaworki z wychwytywaniem pary wodnej lub możliwością jej odseparowania od oleju. Dla tego jestem przeciwnikiem montowania do nich zbiorników wyrównawczych. Jest to sytuacja analogiczna jak w systemach otwartych i zamkniętych CO.

Wczoraj Andrzeju o tym nie wiedziałeś, a dziś taka ...nazwijmy to inżynierska wiedza w wypowiedzi ...zastanawiające jak dla mnie i nadal nie przekonujące w kontekście całej naszej dyskusji..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Harmonijka

Post autor: Troku » 23 paź 2016, 20:51

wczoraj i przed wczoraj i przed przed też wiedziałem lecz zbierałem myśli by to w sposób odpowiedni opisać więc czep się tramwaja 8-) :lol: :lol: :lol:
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: Harmonijka

Post autor: pfp76 » 23 paź 2016, 20:52

Na waszym miejscu , jeśli konstrukcja jest zamknięta , to bym tego nie zmieniał . Ewentualny wyciek zawszemożna zauważyć , a cykliczne otwieranie skrzyni (bo do tego zbiega się dołożenie zbiorniczka ) warunki szczelności zmienia . Należało by się też dowiedzieć czy zmiana kubatury np. nie narusza istoty technicznej konstrukcji .

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Harmonijka

Post autor: Tornado » 23 paź 2016, 20:54

Ja sie nie czepiam, rozmawiajmy na argumenty, a Ty nie odpowiedziałeś co się stanie jeśli założymy zbiorniczek ze stosownym zaworkiem.. Poza tym mnie ta hipoteza skraplania się w/g Twego założenia nie podchodzi totalnie..No, ale ja nie jestem technicznego wykształcenia..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: Harmonijka

Post autor: pfp76 » 23 paź 2016, 20:55

A przy tym wszystkim,jednak co zamknię to zamknięte ,czyli szczelne . Stare powiedzenie mówi , że lepiej pominąć zmianę oleju , niż przy kozjai dodać tam jedno ziarenko piasku.

Piurko

Re: Harmonijka

Post autor: Piurko » 23 paź 2016, 20:56

Ojcowie i synkowie...a konkretnie - Tornado i Kamil :D , rzeczywiście dalej nie rozumiecie jak działa harmonijka i co Troku ma na myśli , pisząc o centralnym ogrzewaniu... :D To co troku napisał o wodzie , jest dla mnie jasne , ale... porównując omawianą skrzynię z układem hamulcowym , można by zaryzykować stwierdzenie , że olej w skrzyni nie jest bardziej higroskopijny niż płyn hamulcowy , a układ hamulcowy pracuje jako otwarty... Tym bardziej , że sugerowana jest wymiana oleju w skrzyni nawet co rok .... Więc wymiana oleju załatwiłaby problem wody w oleju... tak myślę... :D

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: Harmonijka

Post autor: pfp76 » 23 paź 2016, 21:02

-Tornado- sytuacja , októrej pisałem wyżej wyglądała w ten sposób: odebrałem nową kosiarkę od dilera , po dwóch dniach w zbiorniku miałem piękny majonez. Na gwarancji zmienili mi skrzynię na nową i zmienili zakrętke od zbiorniczka ,Dziura odpowietrzająca była wielkości małej igły .To wystarczyło do wystąpienia awarii .

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Harmonijka

Post autor: Troku » 23 paź 2016, 21:09

piórko w tej akurat skrzyni omawianej olej nie miał być wymieniany stąd skrzynia miała i ma być szczelna.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

hrabiap
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:57
Imię: paweł

Re: Harmonijka

Post autor: hrabiap » 23 paź 2016, 21:12

Jeżeli zbiornik będzie wyżej od skrzyni i olej w nim ciągle będzie to ryzyko korozji wewnętrznej i wytracanie się pary wodnej raczej jest zminimalizowane do minimum. Nawet przy wycieku oleju poziom jego sam się uzupełni a przy braku takiego zbiornika podczas pojawienia się nieszczelności w skrzyni zacznie się z czasem gromadzić para i rdza. Bo to nie jest worek foliowy który zacznie się odkształcać przy zrobieniu w nim małej dziury. ZBIORNIK W TYM PRZYPADKU MA RACJĘ BYTU.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Harmonijka

Post autor: Troku » 23 paź 2016, 21:15

Jak dla mnie nie i będę się trzymał tezy że nie powinno być w niej zbiornika wyrównawczego co opisałem jasno i dosadnie w postach powyżej lecz jeżeli chcecie być Januszami techniki to róbcie to nikt wam nie zabroni.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: Harmonijka

Post autor: pfp76 » 23 paź 2016, 21:20

-hrabiap- ale, w tym ukladzie każda cząsteczka wody , która się pojawi(oby nie) od razu spłynie do skrzyni .

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Harmonijka

Post autor: Tornado » 23 paź 2016, 21:23

Tornado pisze:Ja się nie czepiam, rozmawiajmy na argumenty, a Ty nie odpowiedziałeś co się stanie jeśli założymy zbiorniczek ze stosownym zaworkiem, ale ja nie jestem technicznego wykształcenia..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

hrabiap
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:57
Imię: paweł

Re: Harmonijka

Post autor: hrabiap » 23 paź 2016, 21:54

pfp76 pisze:-hrabiap- ale, w tym ukladzie każda cząsteczka wody , która się pojawi(oby nie) od razu spłynie do skrzyni .

Jeżeli będzie zbiornik to zamiast zassać krople wody to do skrzyni spłynie kropla oleju. Nie tak?

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: Harmonijka

Post autor: pfp76 » 23 paź 2016, 21:58

-nie...

hrabiap
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:57
Imię: paweł

Re: Harmonijka

Post autor: hrabiap » 23 paź 2016, 22:00

Dlaczego?

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: Harmonijka

Post autor: pfp76 » 23 paź 2016, 22:03

-bo woda idzie na dół , a olej na górę....

hrabiap
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:57
Imię: paweł

Re: Harmonijka

Post autor: hrabiap » 23 paź 2016, 22:09

Ale gdy się skrzynie nagrzewa woda paruje zamieniając się w parę wodna. Odpowiedni korek w zbiorniku pozwoli na ujście tej pary wodnej a do skrzyni spłynie olej że zbiornika. Czy dalej się mylę?

Piurko

Re: Harmonijka

Post autor: Piurko » 23 paź 2016, 22:35

Czy para wodna pójdzie z powrotem do zbiorniczka....??? Nie wiem .... ale widzę to tak : zalać olej do poziomu minimum w zbiorniczku , rozgrzać skrzynię , dolać do pełna w zbiorniczku i zaślepić szczelnie membraną - korkiem i wody nie będzie .
Nie myślę , aby poprawiać fabrykę , ale ułatwić sobie życie i jednocześnie sprawdzić czy się mylę czy mam rację ... :D Gdybym miał taką skrzynię w traktorku , zrobiłbym to na pewno... :D

hrabiap
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:57
Imię: paweł

Re: Harmonijka

Post autor: hrabiap » 23 paź 2016, 23:05

Ja pomimo tych wszystkich opinii różnej maści też tak zrobię. Myślę że żałował nie będę.

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Harmonijka

Post autor: Niejad » 24 paź 2016, 16:21

Ale mój temat się rozwinooolllll
Co by nie było kombinujcie ze skrzyniami dowoli zawsze coś wyjdzie

hrabiap
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:57
Imię: paweł

Re: Harmonijka

Post autor: hrabiap » 24 paź 2016, 20:18

Tak jest dokładnie tak myślę i ja i kilka osób razem ze mną. Jak już to zrobię foto pokaże i opiszę.

Piurko

Re: Harmonijka

Post autor: Piurko » 24 paź 2016, 20:21

Chętnie zobaczę , mam jeszcze traktorka sabo ze skrzynią 705-004 do remontu , to i ja pokombinuję...

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Harmonijka

Post autor: Niejad » 13 sty 2017, 17:06

Rozebraniem ponownie skrzynie i postanowiłem zobaczyć tłoczki wyglądają tak więc powiedzcie czemu to cholerstwo jeździ tylko 30 min A potem traci moc.
Harmonijka Nowa olej 20 w50 i lipa
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Piurko

Re: Harmonijka

Post autor: Piurko » 13 sty 2017, 18:17

Nie mam wiedzy na temat tych skrzyń , ale Twój przypadek utwierdza mnie w tym , że jednak rozbiórka skrzyni ze sporym przebiegiem i czyszczenie jej , może ...zaszkodzić... Przytoczę tu swój dawniejszy wpis...

piurko pisze:
ARSA Stihl pisze:.... Sprawdź parametry oleju i dobierz podobny tylko o dużej wytrzymałości temperaturowej.....

I o tym właśnie rozmawialiśmy z niektórymi użytkownikami tego forum... w wyeksploatowanych skrzyniach właśnie to jest problemem , że po rozgrzaniu oleju traktorek słabnie... Czyl potrzebny jest olej , który na " maxa temperaturowego " trzyma wyjściowe parametry . Kilka dni temu wspomniałem koledze o tym , że wg mnie rozbieranie i czyszczenie takich skrzyń może być wręcz zabójcze dla niej.... Wspominam stare czasy fiatów 125 i polonezów , które chodziły na oleju mineralnym , chyba 15W40...niektórzy zalewali do starych silników półsyntetyk 10W i kicha... silniki zaczynały przeciekać i tracić ciśnienie oleju.....bo syntetyk miał właściwości myjące .
Tak sobie myślę , że w skrzyniach wytworzył się mikronagar , który stał się częścią uszczelnienia elementów skrzyni . Po umyciu uszczelniania nagarowe szlag trafia i skrzynia słabnie , czy tak rzeczywiście jest....HGW... :?
Ale przykładem może być tu skrzynia kolegi Tornado i moja... Andrzeja z przebiegiem ....600 godzin ??? po czyszczeniu słabnie.... moja z przebiegiem 1200 godzin i płukaniu naftą - nie benzyną - śmiga dalej... Zakładając , że przebiegi są oryginalne , taki mi nasuwa się właśnie wniosek...


Teraz jest Was dwóch... Ty i Tornado , po rozbiórce i umyciu skrzynie słabną... Myślę , że to co jeszcze możesz sam zrobić , to to , co napisał Arek , czyli znaleźć olej ...niededykowany... :D , który trzyma parametry na jak najwyższych temperaturach ... ale czy to pomoże...???

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Harmonijka

Post autor: Niejad » 13 sty 2017, 18:59

niema luzów na tłoczkach ale wypatrzyłem że na jednym silniku jakby między tłoczek a obudowę dostał się jakiś paproch co mogło skutkować słabym przyleganiem do ściany obwodowej ale ogólnie wszystkie 10 tłoczków nie posiadają luzów w pracujących gniazdach.
Więc z kat spadek mocy może należy podkręcić sprężynki które są w trzpieniu te z kuleczkami.
Macie jakieś pomysły.

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Harmonijka

Post autor: Niejad » 13 sty 2017, 18:59

niema luzów na tłoczkach ale wypatrzyłem że na jednym silniku jakby między tłoczek a obudowę dostał się jakiś paproch co mogło skutkować słabym przyleganiem do ściany obwodowej ale ogólnie wszystkie 10 tłoczków nie posiadają luzów w pracujących gniazdach.
Więc z kat spadek mocy może należy podkręcić sprężynki które są w trzpieniu te z kuleczkami.
Macie jakieś pomysły.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Harmonijka

Post autor: Troku » 13 sty 2017, 22:15

Zrób jeszcze zdjęcie wałka silników bym miał pełen podgląd.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Harmonijka

Post autor: Niejad » 13 sty 2017, 22:19

Ok ale jutro bo teraz jestem w pracy może znajdziesz przyczyne czy moze wysłać Ci wszystko na maila pozdro

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Harmonijka

Post autor: Troku » 13 sty 2017, 22:21

Pierwsze oględziny tłoków to brak utwardzonej powierzchni na płozach, resztę zobaczę jak mi wyślesz fotki.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Harmonijka

Post autor: Niejad » 14 sty 2017, 9:41

Wałek silników obracany do okola fotki pololei
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Harmonijka

Post autor: Niejad » 14 sty 2017, 15:40

Więc tak znalazłem przyczyne słabo działającej skrzyni zatarcie jednego z silników ( prawdopodobnie musiały dostać się tam jakieś opiłki)na wałku wygląda to tak przed zrobieniem .
po wypolerowaniu i usunięciu zadr jest minimalny luz na ośce więc zastanawiam się czy jej nie wytulejować i wykonać szlif pod ośkę. A do czego służa te srubki w ośce na imbus gdzie są kulki i sprężynki ( regulacja ciśnienia)
ELEMENTY PRZED REGENERACJA
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Harmonijka

Post autor: Niejad » 14 sty 2017, 15:44

A tak po wykonanu niewielkiego szlifu w tokarce papierem ściernym.
Ciekawe jakie będą efekty
I cy tulejować.
I tutaj w tym że temacie panowie stwożylismy cały opis skrzyni.
Mam nadzieje że coś dodacie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Harmonijka

Post autor: Niejad » 14 sty 2017, 15:44

A tak po wykonanu niewielkiego szlifu w tokarce papierem ściernym.
Ciekawe jakie będą efekty
I cy tulejować.
I tutaj w tym że temacie panowie stwożylismy cały opis skrzyni.
Mam nadzieje że coś dodacie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Harmonijka

Post autor: Troku » 14 sty 2017, 16:27

Remont tej skrzyni jest nieopłacalny, poskładaj ją i sprzedaj traktor póki jeszcze chodzi.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Harmonijka

Post autor: Niejad » 14 sty 2017, 16:35

A czemu i co dojrzałeś że polecasz tą opcje

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Harmonijka

Post autor: Troku » 14 sty 2017, 17:12

Jak rozmontowałeś blachy profilowane silników ??
zeszlifowałeś łepki czy odwierciłeś ??
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Harmonijka

Post autor: Niejad » 14 sty 2017, 17:21

Blachy zdjołem tylko z jednej strony. Zeszlifowałem nity teraz je rozwierce i nagwintuje.
Jak pisałem dostęp do maszyn mam spory

ODPOWIEDZ